Świadome śnienie znane jest jako technika autohipnotyczna od tysięcy lat. Praktykują ją jogini, mnisi tybetańscy, różokrzyżowcy. Warto poznać podstawowe zasady wiedzy na ten temat – ćwiczenia, techniki autohipnotycznych wspomagające świadome śnienie.

Na wstępnym etapie będziesz zdawać sobie sprawę, że jesteś we śnie, ale będziesz miał słabą przejrzystość umysłu i żadnej mocy, aby jakoś wpłynąć na pojawiające się we śnie sytuacje. Teraz może też odnajdujesz świadomość, ale potem ją tracisz, a logika snu bierze górę nad twoją świadomą intencją, aby utrzymać przytomność umysłu.

Poznając techniki bardo osiągniesz poziom, gdzie świadome sny będą niezwykle żywe, pozornie nawet “bardziej rzeczywiste” niż codzienne życie.

Rozwiniesz większą swobodę we śnie i przekroczysz ograniczenia umysłu. Będziesz we śnie robić dosłownie wszystko, co przyjdzie ci do głowy- i co ma sens. Taki jest pierwszy etap szkolenia w zakresie świadomego śnienia.

Gdy nauczysz się przekraczać granice snu, w drugim etapie zaczniesz sterować swoim życiem jeszcze bardziej, jeszcze skuteczniej – bo przy pomocy technik podprogowych. Wiesz przecież, ze sny mają moc sprawczą. Wyśnij to, czego od życia oczekujesz.

  

We współczesnym świecie ludziom trudno jest zrównoważyć wysokie wymagania, stawiane przez pracę, rodzinę i społeczeństwo z koniecznością przeznaczania pewnego czasu na własny odpoczynek i relaks. Zbyt często strategia postępowania ze stresem ogranicza się do wypicia jednego czy dwóch drinków lub łykania tabletek nasennych. Taki stan rzeczy jest przyczyną zwiększającej się ilości chorób oraz połowy zgonów poniżej 65 roku życia. Przewiduje się, że do 2020 roku przyczyną pięciu z dziesięciu głównych problemów zdrowotnych na świecie będzie stres. Związek między stresem a chorobami ciała jest w naszych czasach powszechnie znany.

Wprowadzenie równowagi pomiędzy pracą i zabawą, stresem i wypoczynkiem, zobowiązaniami i swobodą, nie wiąże się jedynie z pokonaniem stresu. Potrzebne jest także odkrycie i rozwinięcie wewnętrznej mądrości duszy, która wie czego jej brak... i powie, jak to osiągnąć, jeśli tylko znajdziesz czas, by się w nią wsłuchać.

Usiądź wygodnie, weź głęboki oddech i pozwól sobie na wyprawę do świata relaksu. Miejsca, w którym potrafisz kontrolować swoje emocje, likwidować stres, odzyskiwać wewnętrzną równowagę i czuć się komfortowo. Gotowy?! To dopiero początek...