Nazwa Świąt Wielkanocnych (Easter, Ostern) wywodzi się od imienia pogańskiej bogini saksońskiej Ostary, Osterr lub Eastre, która była uosobieniem wschodu, poranka i wiosny, lub od skandynawskiego słowa Eostur – wiosna.

Ślady obecności człowieka na terenie dzisiejszego obszaru leśnego Puszczy Białowieskiej wskazują, że osadnictwo istniało tu na wiele tysięcy lat przed powstaniem państwa polskiego. Najstarsze ślady obecności ludzkiej pochodzą z neolitu, mają więc około 5 tysięcy lat. W roku 1827 w uroczysku Stara Białowieża odkryto cmentarzysko szkieletowe płaskie, zaś do roku 1976 zinwentaryzowano na terenie Białowieskiego Parku Narodowego ponad 30 stanowisk kurhanów.

Gnany niby wiatrem wybrałem się już 6 października ponownie do Białowieży. Sny jakie miałem przekonywały mnie, że powinienem jechać ponownie w miejsce "Świątyni Księżyca" i dokonać rytuałów oczyszczających oraz uaktywniających to miejsce, by te duchy, które stoją wokoło Świątyni mogły przejść do światła. Poniżej znajduje się wstępna relacja.

"Świątynią księżyca" nazwaliśmy jeden z kamiennych kręgów leżących na terenie Białowieży. Tytuł może być bardziej lub mniej trafny, ale trudno mówić o trafności na samym początku badań.

Tereny Polesia jak i Podlasia to w dużej mierze ostępy leśne, i tu w tych ostępach są miejsca mocy. Niektóre są już odkryte, zaznaczone kamieniami, Kręgi kamienne. Ale są też i takie miejsca, które w żaden sposób nie są zaznaczone, a mają przeogromną moc oddziaływania. Oddziaływania na wszystko co w najbliższym otoczeniu się znajduje...

Zwiazki autor: Ken Page Tytul oryginalu “June 2001 Message: Relationships” Przeklad: Beata Koscielniak Równowazenie naszych meskich-zenskich aspektów Któż z nas nie marzyl o stworzeniu i utrzymaniu doskonalego zwiazku? A jesli jestesmy w zwiazku, który przynosi zamieszanie i nieustannie sie zmienia? Jak radzimy sobie ze strata i bólem w zwiazkach?

Rozdział między pierwotnymi ludami perskimi i pierwotnymi ludami indyjskimi miał podłoże religijne, przejawiające się w kulcie asurów i dewów. W wierzeniach hinduistycznych dewowie są bogami, zaś asurowie to półboskie istoty, zawistni tytani wiecznie walczący z dewami o ich tron. W zoroastrianizmie jest odwrotnie - ahurowie (asurowe) są dobrymi bogami, a ich demonicznymi przeciwnikami są dewowie. Na czele ahurów stoi Ahura-Mazda, znany także jako Ormazd. Ciekawostką jest też, że pierwotnie bóg Jahwe (Jehovah) był czczony w towarzystwie żeńskiej kompanki, Aszery (Asherah).

Nikt nas nie uczy się żegnać, rozstawać, dawać sobie szanse, możliwości. A szkoda. Każde rozstanie, każde pożegnanie to czas żałoby, który powinien zostać odżałowany, uczczony i przekontemplowany wewnętrznie. Dobrze jest spojrzeć na sytuację z dystansu, z perspektywy. I chociaż nie można już być z Tą osobą, zobaczyć ją, przytulić, pożegnać. Dobrze jest pielęgnować wspólne radosne chwile.

Szlachetny Gawain, kierując się już wcześniej zdobytą wiedzą, poprosił wiedźmę żeby sama za siebie zadecydowała. W odpowiedzi usłyszał, że skoro uszanował ją i pozwolił jej kierować swoim własnym losem, ona z wdzięczności będzie piękną kobietą zarówno w dzień jak i w nocy.

Dla uczczenie tej bajki, jak i mądrości kobiecej i niezwykle istotnej dla mężczyzn wiedzy z niej wynikającej, kobiety postanowiły kultywować tą tradyzję po wieki wieków- będąc raz wiedźmą, to znowu aniolem, dopóki ich mężczyzna nie zrozumie, czego napradę pragną kobiety. 

Merkaba czyli Ciało-Umysł-DuchMER odnosi się to specyficznego rodzaju Światła, tak jak było ono rozumiane w Egipcie w czasie panowania XVIII Dynastii zanim reorientacja religii nie wprowadziła wojny pomiędzy Bogiem a całym Stworzeniem. MER było widziane jako dwa pola Światła wirujące w przeciwnych kierunkach, ale w tej samej przestrzeni (koło w kole). Te pole jest generowane kiedy osoba wykonuje rodzaj specjalnego oddechu.KA nawiązuje do indywidualnej Duszy/Ducha osobyBA oznacza sposób interpretacji rzeczywistości przez ducha. W naszej Rzeczywistości Ba jest zwykle definiowane jako ciało lub rzeczywistość fizyczna. W innych wymiarach, gdzie dusze nie posiadają ciała, Ba odnosi się do niesionych przez nie percepcji lub interpretacji rzeczywistości.

Tantra czyli praca z energią

Poprzez Tantryczne spojrzenie na nasze zwykłe, codzienne otoczenie zostaje ono przekształcone w coś, co na Wschodzie nazywa się mandalą – a co dla nas, ze względów kulturowych, lepiej byłoby określić słowem uważność, obecność.

Uczyń ze swojego życia priorytet. Mam znajomą, która czasem odnosi wrażenie, że rozmija się ze swoim życiem, partnerem, powołaniem lub też z największą miłością własnej duszy. Czasami czuje, że życie osiągnęło kolejny punkt krytyczny, stan, w którym nie sposób dalej żyć, ale jednocześnie nie może dostrzec żadnej drogi wyjścia. Czuje się zagubiona, może nawet przegrana, zraniona. Wypełnia ją jakaś trudna do uchwycenia tęsknota, pragnienie i nie dające się niczym ukoić poczucie niespełnienia, żalu, nicości… wielu ludzi przeżywa takie stany emocjonalne – czy i ty jesteś jedną z nich? Czy możesz tak żyć, aby czuć, że to ty jesteś tym jedynym autorem swojego życia? Możesz obudzić w sobie moc inicjowania przemian oraz uleczyć te aspekty minionej przeszłości, aspekty, od których chcesz uwolnić swoją oczekiwaną przyszłość?

Jakim sposobem z zarodków rozwijają się formy typowe dla odpowiednich gatunków? Dlaczego liście wierzby, róży i palmy wyglądają właśnie tak, a nie inaczej? A dlaczego kwiaty przybierają tyle różnych kształtów? Pytania te należą do dziedziny nauki zwanej morfogenezą - nazwa stanowi zbitkę greckich wyrazów morpho (forma) i genesis (stawanie się). Biologia nie zna jeszcze na nie odpowiedzi.

Dzisiaj zachodnia kultura masowa spopularyzowała pojęcie Tantry jako ekstatycznej techniki seksualnej pozwalającej na doznawanie niesłychanych wrażeń erotycznych, co jest znacznym uproszczeniem.

Gdy Shiva zaczął nauczać Tantrę, dawał różne lekcje w zależności od poziomu swoich uczniów. Spostrzegł, że niektórzy z nich są zdominowani przez zwierzęce pragnienia, inni są bardziej rozwinięci. Nauczał więc różnych praktyk, w zależności od cech poszczególnych uczniów. I my zaproponujemy tobie różne stopnie poznania drogi przekształceń- od najprostszej pozwalającej ponownie cieszyć się życiem i jego rozkoszami, do bardziej zaawansowanej w której będziesz móc dojrzeć sens istnienia dobra i zła oraz sposoby transformacji zła w dobro na każdym poziomie egzystencji.

Tantra zakazana zawiera formuły, które tantrysta może wykorzystać do uwiedzenia, manipulowania umysłami innych ludzi, stwarzania wrogości między niektórymi osobami, czy też do innych celów.

Ludzka podświadomość nie starzeje się nigdy. Nie podlega czasowi, ani innym ograniczeniom. Jednak wiele ludzi w podeszłym wieku zdradza fizyczną słabość, poczucie beznadziejności i ogólny uwiąd – jak gdyby w istocie już nie żyli. Skarżą się z rozpaczą, że ich życie straciło sens i nikomu już nie są potrzebni. Mają oni głęboko zakorzenioną błędną filozofię: „ Rodzimy się, rośniemy, starzejemy, stajemy się ciężarem dla siebie i innych tak się to wszystko kończy”. Jest to główna przyczyna zaniku sił.

Okres zimowy to okres zamarcia egzoterycznych objawów życia, utraty przez drzewa liści, utraty przez inne rośliny kwiatów. To jednocześnie okres narodzenia Światła. Narodzenia ezoterycznego, wewnętrznego znaczenia życia.

Podczas potyczki z sąsiednim królestwem, młody Król Artur został wzięty do niewoli. Monarcha zdecydował się pozbyć kłopotliwego sąsiada, jednak zaskoczony męstwem i inteligencją młodego króla postanowił dać mu jedną szansę. Zaproponował mu, że oszczędzi jego życie jeśli ten odpowie precyzyjnie w ciągu roku na zadane pytanie. Artur nie mając innego wyjścia zgodził się i usłyszał takie oto pytanie:

Jedni wierzą w prorocze znaczenie snów, inni nie. Są też tacy, którzy uważają, że sny zawierają w sobie głęboką prawdę o podświadomym i subiektywnym postrzeganiu rzeczywistości. Kiedy już i ty nauczysz się rozumieć znaczenie twoich snów, tym samym zrozumiesz z daleko większą precyzją niż dotychczas, z większą głębią, swoje relacje względem innych ludzi i otaczającego ciebie świata. Ale wróćmy do początku….

A. Należy tylko być :

1. przyjacielem,
2. partnerem,
3. kochankiem,
4. bratem,
5. ojcem,
6. nauczycielem,
8. spowiednikiem,
9. powiernikiem,
10. kucharzem,
11. mechanikiem,
12. monterem,
13. elektrykiem,
14. szoferem,
15. tragarzem,
16. sprzątaczką,
17. stewardem,
18. hydraulikiem,
19. stolarzem,
20. modelem,
21. architektem wnętrz,
22. seksuologiem,
23. psychologiem,
24. psychiatrą,
25. psychoterapeutą.