Zalewający wiele osób potok słów w głowie, to edukacja. Uczy ona tylko jednej połowy procesu - jak używać umysłu. Nie uczy jednak, jak go zatrzymać, żeby mógł się odprężyć. Czy wiesz, że u wielu, nawet kiedy śpią, umysł nadal pracuje? Pracuje bez przerwy... pracuje przez siedemdziesiąt, osiemdziesiąt lat. Jest sposób na wyłączenie umysłu, kiedy już jest on niepotrzebny - jest to hipnoza lub medytacja.

Hipnoza zapewni ci spokój i ciszę, których być może nigdy wcześniej nie znałeś - zapewni odpoczynek dla umysłu. A kiedy już będziesz w stanie zapewnić mu odpoczynek, relaks, to on będzie w stanie pracować efektywniej, bardziej inteligentnie. To tak, jak z twoim ciałem - gdy dostarczysz mu odpoczynku, pracuje później bardziej efektywnie - bardziej efektywnie niż pod ciągłym obciążeniem.

Dając swojemu umysłowi chwile relaksu, odniesiesz korzyść, zarówno ze względu na swój umysł, jak i na własne wyższe ja. Musisz się tylko nauczyć, jak powstrzymywać mózg od funkcjonowania. Musisz się nauczyć, w jaki sposób powiedzieć mu: "Wystarczy, teraz idź spać. Ja czuwam, bądź spokojny". Wykorzystuj umysł wtedy, kiedy jest potrzebny. W pozostałym czasie pozwól mu odpocząć. Wtedy będzie on świeży, młody, pełen energii i sił witalnych. Wtedy, cokolwiek powiesz, nie będą to po prostu suche słowa; będą pełne życia, siły, prawdy i szczerości, będą miały ogromną wagę. Być może użyjesz tych samych słów, ale umysł zbierze siły dzięki odpoczynkowi, a wszystko, co powiesz, będzie przeniknięte pasją, będzie miało moc przekonywania.

Umysł, który potrafi się relaksować, pozwala energii zebrać się. Dlatego, kiedy mówi, to słowa same układają się w poezję. Przemawiać będziesz płomiennie, ta twoja nowa energia ma taki wpływ na to, co powiesz, ma wpływ i na słuchaczy. Ludzie od dawna wiedzieli, że istnieje coś, co nie każdy potrafi zrobić. Dar przemawiania. Kiedy umysł pracuje dzień i noc, to wcześniej czy później musi osłabnąć, staje się powolny, nieatrakcyjny, często głupi. W najlepszym wypadku będzie praktyczny. Z zakupami sobie poradzi, ale nie będzie go stać na coś więcej. Miliony ludzi, którzy nie potrafili odpowiednio zrelaksować umysłu pozostali biedni i nieatrakcyjni, bez autorytetu i siły. Wiem, że niektórzy z was zastanawiają się, czy twój umysł też to potrafi. Tak, jest to możliwe, aby wyciszyć umysł i używać go tylko wtedy, kiedy to potrzebne - wówczas jego moc ulegnie zwielokrotnieniu. Zbierze tyle energii, że każde jego słowo trafi do serca słuchacza. Umysł zrelaksowany może być tak potężny i wypełniony siłami, jakby zawsze panowała w nim wiosna.

Jeżeli zaś chodzi o wyższe ja, to cisza ukaże tobie nieskończoną krainę nieśmiertelności i wszystkiego, co można nazwać błogosławieństwem. Hipnoza udostępnia każdemu co najmniej dwa światy. Tamten świat - duchowy - a również ten świat, fizyczny. Nie będziesz już biedakiem. Zyskasz bogactwo, bogactwo, którym nie są pieniądze. Istnieje wiele rodzajów bogactwa. Można by powiedzieć, że człowiek majętny jest najbiedniejszym z bogaczy. Człowiek niezamożny określiłby go, jako najbogatszego biedaka, ale ludzie kreatywni, artyści, tancerze, muzycy, naukowcy powiedzieliby właśnie, że jest najbiedniejszym i ograniczonym bogaczem. Hipnoza ukaże ci świat twojego wnętrza, sprawi, że staniesz się największym bogaczem. Uczyni ciebie bogatym, ponieważ przejawi moc twojego umysłu poprzez różne talenty. Przecież każdy rodzi się z jakimś talentem i jeśli nie wykorzystasz go w pełni, coś w twoim wnętrzu pozostanie zmarnowane. Wciąż będziesz czuć, że czegoś tobie brakuje. Daj umysłowi odpocząć. Teraz ty zacznij go obserwować.

Twój umysł powoli, powoli, nauczy się zachowywać ciszę. A kiedy już się tego nauczy, stanie się potężny. Słowa jego przestaną być tylko pustymi słowami. Nabiorą celności, giętkości i jakości, jakich nie miały nigdy wcześniej. Będą trafiać w sedno spraw, jak strzały. Słowa twoje bez względu na bariery przekonań, postaw, logiki dotrą zawsze bezpośrednio do serca słuchaczy. Umysł otoczony ciszą stanie się dobrym sługą wewnętrznej mocy. Wtedy twoja istota będzie panem, a pan może używać umysłu, kiedy go potrzebuje i wyłączać go, kiedy już nie jest mu potrzebny. Potęga umysłu, weź ją - przestań czekać i marnować życie.

Grzegorz Halkiew.