Okres zimowy to okres zamarcia egzoterycznych objawów życia, utraty przez drzewa liści, utraty przez inne rośliny kwiatów. To jednocześnie okres narodzenia Światła. Narodzenia ezoterycznego, wewnętrznego znaczenia życia.

Choć na pierwszy rzut oka może ciebie to zaskoczyć, możesz nie dostrzec związku, ale okres zimy jest dobrym czasem, aby napisać o tym, co ezoteryczne w naszym życiu. O tym, co jest słońcem w życiu prawie każdego człowieka. Tym Słońcem jest seks. Wynoszony pod niebiosa przez jednych, z drugiej strony potępiany przez hipokrytów. Nie ma jednak ani jednego człowieka na ziemi, który by z nim nie miał do czynienia. To przecież pierwszy fizyczny akt powodujący nasze istnienie, nasze narodziny. Czy wyobrażasz sobie szczęśliwe życie bez seksu z ukochanym partnerem? Ale zacznijmy od początku.

Pojedyncza ejakulacja mężczyzny dostarcza od 200-500 milionów plemników. Gdyby natrafiły one na 200-500 milionów żeńskich jajeczek, to za jednym zamachem można by spłodzić liczbę ludzi odpowiadającej całej populacji Stanów Zjednoczonych. Przeciętny mężczyzna w ciągu swojego życia ma, powiedzmy średnio szacując, 5000 ejakulacji. Wystarczy pomnożyć te liczby, żeby przekonać się o mocach tkwiących w tym nasieniu. Ilość nasienia wydalanego przez normalnego mężczyznę wystarczyłaby na spłodzenie jednego biliona osób. W jego jądrach kryje się zatem możliwość zrodzenia ok. dwóch tysięcy razy więcej ludzi, niż mieszka ich aktualnie na naszej planecie. W dosłownym sensie, każdy mężczyzna jest w stanie stworzyć masę energii seksualnej o wiele bardziej potężną niż energia bomby atomowej. Pomyśl, a gdyby ten ogromny zbiornik energii dałoby się wykorzystać na rzecz miłości i duchowej harmonii, to możliwość pokojowego współistnienia, rozwoju i rozkwitu byłaby wręcz nieograniczona.

Nasienie jest substancją o niezwykłej mocy i nikt nie może zaprzeczyć istnieniu tkwiącego w każdym mężczyźnie fantastycznego, urzekającego, do końca niezrozumiałego potencjału życia. Gromadząc w sobie tę życiodajną siłę mężczyzna może kumulować w sobie ogromne ilości energii. I co on z tą energią robi? Najczęściej - wystrzeliwuje. Pewną część przechwytuje kobieta, o ile jest to wystrzał w akcie miłosnym. Większość jednak ginie. A on - zasypia wyczerpany…

Każdy z nas jest inny. Żaden mężczyzna żadnej rasy nie wytwarza takiej samej odmiany energii. Każdy tworzy ją na miarę własnych możliwości.

Jedni wypracowują w sobie niezwykłą siłę fizyczną, inni ogromna odporność na choroby, inni jeszcze osiągają zdolność jasnowidzenia lub długowieczności.