Działanie urządzeń biorezonansowych BRT opiera się na zjawisku fizycznym, jakim jest rezonans elektromagnetyczny. To zjawisko jest dobrze znane w śród inżynierów i jest powszechnie wykorzystywane przez współczesne technologie (choć nie wszyscy być może są tego świadomi).

Rezonans elektromagnetyczny wykorzystywany jest w wszelkich technologiach opartych np. na wysyłaniu sygnałów radiowych, telewizyjnych czy telefonii komórkowej. Antena odbiera sygnał nadawczy jedynie wtedy, jeśli jej drgania elektromagnetyczne są identyczne z drganiami nadawczymi (przykładem może być konkretna częstotliwość stacji radiowej).  W przypadku biorezonansu BRT odnosi się to do drgania elektromagnetycznego organizmu ludzkiego oraz częstotliwości rezonujących różnych czynników zewnętrznych takich jak alergeny, toksyny, wirusy, pasożyty, grzyby, bakterie. Urządzenie sczytuje te sygnały niczym odbiornik radiowy sygnał z anteny. 

Zastosowanie

Biorezonans służy zarówno do badania organizmu (diagnostyka), jak i do terapii. Diagnostyka biorezonansowa jest bardzo szczegółowa. Wykonując diagnostykę można wskazać osłabione narządy oraz sprawdzić tysiące potencjalnie szkodliwych czynników, wśród których są alergeny, pasożyty, bakterie, borelioza, związki toksyczne, obciążenie elektrosmogiem, zakażenie grzybami, czynniki psychosomatyczne i wiele innych rzeczy. W najnowszych programach testowych jest ponad  20.000 czynników do przetestowania!!! Daje to przeogromne możliwości diagnostyczne i pozwala w końcu naprawdę dbać o swoje zdrowie.. 

Biorezonans znany jest przede wszystkim ze swojej prostoty wykonywania badań jak i skuteczności w diagnostyce, a także leczeniu, co również stanowi jego domenę. Aktualnie, oprócz diagnostyki biorezonans jest bardzo polecany w leczeniu alergii, usuwaniu pasożytów, które trudno jest wykryć metodami laboratoryjnymi, w terapii boreliozy z uwagi na bardzo silne działanie niszczące krętki borelii (które podobnie ciężko wykryć w badaniach z krwi), a także do terapii antynikotynowych, za pomocą których dużo łatwiej rzucić palenie. 

Możliwości diagnostyczne biorezonansu są bardzo szerokie. Można badać i regenerować każdy narząd uwzględniając stany zapalne i stany wyczerpania energetycznego, można neutralizować i usuwać z organizmu toksyny, metale ciężkie (co sprawdza się szczególnie w problemach poszczepiennych), można niwelować napięcia układu nerwowego, wspaniale pomagające przy stresie, nerwicy i zaburzeniach lękowych, można prowadzić terapie przeciwbólowe, terapie na stany zapalne stawów, jak i bóle każdego rodzaju. Programów jest kilka tysiące i nieustannie badania naukowe dostarczają ich więcej.

Najpierw praktyka, później adekwatny sprzęt

Sprzęt to nie wszystko, bardzo ważna jest umiejętność jego obsługi. Nie jest sztuką wydać bardzo duże pieniądze, kierując się tym co inni robią. Ważniejsze jest zdobyć własne doświadczenie i dopiero swoje przetestowane predyspozycje wykorzystać do zrobienia stosownego zakupu.

Umiejętność przeprowadzania badań to wielka sztuka, której duża część terapeutów wykonujących badania nie opanowała i nie rozumie. Nie wystarczy tylko bezwiednie dotykać palca czy wnętrza dłoni i odczytywać wyniki. Pamiętaj, badasz żywy organizm, który jest indywidualny i zmienny w zależności od wielu czynników mogących zafałszować wyniki i trzeba umieć brać je pod uwagę.

Niestety nie wszyscy terapeuci wiedzą jak badać i co brać pod uwagę. Wiele firm sprzedających urządzenia do pomiarów np. Volla nie oferuje nawet solidnego szkolenia i do tego wydają certyfikaty na wykonywanie akupunktury. To straszna pomyłka i w razie problemów prawnych okazuje się, że nie posiadają uprawnień do pracy na aparaturze biorezonansowej. A ich uprawnienia na wykonywanie akupunktury są wydane bezprawnie, bo nigdy się jej nie uczyli. To może pociągać poważne konsekwencje i odpowiedzialność prawną.

Idąc do takiego gabinetu ze źle wyuczonym personelem, ludzie otrzymują mało wiarygodne, często przerażające wyniki, według których wynika, że są niby bardzo chorzy lub zarobaczeni kilkoma lub nawet kilkunastoma pasożytami. Niestety ci pacjenci nie wiedzą, że takie wyniki mogą być błędne. Jak opisuje w internecie jeden z pacjentów w gabinecie metody Volla wykryto u niego 10 pasożytów (w tym lamblie, glisty, owsiki, przywry, tasiemce i rozwiniętą postać bąblowca - co w takim stadium powoduje ogromne dolegliwości), do tego ciężkie zagrzybienie, boreliozę, kilkanaście wirusów w tym HPV, liczne bakterie (między innymi chlamydie), zaburzony pień mózgu i jeszcze całą listę innych problemów. Wg tych wyników, powinien on już dawno nie żyć. Dlatego najpierw należy zdobyć doświadczenie, wykonać testy podstawowym urządzeniem, zorientować się w zakresie jakich dolegliwości przychodzi najwięcej pacjentów i dopiero ewentualnie zakupić dodatkowy, bardziej wyspecjalizowany sprzęt.

Diagnostyka- czyli od czego zacząć?

Pierwszą rzeczą, jakiej powinieneś się nauczyć, jest umiejętność przeprowadzania diagnostyki. Na początek polecamy podstawowy model diagnostyczny Analizator Quantum 2018. Jest to urządzenie z najnowszym oprogramowaniem w języku polskim, z średnio dobraną czułością wykrywania patogenów, dzięki czemu wyniki są najbardziej optymalne i prawdopodobne. Jeśli na początku wybierzesz urządzenie o podwyższonej czułości wykrywania patogenów prawdopodobnie wpadniesz w pułapkę rzekomego wykrywania ich wszystkich- ponieważ nie będziesz miał odpowiedniej praktyki wykonywania testów sprawdzających wiarygodności wskazań. 

Proponowany Analizator Quantum 2018 jest nowoczesnym urządzeniem pomiarowym służącym do szybkiej oceny kondycji organizmu - w czasie 60 sekund. Jako kwantowy analizator pozwala uzyskać ponad 250 bioinformacji. Automatycznie generuje OCENĘ KOMPLEKSOWĄ organizmu, określającą indywidualne systemy żywieniowe oraz inne zalecenia dla każdego człowieka. Pozwala wielokrotnie kontrolować organizm i porównywać wyniki. Pomiar można wykonywać w każdej chwili, w różnych odstępach czasowych, lecz przy spełnieniu podstawowych wymogów o których powie Twój terapeuta. 

Do diagnostyki należy też rozróżnić dwie podstawowe metody- BRT i NLS.

Pierwsza z nich to tradycyjne urządzenie biorezonansowe z elektrodami. Drugie to nowsze urządzenie skanujące obszar mózgu- o ile oczywiście ktoś pozwolił by sobie być tym urządzeniem skanowanym w dobie powszechnego szkodliwego promieniowania WiFi. Urządzenia NLS nie posiadają w związku z tym atestów medycznych.

Suplementacja- najpierw natura, potem zasilenie

Suplementy diety są preparaty będące dodatkowym wsparciem dla Twojego organizmu. Jednak ich stosowanie powinno przebiegać zgodnie z pewnymi zasadami. W poniższym tekście przedstawiamy, na czym polegają one w praktyce. 

Dieta

Dieta niejednokrotnie przynosi o wiele więcej korzyści niż cała gama stosowanych lekarstw czy nawet suplementów. Składniki odżywcze pochodzące z naturalnych źródeł – jedzenia – są o wiele lepiej przyswajalne przez organizm oraz wykorzystywane do pożądanych procesów anabolicznych. Co więcej, prawidłowo ułożona dieta zapewni nam ich systematyczne dostarczanie, dlatego nasz ustrój będzie mógł na bieżąco być zaopatrywany w niezbędne dla niego paliwo.

Suplementy

Rozpoczynając stosowanie suplementów, warto nieco poszerzyć swoją wiedzę na ich temat. Z biegiem czasu wejdzie Tobie to w nawyk, ale na samym początku dobrze wiedzieć, które z nich stosować na początku terapii. Pozwoli to zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale uchronić organizm przed nadmierną ilością suplementów. Pamiętaj, że stanowią one element leczenia, a nie podstawę codziennej diety. Choć zapewne będą wśród nich i takie, które warto przyjmować cały czas, jeśli dieta będzie w niektóre składniki uboga. Mają one pomagać Twojemu organizmowi, a nie dyktować warunki. Dlatego ich liczba powinna być ograniczona do koniecznego minimum.

Systematyka w suplementacji jest niezwykle ważna. Większość preparatów działa podobnie jak leki, czyli długoterminowo. Co więcej, część z nich, jak np. kreatyna (zwiększenie sprawności fizycznej), powinna być dozowana w odpowiedniej ilości, odstępach czasowych oraz porach dnia. Jeżeli zależy Tobie na maksymalnym wykorzystaniu skuteczności płynącej z danego suplementu, to musi być stosowany regularnie.

Ta sama zasada systematyczności dotyczy się także diety. Regularne jedzenie zapewnia stały dostęp niezbędnych dla rozwoju organizmu składników odżywczych, a także nasila pożądane procesy anaboliczne. Ponadto systematyczne spożywanie posiłków zapobiegnie wilczemu głodowi, który w bardzo łatwy sposób może zaprzepaścić Twoje wcześniejsze osiągnięcia, gdy mu ulegniesz i rzucisz się na wszystko, co będzie pod ręką- zaczynając od słodyczy.

Świat suplementacji należy do branży medycznej oraz jej pokrewnych dziedzin – biochemii, dietetyki, farmacji czy fizjologii. Codziennie na całym świecie można usłyszeć informacje o najnowszych odkryciach naukowych dotyczących innowacyjnych metod, nowych rozwiązań czy podważeniu istniejących tez. W medycynie i suplementacji jest podobnie, więc należy być na bieżąco. 

Zachęcam do systematycznego przeglądania mediów i prasy tematycznej związanej z Naturopatią. To skarbnica nowinek również ze świata suplementacji i diety, a także łatwy i przyjemny sposób na poszerzenie własnej wiedzy. Dzięki nim będziesz mógł na bieżąco śledzić, jakie plany dietetyczne i suplementy są najbardziej popularne, które metody leczenia są warte uwagi, a także czy nie ominął Ciebie jakiś fakt, mający istotne znaczenie dla zdrowej i zasadnej suplementacji.

Medycyna informacyjna

Częstotliwość  określa liczbę cykli określonych zjawisk  występujących w jednostce czasu n.p. określa liczbę zmian kierunku przepływu prądu na sekundę, która wyraża się w jednostce Hertz (n.p. 1 Hz = 1 drganie lub 1 cykl na sekundę).
Dzięki współczesnej fizyce wiemy że każda substancja i wszystko co żyje posiada  odrębny rodzaj wibracji (częstotliwości). Odkrycie tych zjawisk dało możliwość budowy urządzeń technicznych wykorzystywanych w medycynie szkolnej jak również w medycynie komplementarnej czy medycynie alternatywnej.  


Informacja może leczyć 

Wykorzystanie drgań prądu elektrycznego jako metody leczenia zostały opracowane i są wykorzystane medycyny konwencjonalnej. 
Metody te są często znane jako bio-fizyczna medycyna informacyjna lub wprost medycyna informacyjna. 
Obydwie nazwy to ta sama metoda polegająca na przsłaniu do komórek organizmu informacji w postaci specjalnych impulsów elektrycznych o określonej częstotliwości. Informacje te muszą być takie, aby były rozpoznawalne przez organizm i mogły wpływać na jego prawidłowe działania. 
Przesyłane impulsy ( informacje)  mogą doprowadzić do stanu że organizm sam będzie w stanie kontrolować i zarządzać procesami bio-fizycznymi w organizmie a przez to rozpocząć proces to leczenia.

Terapie regulacyjne oparte na drganiach elektromagnetyczne organizmu

Organizm ludzki posiada indywidualne spektrum drgań elektromagnetycznych. Każda tkanka, nadrząd, organ czy układ mają charakterystyczne dla siebie częstotliwości. W zdrowym układzie te drgania są harmonijne, a z kolei podczas choroby drgania te zostają zaburzone (pojawiają się tzw. drgania patologiczne). Dzięki aparaturze biorezonansowej można wpłynąć na pole elektromagnetyczne i wygasić drgania patologiczne poprzez przekazanie organizmowi fali o takiej samej częstotliwości ale o odwróconej fazie, jakby o lustrzanym odbiciu. Pobudza to organizm do działania i uruchamia procesy samozdrowienia. Dodatkowo zdrowe drgania są wzmacniane, co dodatkowo stymuluje siły witalne organizmu. 

Terapie neutralizujące biorezonansem

W  terapiach neutralizujących wykorzystuje się częstotliwości rezonujące czynników potencjalnie szkodliwych czyli np. alergenów, toksyn,  pasożytów, grzybów, boreliozy itd. W teście zestawia się je z organizmem człowieka i określa ich wpływ na dany organizm. Jeśli w organizmie zakodowane są częstotliwości jakieś substancji obciążającej to oddziałując sygnałem o częstotliwościach dla niej charakterystycznych można zaobserwować efekt rezonansu (zgodności), czyli wykryć obecność tej substancji w organizmie. Przetestowane obciążenia wykorzystuje się do terapii neutralizujących, które polegają na przekazaniu organizmowi drgań elektromagnetycznych danej substancji w ich „lustrzanym odbiciu”, co pobudza organizm do oczyszczenia się z nich (np. w przypadku toksyn) czy wygaszenia reakcji na nie, jak np. w przypadku alergenów. Tym sposobem można tez wybijać różne patogeny, jak np. boreliozę.  

Zapper

Kuracja Zapperem  wg dr Clark polega na przepływie przez organizm prądu elektrycznego o niskim napięciu (w granicach 5 do 10 V) i określonej częstotliwości celem uśpienia i zniszczenia  mikroorganizmów  znajdujących się w organizmie. Przepływający prąd jest wytwarzany w generatorze częstotliwości.
Urządzenie jest bezpieczne, a kuracja nie daje skutków ubocznych i nie przeszkadza w innych kuracjach.

Dostępne są tanie i jednocześnie wyspecjalizowane urządzenia, oraz katalogi patologicznych częstotliwości. Bez zbędnych wydatków terapeuta osiąga skuteczność porównywalną z urządzeniami za 100 lub więcej tysięcy złotych.


Zalecenia

 • Osłabianie i likwidacja pasożytów znajdujących się w układzie pokarmowym,wątrobie, mózgu, płucach, nerkach, sercu. 
 • Zabija bakterie, wirusy, grzybice, pasożyty bez stosowania leków i antybiotyków 
 • Wyrównuje poziom energetyczny w komórkach 
 • Umożliwia profilaktykę w chorobach  nowotworowych  oraz chorobach infekcyjnych i zakaźnych (wirusy, bakterie, grzyby jak i pasożyty). 
 • Wzmacniania i poprawia samopoczucie
 • Stymuluje pracę układu immunologicznego 

Przeciwskazania

 • Ciąża 
 • Rozrusznik serca 
 • Epilepsja

Vega test

Czy spotkałeś się z takimi objawami jak: pocenie się, podniesiona temperatura, problemy z krążeniem, alergie, czy uciążliwe bóle? To często tylko początek objawów choroby, która z czasem staje się stanem chronicznym. Dzieje się tak gdy systemy obronne organizmu są przeciążone przez  toksyny i inne zanieczyszczenia środowiska. 

Dzięki  bioenergetycznym metodą diagnostycznym, jak na przykład test VEGA można sprawdzić i ustalić reakcje organizmu na różnego rodzaju obciążenia. 

VEGA TEST – wykonywany jest z pomocą miernika " Sylvia" umożliwiającego  wyszukanie alergenów, metali obciążających organizm, niepożądanych działań leków. Salvia to mały, prosty w obsłudze przyrząd pomiarowy mierzący przewodność skóry.  Obserwując wychylenia wskazówki przyrządu, można szybko ocenić stan zdrowia badanego lub pozwala wykryć czynniki obciążające obciążające organizm.

Dzięki Salvii mamy możliwość precyzyjnego  kontrolowanego oczyszczania organizmu z toksyn oraz sprawdzania jego przebiegu i efektów.


Test pozwala stwierdzić

 • obecność toksyn w organizmie człowieka, 
 • badać funkcjonowanie poszczególnych organów, 
 • przeprowadzić dobór artykułów spożywczych, leków, kosmetyków itp.
 • zbadać tolerancję na wszelkiego rodzaju obciążenia środowiskowe 

Metoda Volla

U podstaw metody Volla leży zastosowanie wiedzy o meridianach i biologicznie aktywnych punktach w połączeniu z możliwością wykonywania pomiaru na tych punktach, przede wszystkim przewodnictwa elektrycznego. Voll odkrył, że stan każdego narządu jest bezpośrednio związany z elektrycznym stanem określonego punktu i o zmianach lub zakłóceniach narządu można sądzić, oceniając zmianę elektrycznego stanu punktów. Terapeuta wykorzystujący metodę diagnostyki elektropunkturowej może uzyskać informacje o pacjencie na poziomie ogólnego badania ambulatoryjnego, włącznie z pewnymi uściśleniami odpowiadającymi przeprowadzeniu badań instrumentalnych. Na przykład, możliwe jest ustalenie stanu ostrego albo chronicznego zapalenia jakiegoś organu, obecności wrzodu albo nadżerki, stanu przedrakowego lub początek rozwoju innego procesu onkologicznego.

Jeden i ten sam specjalista jest w stanie wykryć u pacjenta włókniaka tarczycy i wrzodową chorobę dwunastnicy (ze wskazaniem na stadium zaawansowania procesu: otwarty wrzód czy blizna), i kamicę pęcherzyka żółciowego albo kamienie nerkowe. Co więcej, opierając się na fenomenie testowania medykamentów, również odkrytym przez Volla, można przewidzieć reakcję organizmu na lekarstwo i określić domniemaną skuteczność leczniczych preparatów różnych kategorii. Oczywiście, jak w każdej dziedzinie medycyny, rezultat związany jest z kwalifikacjami, które osiąga się poprzez staranną naukę i wytrwałą praktykę. Lecz, jak pokazał czas, metoda warta jest poświęconych na nią wysiłków. Nie jest jednak zalecana dla osób początkujących.