W tym stanie doskonałości, zwanym transem albo samadhi, umysł – dzięki praktyce medytacyjnej całkowicie wyzwolony jest od materialnych czynności mentalnych.

Doskonałość tę cechuje zdolność oglądania duszy czystym umysłem oraz czerpanie z tego przyjemności i szczęścia. W tym radosnym stanie człowiek pełen jest niekończącego się, transcendentalnego szczęścia, doświadczanego poprzez zmysły transcendentalne.

Ten, kto to osiągnął, żyje zawsze w prawdzie i uważa, że nie ma większej zdobyczy ponad to. Jest on zawsze zrównoważony, nawet w obliczu największych trudności. Stan ten jest prawdziwą wolnością od wszelkich nieszczęść wynikających z kontaktu z materią.

Hipnoza

Głównym celem hipnozy, jak i medytacji, jest dotarcie do podświadomości. Jest to część naszego umysłu będącego obszarem spokoju, który nie jest tak jak poziom świadomości bombardowany myślami i uczuciami życia codziennego.

Hipnoza jest to stan, w którym kontaktujemy się z podświadomym umysłem. Podświadomość może przekroczyć przeciętny poziom świadomej wiedzy i zrealizować Twój ukryty potencjał.

"I tak stopniowo, krok po kroku, będąc wspieranym przez mocną wiarę, należy wprawić się w trans, używając do tego celu inteligencji, aby w ten sposób umysł – porzucając wszystkie inne myśli – mógł skoncentrować się na jaźni jedynie." Bhagavad-gita 6.26

Hipnozą można dotrzeć do wiedzy o sobie. Podświadomość jest naszym wewnętrznym archiwum. W czasie transu hipnotycznego następuje praca, dzięki której świadomość uzyskuje wiedzę potrzebną do odzyskania równowagi w organizmie. Wewnętrzna komunikacja da Tobie możliwości rozwiązania dręczących Cię problemów. Udowodniono, że najlepszą metodą na zrelaksowanie się i kontrolowanie emocji jest hipnoza. Kiedy wszystkie inne sposoby zawodzą, ludzie starają się zajrzeć w głąb siebie i dotrzeć do źródła zaburzeń. Hipnoza nie tylko jest skuteczna jako klucz do naszych umysłów, może też pomóc w ukierunkowaniu energii życiowej i zmienić nasze doznania, może stać się środkiem, który pozwoli wykorzystać zasoby umysłu i w sposób kontrolowany użytkować pozytywną energię, zwiększając potencjał rozwoju osobistego i zawodowego. Nie ma innej techniki terapeutycznej, która dawałaby takie pole do popisu.

Oto pięć powodów dla których warto poznać Hipnozę

  • uwolnisz się od nałogów i ograniczających nawyków
  • uruchomisz procesy regeneracji organizmu
  • powróci energia i zdrowie
  • osiągniesz sukcesy w pracy, życiu osobistym, sporcie
  • uzdrowisz swoje relacje z otoczeniem
  • poznasz wewnętrzne sposoby rozwoju duchowego

Jedną z największych zalet hipnozy jest możliwość działania tam gdzie tradycyjne metody zawiodły. Terapie tradycyjne, tzw. kognitywne, działają na poziomie świadomości. Kiedy ktoś ma problem, który polega na podjęciu pewnych świadomych decyzji terapie takie mają swoje uzasadnienie. Natomiast tam gdzie wchodzą w grę zachowania mające podłoże w podświadomości np., depresje, fobie, nałogi, bezsenność, niektóre migreny, astma, itd., hipnoterapia jest niezwykle efektywnym narzędziem. Tradycyjnym metodom zajęło by to wiele miesięcy albo może lat i wielkie koszty.

Biostymulacja.

Jest to stymulowanie organizmu poprzez podświadome wzorce zdrowia do odnalezienia swojej drogi zdrowia i dobrego samopoczucia. Wywołuje to prawdziwą lawinę pozytywnych zmian, odczuć w umyśle i nastawienie organizmu DO zdrowia co automatycznie powoduje jego uzdrowienie.

Biostymulację należy stosować praktycznie w każdej sytuacji braku harmonii w organizmie, szczególnie przy nowotworach, chorobach cywilizacyjnych, psychosomatycznych. Przy wzmacnianiu konwencjonalnego leczenia, rehabilitacji, osłabieniu organizmu. Efektywność Biostymulacji jest na tyle zadziwiająca że można było zaobserwować szybszy wzrost włosów, powiększenie piersi, regulacje systemu hormonalnego, szybsze gojenie się ran, wzrost sił witalnych i wiele innych pozytywnych zmian, za które odpowiada moc naszej podświadomości.