pixel Cech NiH Hipnoza, autohipnoza, fenomeny hipnozy

Hipnoza, autohipnoza, fenomeny hipnozy

Fenomeny hipnozy

Krótki film opowiadający o fenomenach hipnotycznych.

Hipnoza: nauka o świadomości

Każda zamierzona działalność, której efektem jest wpływ na świadomość/podświadomość drugiej osoby jest hipnozą.... A to oznacza, że hipnoza jest nauką o świadomości.

Hipnoza, czyli bycie na Ty ze swoim mózgiem

W połowie lat 50-tych XX wieku Paul D. MacLean, amerykański neurobiolog, zaproponował model pomagający wyjaśnić ewolucję ludzkiego mózgu. Model MacLeana znany jest pod nazwą trój jedynego mózgu. Zakłada, że mamy trzy zupełnie różne ewolucyjne neurokomputery, a każdy z nich ma własną inteligencję, subiektywne odczucie świata oraz wyczucie czasu i przestrzeni. Model ten pomocny jest w metaforycznym zrozumieniu, dlaczego każdy z nas reaguje różnie na podobne sytuacje, zależnie od tego przy pomocy którego z „mózgów” reagujemy.

Oczy

(fragment podręcznika "Hipnoza analogowa")

Oczy, jako organ widzenia, należą do systemu odczuwania. Wchłaniają światło i jako takie są ważnym organem wstępnego przetwarzania: odczuć, rozumienia i stanu świadomości. Oko jest zbudowane wg praw optyki w taki sposób, że jest w stanie wszystkie odbicia światła i obrazy otaczającego świata przemienić w bodźce nerwowe, które następnie są doprowadzone do mózgu. Oko przyjmuje także polecenia z centralnego systemu nerwowego i wówczas obserwujemy:

  • poruszanie się (mimikę) oka
  • znaki gałki ocznej, a szczególnie otoczenia oka, tęczówki i powieki.

Powracające do oka subiektywne zdarzenia, ożywiają i otwierają oko.

Typy ludzkie

Czy rzeczywiście każdy człowiek jest taki sam? Wraz z poznaniem typów ludzkich stajesz się bogatszy nie tylko w wiedzę o ludziach, ale również wyposażony w narzędzie obronne przeciwko złu, które może nieść inny człowiek. Dzięki tej wiedzy, każdy już na pierwszy rzut oka jest w stanie rozróżnić złego człowieka od dobrego.

Hipnoza ogólnie

W tym stanie doskonałości, zwanym transem albo samadhi, umysł – dzięki praktyce medytacyjnej całkowicie wyzwolony jest od materialnych czynności mentalnych.

Doskonałość tę cechuje zdolność oglądania duszy czystym umysłem oraz czerpanie z tego przyjemności i szczęścia. W tym radosnym stanie człowiek pełen jest niekończącego się, transcendentalnego szczęścia, doświadczanego poprzez zmysły transcendentalne.

Ten, kto to osiągnął, żyje zawsze w prawdzie i uważa, że nie ma większej zdobyczy ponad to. Jest on zawsze zrównoważony, nawet w obliczu największych trudności. Stan ten jest prawdziwą wolnością od wszelkich nieszczęść wynikających z kontaktu z materią.

Hipnoza dynamiczna

Czy chciał/a/byś poznać prawdziwe myśli ukochanej osoby? Czy chciał/a/byś mieć pewność, że Twój partner w interesach jest wobec Ciebie uczciwy? Czy chciałbyś umieć wpływać na decyzje swego szefa i konkurenta? Jeśli tak, to psychologia komunikacyjna i hipnoza dynamiczna jest tym, czego potrzebujesz najbardziej.

Hypnosis

End of hypnosis course

Selected group of gild members finished a course of hypnosis.

It was a good idea to invite to excellent hypnotists. And so, unmatched master of stage hypnosis, Jurij Mokriszczew participated in classes on second day. He demonstrated his workshop and acquainted into arcana of his art. Meeting with Jurij proceeded In amicable created unforgettable mood. atmosphere and practical exercises .

Bardo

Bardo (tyb. bar do; sanskryt. anatarabhava) oznacza „stan pośredni” i określa każdy przejściowy stan egzystencji jak: życie, medytację, sen, śmierć. Najczęściej kojarzony jest ze stanem pośrednim pomiędzy śmiercią a kolejnymi narodzinami.

Jeżeli czytałeś Tybetańską Księgę Umarłych to wiesz, że im dalej zmarły idzie w bardo – stan pośmiertny – tym więcej straszy go okropnych postaci. Dlatego też szamani tybetańscy przygotowywali siebie do tej wędrówki. Przygotowywali po to, aby umierać z godnością i bez strachu.

I Ty stań się hipnoterapeutą

Choć niektórzy nadal dbają tylko o ciało i zapominają o tym, aby zadbać o swój umysł, to jednak coraz więcej osób już pragnie poznać siebie lepiej - pragnie poznać swoje uwarunkowania, sposób reagowania, myślenia.

Pomiędzy Snem a Przebudzeniem

Istnieją dwa poziomy pracy ze snami. Jeden polega na znajdowaniu w snach znaczenia. Jest to oczywiście dobre – jest to poziom reprezentowany przez większość zachodnich nauk psychologicznych zajmujących się snami.

Hipnoza jako umiejętność. Sugestywne oddziaływanie.

Jeżeli kiedykolwiek czytałeś hasła encyklopedyczne na temat hipnozy, to zapewne zauważyłeś pomiędzy nimi, czasami nawet bardzo duże, różnice.

Nieświadoma terapia (hipnoza)

Czy czas urlopu może być czasem pracy? Dla wielu z nas jest teraz pora urlopu, wypoczynku, leniuchowania, wyjazdu, podróżowania, opalania, pływania…. (czego to ludzie nie wymyślą).

Sprzyjająca pogoda, letni okres aktywności cielesnej (czy ktoś z was pamięta, że kiedyś to ludzie odczuwali porę godów letnich i porę godów zimowych, hmm?). Jednym słowem kanikuła.

Jak stać się skutecznym hipnotyzerem?

Jest to fragment podręcznika ze szkoleń Grzegorza Halkiewa, opisujący proces uzyskiwania stanu hipnozy.

Moje Spotkanie z hipnozą

Hipnoza.. dla jednych świat odlotowych wrażeń, dla innych tajemnicze przejście ze świata poznanego i przyjaznego do tajemniczej krainy, w której tak wiele się może zdarzyć. Dla jeszcze innych - narzędzie poznania samego siebie.

Zdrowie, czy choroba? (hipnoza)

Czy choroba przyszła przez grzech? Na pewno każdy z Was doświadczył tego w swoim życiu, jak duży wpływ na działanie ma stan ducha.

Czy ty inaczej pracujesz, uczysz się i bawisz, kiedy jesteś w adekwatnym do czynności nastroju? Ja tak. Zauważyłeś co się dzieje, kiedy nie ma zgodności intencji zamiarów z uczuciem i wolą? Działanie, myślenie jest wtedy jakby utrudnione. Często coś się nie udaje, często widzisz, że ponosisz porażki.

Język podświadomości (hipnoza)

Jeśli chcemy wywrzeć korzystny wpływ na naszą podświadomość, musimy ją znać i rozumieć jej logiczne działanie. Podczas hipnozy podświadomość ujawnia swoja strukturę działania, a czasem całkowicie przejmuje rolę świadomego myślenia,- jak to się dzieje np. przy pisaniu automatycznym.

Podświadomość (hipnoza)

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z istnienia centralnej świadomości - nazywanej m. in. „świadomością ukrytą”, „świadomością subiektywną”, „ego”. W psychiatrii najczęściej używa się określenia „nieświadomość”. Aby uniknąć pomylenia ze stanem braku świadomości, który występuje podczas snu, po zażyciu narkotyków lub po silnym urazie głowy, można powiedzieć że to „podświadomość”.

Hipnoza magnetyczna

1

Hipnoza to słowo, które dla wielu ludzi brzmi jak zaklęcie. Zdaje się być kartą wstępu do świata magii i tajemniczych rytuałów. Wyobraźnia podsuwa obraz zahipnotyzowanych ludzi, którzy w głębokim podświadomym transie badają tajemnicze przestrzenie własnej duszy. Świat zewnętrzny znika i zdaje się, że wydani są oni całkowicie na złe i dobre moce hipnotyzera. W stanie hipnozy ludzie chodzą po żarzących się węglach, z rozkoszą biegają po ostrych odłamkach szkła, leżą sztywno pomiędzy dwoma krzesłami opierając się na nich jedynie potylicą i piętami, uzdrawiają się ze stanów, które medycyna uznała za beznadziejne. Słowo hipnoza w równym stopniu budzi zarówno strach, co i fascynację.

Czym jest hipnoza?

Wśród wielu jeszcze ludzi żywy jest błędny pogląd, wg którego hipnoza kojarzona jest z dziwnymi i tajemniczymi pokazami, uzdrawiaczami oraz występami estradowymi. Niektórzy mówią, że jest ona zarówno niebezpieczna, jak i że nie istnieje - jakby nie widząc sprzeczności w takim twierdzeniu. Nie każdy w pełni zdaje sobie sprawę z tego, że hipnoza nie jest ani tajemnicza, ani dziwna.

Facebook
Analytics