Co to jest intuicja i jak ona działa? Intuicja jest zdolnością, która polega na tym, że wiesz coś bez słów, że znasz prawdę bez żadnych wyjaśnień.

Działa ona poza czasem i przestrzenią, i stanowi ogniwo między subiektywnym i obiektywnym światem. Funkcjonuje ona ze świadomością, że przeszłość, teraźniejszość i przyszłość istnieją jednocześnie.

Odczytuje ona pragnienia twojego świadomego umysłu, wybiega w przyszłość i znajduje sposoby ich realizacji.
Przemawia do ciebie za pomocą olśnień i objawień.

Intuicja często przypomina ukryte w tobie dziecko, które stara odciągnąć cię od uprzykrzonych zajęć, ku światu radości.

W tym świecie beztroski, co jest zdumiewające, możesz odnaleźć wszystkie odpowiedzi, których być może wcześniej usilnie poszukiwałeś.

Intuicja potrafi w mgnieniu oka syntetyzować pojęcia. Na bardzo subtelnych i wysokich poziomach intuicji pracowali tacy geniusze jak Tesla czy Einstein. Czerpali swoje inspiracje spoza świata czasu i przestrzeni.
Intuicja wybiega poza to co znane, ku nowemu. Może ci pomóc, znaleźć odpowiedzi i informacje, których nie zna umysł żadnego człowieka.

Intuicja często udzieli ci odpowiedzi, które z powodu wcześniejszego doświadczenia być może nie wydają się logiczne, a jednak po wnikliwej analizie, okazują się trafne.

Jak rozwinąć swoja intuicję?

Przede wszystkim naucz się jej ufać. Każdy człowiek słyszy w głębi duszy pewien charakterystyczny podszept i dzięki niemu wie, co chciałby robić i jaki chciałby być.

Jeśli chcesz nadać swojej intuicji kształt fizyczny, rozwiń takie cechy jak: cierpliwość, ufność, wiara we własne siły i umiejętność koncentracji, a przede wszystkim… pracowitość.

Umiesz korzystać z intuicji i słuchać swoich przeczuć. Masz też wyobrażenie, kim chciałbyś być. Twoje zadanie polega na tym, by zwracać uwagę na te wizje, dopasowywać do nich własne działania, postawę i zachowanie. Gdy będziesz kierować się wskazaniami intuicji, poczujesz swoja prawdziwą moc w działaniu.

Obejrzyj się za siebie i oczyść swoje wspomnienia, aby twoje ego nie przywoływało negatywnych obrazów z przeszłości, które kiedyś nie pozwalały iść naprzód. Przyjrzyj się cechom swojej duszy, które rozwinąłeś w bolesnych chwilach swego życia i przekonaj samego siebie, że zrobiłeś wszystko, co według twojej ówczesnej wiedzy wydawało się najlepsze. Zdobyłeś cenne doświadczenie. Za niektóre z nich wiele zapłaciłeś - tym bardziej je ceń. Twoje dzisiejsze przemyślenia, umiejętności i postawy ukształtowały się właśnie wtedy. Każda lekcja pozwoliła ci się rozwinąć i umożliwia postawienie kolejnego kroku.

Jeśli chcesz zrealizować wizję swojej intuicji - wierzę, że chcesz być szczęśliwym - musisz najpierw schwycić jej wyobrażenia, przytrzymać w swoim umyśle, a potem wykazać się cierpliwością, by wprowadzić je w czyn. Pamiętam jak ja uczyłem się cierpliwości, kiedy to jeszcze będąc dzieckiem godzinami budowałem najróżniejsze konstrukcje, widząc oczami wyobraźni efekt końcowy, ciesząc się nim. W momencie w którym chwycisz swoją intuicję, staje się ona bezczasowa - staje się ona w równym stopniu przyszłością co i przeszłością.

Dobrze jest mieć w życiu plan swoich zamierzeń. Nie musisz trzymać się swego planu zbyt sztywno, ponieważ tym samym uniemożliwiłbyś dokonywanie się cudów i hamowałbyś twórczy przepływ energii w twoim wnętrzu. Zawsze szybciej i łatwiej realizują się twoje pragnienia, gdy podążasz za głosem intuicji. Może ona z właściwą sobie beztroską przybliżyć cię do twoich celów i spełnić wizje twojego intelektu, …a zazwyczaj daje jeszcze więcej.

Intuicja często powie – dzisiaj oddaj się czemuś, co nie jest tak bardzo ważne np. idź do lasu, odwiedź księgarnię. I oto pod koniec dnia okazuje się, że zdziałałeś więcej, by zbliżyć się do celu, niż gdybyś zrobił to, co zaplanowałeś. Możesz wpaść na pomysł, który posunie cię o lata do przodu w twoim przedsięwzięciu.

Wielu wolałoby być już w przyszłości niż w czasie teraźniejszym. Lecz pamiętaj, czym innym jest żyć przyszłością, a zgoła czym innym realizować swoje przyszłe cele w teraźniejszości. Najgorszym wyjściem jest działać mechanicznie. Bez wizji i bez intuicji. Najgorzej być maszyną zamiast człowiekiem. Jeśli nie postępujesz zgodnie z intuicją, nie zdołasz stworzyć życia, jakiego pragnie każdy człowiek, pozostaniesz maszyną w trybach niezależnych od ciebie sytuacji, wydarzeń.

Najlepszy sposób budzenia intuicji to słuchać jej głosu.

Pomyśl, ile razy słyszałeś w myślach szept, który zlekceważyłeś? Ile razy słyszysz podszepty, co chcesz robić dla swojej kariery, lecz nieustannie wymyślasz powody, dla których tego nie robisz? Czy nie prościej byłoby poszukać powodów, dla których to zrobisz?

Ty już na pewno wiesz, że o wiele więcej wysiłku kosztuje powstrzymywanie się przed czymś, niż posuwanie się do przodu. Zwróć uwagę jak bardzo czujesz się zmęczony, gdy myślisz o czymś negatywnym, a jak tryskasz entuzjazmem, gdy poświęcasz uwagę temu, co dla ciebie pozytywne.

Na pewno warto zastanowić się na tym, czy droga którą idziesz, jest dla ciebie dobra. Może warto zmienić pracę, której nie lubisz, może warto powiedzieć komuś, że go kochasz miłością czystą bez wymagań i bez warunków.

Posłuchaj swojej intuicji, a ona wyśle cię w przyszłość wraz z tym wszystkim, co do siebie przyciągasz i co kochasz. Gdy posłuchasz tego głosu to wszędzie ujrzysz pootwierane drzwi. Jeśli któreś będą zamknięte znaczy to, że wszechświat radzi ci pójść inną drogą. Nie staraj się przez nie przedrzeć, tylko rozejrzyj się wokół i poszukaj innych otwartych drzwi prowadzących do twojego celu. Przestań się zniechęcać, cel możesz osiągnąć różnymi drogami, wybieraj te najlepsze dla Ciebie.

Intuicja mówi do ciebie w czasie teraźniejszym. Za pośrednictwem pragnień, olśnień, przebłysków idei i emocji popycha cię w określonym kierunku.

Jeśli jest tak, że zmuszasz się do jakiegoś działania, podczas gdy twoje wyczucie skłania cię do czegoś całkiem innego to znaczy, że nie zważasz na swoją intuicję. Ona nieustannie wysyła ci informacje, mówiąc w każdej chwili, co masz zrobić, aby otworzyć swoją energię na skuteczne działanie. Ona zawsze kieruje ciebie ku pełni życia i ku doskonalszej ścieżce.

Twoje stare przekonania mogą walczyć z intuicją. Nauczyła ciebie tego kultura, w której zostałeś wychowany – świat zorientowany na rozwój pseudo racjonalnego, pseudo logicznego umysłu.
A przecież gro największych wynalazków – radio, światło elektryczne, telewizja, wywodzi się z syntezy intelektu i intuicji. Prawdziwy intelekt nigdy nie może czuć się zagrożony przez intuicję. Prawdziwy intelekt potrafi docenić to, co jest dobre.

Wielu ludzi żywi przekonanie, że jeśli idzie im coś zbyt łatwo, to coś musi być nie w porządku lub, jeśli nad czymś ciężko nie popracują to rezultaty są nic niewarte. Jest to jeden ze sposobów sprawowania kontroli przez pseudo intelekt.

Prawdziwy intelekt w sposób logiczny potrafi połączyć to, co jest do połączenia, tak samo jak i intuicja działa w sposób szybki i spontaniczny. Jeśli sztywno obstajesz przy wyznaczonych wcześniej celach, jeśli kierujesz się ograniczającymi ciebie przekonaniami, chorymi emocjami, to możesz przegapić wiele informacji przekazywanych przez intuicję, a mówiących jak mógłbyś ułatwić sobie wiele rzeczy. Gdy czujesz opór przed jakimś działaniem to zatrzymaj się i zapytaj siebie, co naprawdę ty chcesz. Może wybrałeś niewłaściwa drogę lub niewłaściwą porę. Masz do zastanowienia się prawo, masz też prawo korzystać z informacji zwrotnych. Jeśli zawsze będziesz ufał swoim uczuciom i postępował zgodnie z nimi, intuicja, logika i wszechświat będą cię wspierać.

Wiele osób ma za nic intelekt, wychwalając ponad wszystko emocje. Kiedy jednak poznają prawdziwy intelekt stanie się on jak kapitan, który steruje okrętem uczuć. Trzeba więc być elastycznym i traktować swoje plany jako wskazówkę. Intelekt i intuicja wskaże najlepszą, najszybszą i najłatwiejszą drogę.

Podążaj więc za głosem intuicji, chociaż wymaga to wielkiej wiary i ufności. Aby rozwinąć wiarę i ufność cofnij się do chwil, w których okazałeś się elastyczny, zmieniłeś plany, a twoje sprawy potoczyły się nawet lepiej, niż się spodziewałeś.

Jeśli chcesz zwiększyć swoją efektywność, posłuchaj cichego szeptu w sobie, …i zrób tak, jak on radzi.

Pozwól na zaufanie sobie. Postępuj tak, jak tego chcesz.

Stań się znowu dzieckiem. Wnieś zabawę i radość do swojego życia, a zobaczysz, że zbudzi się w tobie twórcza energia, dając siły, radość i zadowolenie z tego, ze jesteś.

 

PS.

Polecam lekturę tekstu Piotra Piotrowskiego Jung, synchroniczność i astrologia zamieszczonego na Tarace: http://www.taraka.pl/index.php?id=jungsyn.htm