pixel Cech NiH Jak wykorzystać wiedzę o częstotliwości fal mózgowych i ich wpływie na stany hipnotyczne!

Artykuły

Jak wykorzystać wiedzę o częstotliwości fal mózgowych i ich wpływie na stany hipnotyczne!

Marzenia.

Życie staje się wspaniałe, kiedy można robić to, czego się pragnie, kiedy zamiast wytyczania sobie granic, żyjesz zgodnie z wyobrażeniami.

Tej wiosny patrzyłem na przelatujące sznury wędrujących gęsi. Ty także możesz pozbyć się ciężaru, który pod postacią wahań, strachu, wątpliwości być może przytłacza ciebie i nie pozwala tobie unieść się w przestworza twoich marzeń. Popatrz na problemy świata z perspektywy ptaka. Zaufaj sobie. W sobie szukaj tego, czego potrzebujesz - tylko tam znajdziesz odpowiedź, co tobie potrzebne.

Wszystko jest możliwe. Jeżeli naprawdę będziesz tego chciał i stworzysz w swoim wnętrzu przesłanki do zaistnienia upragnionej sytuacji, być może spotka ciebie w życiu wszystko, czego pragniesz najbardziej.

Czy nie chciałbyś odczuwać zadowolenia z tego, co robisz i jaki jesteś, przeżywać szczęścia, cieszyć się i sprawiać radość innym?

A może obudzi się w tobie chęć zrobienia czegoś szalonego, może zapragniesz wyruszyć tak jak ja w podróż do Indii, albo nie będąc już młodym, nauczysz się zawodu, o którym w głębi serca zawsze marzyłeś.

Hipnoza może służyć pomocą i towarzyszyć na drodze do znalezienia samego siebie. Wskaże możliwości, jakie otwierają się przed poszukującym i doświadczającym swej prawdziwej natury. Może wesprzeć w działaniu, kiedy zaczniesz- tym razem naprawdę całkowicie świadomie- korzystać z mocy swojej wyobraźni.

Zasoby.

Za jakość energii psychicznej odpowiadają konkretne fale mózgowe oraz półkule mózgowe.

- Fale beta to pełna świadomość, pobudzone zmysły i ożywienie. Otwarty jesteś wówczas na bodźce dochodzące do ciebie z zewnątrz, z otoczenia.

- Fale alfa to fizyczne odprężenie, spowolnienie ruchów, relaks, pogrążenie się w pracy umysłowej lub w zabawie.

- Fale theta to fale przejściowe od snu do jawy- dłuższe lub krótsze momenty zasypiania, marzenia, śnienia, …

- Fale delta to głęboki, regenerujący sen.

Lewa półkula układa wiedzę w ciągi logiczne, uzasadnia, wyjaśnia, wyciąga wnioski.

Prawa półkula łączy wiedzę na zasadzie skojarzeń. Podsuwa sposoby nietypowych rozwiązań. Na bazie tego co zna, buduje nowe idee, koncepcje. Łamie wszelkie granice i sięga w obszary, których lewa półkula jeszcze nie poznała.

Taktyka.

Każdy z powyżej wymienionych stanów można w sposób świadomy wykorzystać do celów najbardziej nam odpowiadających.

Stan beta to stan oddziaływania przy pomocy elementów hipnozy magnetycznej. Pobudzeni słuchacze, uczestnicy zabaw, pracownicy instytucji szybciej podąży za charyzmatycznym liderem, przywódcą. Osobisty magnetyzm pozwala łatwiej i sprawniej kierować grupą.

W stanie alfa najłatwiej jest zapamiętywać, najłatwiej zagłębić się w wykonywane czynności tak, że godziny mijają niezauważone.

Stan theta najlepszy jest do wysyłania i przyjmowania sugestii- wówczas opór umysłu świadomego jest najmniejszy. Podświadomość otwarta jest na prowadzenie i znajduje najbezpieczniejsze rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo i spełniające pozytywne intencje. Hipnoza w tym stanie częstotliwości pracy mózgu wykorzystuje podświadomość i zmusza hipnotyzowanego do skoncentrowania się na jej niezmierzonych zasobach. To stan koncentracji na sobie i hipnotyzerze oraz zwiększona podatność na sugestie. Koncentracja to też ożywienie wyobraźni w sugerowanym przez hipnotyzera zakresie przeżyć, tematów, funkcji.

Stan delta to stan snu, regeneracji. Wprowadzanie w ten stan siebie lub innych- choćby na pięć minut- dostarcza nowych zasobów sił, rozjaśnia umysł, wzmacnia pragnienie działania.

Równomierny rozwój obu półkul jest podstawą normalnego zdrowego życia, w którym powinny przeplatać się ze sobą uporządkowanie i wyobraźnia.
Kiedy człowiek ma mało doznań zewnętrznych, dostarcza ich sobie z własnego wnętrza, w marzeniach. Tacy ludzie, którzy marzą, rozwijają prawą półkulę – ich osobisty organ wyobraźni i samorealizacji.

Działanie.

Trudno jest sprostać wyzwaniom życia, jeśli nie wiesz, na czym polega wewnętrzny spokój, relaks, koncentracja, twórcza wyobraźnia i nie potrafisz jej praktycznie zastosować,

Hipnoza sama w sobie jest stanem bardzo twórczym. Ukończenie kursu hipnozy daje tobie możliwość kontrolowania negatywnych sugestii i skuteczne odcinanie się od nich. A co najważniejsze znajomość hipnozy i umiejętność stosowania jej budzi nową, pełną świadomość, dzięki której życie staje się bogatsze, a ty sam czujesz się szczęśliwy.

Szczęście to nie sprawa przypadku- to skutek słuchania, myślenia, mówienia oraz rozpoznawania możliwości.

Nie chodzi, bowiem tylko o to, żeby wiedzieć. Wiedzieć nie znaczy jeszcze umieć. Także fakt, że umiesz, nie oznacza, że coś zmienisz. Dopiero działanie zmienia świat- dlatego tak bardzo ważne jest poznanie działania hipnozy we wszystkich stanach pracy mózgu- od stanu beta, do stanu delta.

Znając hipnozę będziesz wiedzieć, umieć i działać, ponieważ jest ona przede wszystkim ukierunkowana na działania praktyczne. Każdy stosujący hipnozę ma możliwość doświadczać na sobie osobiście wszystkich zbawiennych jej stanów.

Tak działa hipnoza.

Komentarze   

 
0 # krystyna bogacz 2008-05-06 19:57
....jakieś 10 lat temu, kiedy poważnie zabolało mnie życie, czytałam Michaela Yapko i sama sobie zaleciłam oraz wykonałam strategiczną terapię krótkoterminową . Czytałam dużo o hipnozie. Zrobiłam jakiś milowy krok w moim opóźnionym samorozwoju. Jestem mało stadnym zwierzęciem i rozbijałam wszelkie warsztaty, w których dawno temu, uczestniczyłam. Kiedyś natrafiłam w internecie na stronę Vipassany. Pojechałam do Grzegorzewic na kurs, który powinnam chyba odbyć jakieś 30 lat temu. Bałam się jednak wtedy, że nie umiem siedzieć, myślałam, że To polega na siedzeniu tylko. Odbyłam ostatnio, kilka kursów i jestem pewna, że tędy prowadzi moja droga.Rozjaśnio ny umysł spoczywa w stanie, chyba alfa ale nie ma to dla mnie specjalnego znaczenia. Może hipnoza jest czymś, czego się bałam? Zdarzało mi się w taki stan zapadać lub hpnotyzować bezwiednie ludzi kiedy mi bardzo zależało. Późno dojrzewam. W życiu udało mi się byc prymusem, skończyć ASP, wykonywac zawód artysty, wychować dzieci na tzw. ludzi ale dopiero teraz mam poczucie, że żyję naprawdę. Krysia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Katarzyna Hajda 2008-05-06 20:34
NIE BYLAM ZAHIPNOTYZOWANA A BARDZO CHCIALABYM ZOBACZYĆ"JAK TO JEST"JAKIE TO UCZUCIE?CZY NAPRAWDE ZACHOWUJE SIE PELNĄ ŚWIADOMOŚĆ A JEDNOCZEŚNIE WYKONUJE SIE POLECENIA "HIPNOTYZERA"?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Małgorzata Sembrat 2008-05-06 20:45
Bardzo chcę wiedzieć,doświa dczać,umieć i działać praktycznie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zygmunt Mosurek 2008-05-08 10:48
Od dawna umiem wysyłać jakieś fale,które działają na ludzi ale nie bardzo wiem jak to wykorzystać.Pra wdopodobnie jest to hipnoza.Chciałb ym umieć rozróżnić rodzaje fal i ich modulacji.Czy mogę dowiedzieć się tego z literatury czy tylko z kursów?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Grzegorz Halkiew 2008-05-08 10:52
>> Od dawna umiem wysyłać jakieś fale,które działają na ludzi ale
>> nie bardzo wiem jak to wykorzystać.Pra wdopodobnie jest to hipnoza.
>> Chciałbym umieć rozróżnić rodzaje fal i ich modulacji.Czy mogę
>> dowiedzieć się tego z literatury czy tylko z kursów?

W tym przypadku ważniejsze są umiejętności praktycznego zastosowania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook
Analytics