Zapraszam na film Boba Gale „Autostrada 60”. Oglądając ten film i ty w swoim kreatywnym umyśle otwórz nieistniejącą tam wcześniej autostradę neuronów i ujrzyj równoległą rzeczywistość do tego, co wcześniej o życiu myślałeś. Udaj się na poszukiwania odpowiedzi na trapiące ciebie pytania, na poszukiwania własnej tożsamości.

Cytat z filmu:

„Jesteś czymś więcej niż myślisz. Możesz być czymś znacznie więcej. Możesz wpływać na otoczenie, ludzi. Możesz wpływać na samą przestrzeń. Możesz wpływać na przyszłość. Jesteś odpowiedzialny za te wszystkie sprawy. ‚Ja’ i otoczenie nie są czymś osobnym. Są częścią jedności. Jesteś połączony ze wszystkim. Nie jesteś sam. Świadomość, że istnieje połączenie pomiędzy rzeczami we wszechświecie… że są połączone ze sobą wzajemnie i że są połączone z kosmosem… na podstawowym poziomie… myślę, że to dobre wytłumaczenie duchowości. Wierzę w to, że nasz cel tutaj to przemyslany rozwój naszych talentów… nauka, jak być twórcami. Jesteśmy tutaj aby być twórcami. Jesteśmy tutaj aby nasączyć przestrzeń ideami i meandrami myśli. Jesteśmy tutaj aby zrobić coś z tym życiem. Poznać kwantowe ja, poznać miejsce, gdzie naprawdę mamy wybór, poznać umysł. Kiedy następuje taka zmiana punktu widzenia, mówimy, że ktoś został oświecony.”

Tom Tykwer- urodził się w 1965 roku w Wuppertalu. W wieku 14 lat zaczął pracować w kinie , aby móc nocami bez ograniczeń oglądać ulubione filmy. W 1984 roku przenosi się do Berlina (Kreuzberg), gdzie prawie przez 10 lat prowadzi jedno z najbardziej znanych kin studyjnych: Moviemento. W 1984 roku zakłada agencję produkcji i dystrybucji filmowej X-Filme Creative Pool. Tom Tykwer to samouk i jeden z najbardziej innowacyjnych niemieckich reżyserów.

Apocalypto Mela Gibsona to klasyczny film akcji- dobre kino, czas leci błyskawicznie. Pomimo kilku niekonsekwencji i przewidywalności trzyma w napięciu. Dobre zdjęcia, ciekawa wizja.

Podobnie jak poprzednie jego dzieło Pasja zdobywa zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego coś przytrafia się tobie wielokrotnie? Może nawet słyszysz teraz swój głos wypowiadający słowa” boże, znowu to mi się przytrafiło!
Zachodzisz w głowę i nie możesz znaleźć odpowiedzi, o co chodzi, co to wydarzenie ma ciebie nauczyć?