W regresji hipnotycznej LBL oparłem się na pracy Dr. Michaela Newtona doradcy personalnego , dyplomowanego hipnoterapeuty, prowadzącego prywatną praktykę, który rozwinął własną technikę hipnozy, by dosięgnąć ukrytych wspomnień swoich pacjentów o ich życiu pomiędzy wcieleniami.

Od czasów swojej pierwszej książki przebadał setki osób, a wyniki tych badań stały się podstawą do nowych odkryć. M. Newton poświęcił wiele lat pracy na przeprowadzenie swoich badań, zebranie i uporządkowanie uzyskanego materiału i wreszcie ujęcie go w formę wyczerpującego studium dotyczącego nieśmiertelnego bytowania.

W czasie sesji hipnotycznych M. Newton zadawał swoim pacjentom wiele pytań  na temat duchowych miejsc, opisywanych przez innych jako te, do których udajemy się po śmierci, dlaczego powracamy na ziemię, jak dusze zmarłych kontaktują się z żywymi i czy udzielają pomocy na ich ścieżce losu. O duchowych przewodnikach, kto to jest bratnia dusza oraz o związkach pomiędzy grupami dusz w świecie dusz i ludzkim, rodzinami na ziemi oraz wiele wiele innych.

W moich regresjach hipnotycznych od dwunastu lat zadaje pytania na temat życia między wcieleniami. Nie były one jednak, aż tak bardzo rozbudowane. Zainspirowany pracami M. Newtona poszerzyłem zakres zadawanych pytań do oddzielnego modułu, który jest zgodny z moim podejściem i rozumieniem tego zagadnienia.