Organizator: Cech Naturopatów i Hipnotyzerów 

 

Zapraszamy na kurs będący uzupełnieniem do zawodu Naturopata w specjalizacji:

Dietetyka i suplementacja

Kurs składa się z dwóch zjazdów- każdy z nich w cenie 870zł

Daty najbliższej edycji stacjonarnej

cz.1 Dietetyka, 17-19 listopada, Sala wykładowa: 05-825 Adamowizna, ul. Dobra 4

Godziny:

  • piątek 15:00-20:00
  • sobota 10:00-18:00
  • niedziela 10:00-15:00

cz.2 Suplementacja, 15-17 grudnia, Sala wykładowa w Piasecznie

Wykładowca: Grażyna Piotrowska

Cena jednego zjazdu 870zł 

Wypełnij: Zgłoszenie na kurs

Jak to działa?

Szukając znaczenia słowa suplement, można natknąć się na następującą definicję: słowo to może się odnosić do praktycznie każdej dziedziny życia i oznacza dodatek. Suplementy diety można więc rozumieć jako preparaty będące dodatkowym wsparciem dla organizmu. Jednak ich stosowanie powinno przebiegać zgodnie z pewnymi zasadami.

Do prawidłowego funkcjonowania każdej komórki organizmu niezbędne jest dostarczenie odpowiedniej ilości różnych mikroskładników. Wiele z tych składników może być dostarczone w postaci Suplementów Diety.

Pomiędzy zdrowiem człowieka, jakością i długością jego życia a sposobem odżywiania istnieje bardzo silny związek. Do prawidłowego funkcjonowania każdej komórki organizmu niezbędne jest dostarczenie odpowiedniej ilości różnych mikroskładników. Wiele z tych składników może być dostarczone w postaci Suplementów Diety.

Czym więc są Suplementy Diety? Najczęściej określa się tym mianem produkty, które w swoim składzie zawierają substancje odżywcze i traktowane są jako uzupełnienie normalnej żywności. Najczęściej jest to skoncentrowane źródło witamin, minerałów, aminokwasów, kwasów tłuszczowych, błonnika, ekstraktów roślinnych lub innych substancji.

Suplementy Diety są produkowane i wprowadzane do obrotu w formie umożliwiającej ich dawkowanie (często w postaci tabletek, kapsułek, saszetek lub płynów). Taka forma oraz miejsce zakupu (którym najczęściej jest apteka) mogą sugerować związek z lekiem. Oczywiście Suplementy Diety nie były, nie są i nie mogą być traktowane jako leki. Celem stosowania Suplementów Diety nie jest leczenie chorób lecz zmniejszenie skutków działania czynników ryzyka, które mogą spowodować powstanie choroby. 

Teoretycznie, idealnie zbilansowana dieta, jest w stanie dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych uwzględniając sezonowy charakter diety oraz uwarunkowania środowiskowe (np. obecność jodu). Teoretycznie ... . Dlatego od zawsze ludzie starali się korzystać z różnych dodatków dietetycznych.

A jak opisać Dietetyczne Środki Spożywcze Specjalnego Przeznaczenia Medycznego? Stanowią one kategorię środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, które zostały odpowiednio przetworzone lub przygotowane i są przeznaczone do dietetycznego odżywiania pacjentów pod nadzorem dietetyka. Używając dalej języka "rozporządzeń" - są przeznaczone do wyłącznego lub częściowego żywienia pacjentów z ograniczoną, upośledzoną lub zaburzoną zdolnością przyjmowania, trawienia, wchłaniania, metabolizowania lub wydalania zwykłych środków spożywczych lub niektórych składników odżywczych w nich zawartych, lub metabolitów. Dietetyczne środki spożywcze specjalnego przeznaczenia medycznego są stosowane również w odżywianiu dietetycznym pacjentów z innymi ustalonymi medycznie wymaganiami żywieniowymi wynikającymi z ich stanu zdrowia, jeżeli odżywianie dietetyczne nie może być stosowane tylko poprzez modyfikację normalnej diety, podawanie innych środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub przez połączenie obu tych metod.

Stosując któryś z kompleksów witaminowych, nie powinno się zażywać dodatkowo innych suplementów, bo o ile witamin w formie naturalnej nie można przedawkować, ze sztucznymi trzeba uważać. Np. nadmiar witaminy A zakłóca pracę wątroby, beta-karotenu – powoduje senność. Nie można też przesadzać z witaminą D, bo nasila zmiany miażdżycowe, a wit. C może  uszkodzić nerki.


Zgłoszenie

 


 

Jakie dokumenty otrzymasz po skończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu?

Ponieważ nasza szkoła spełnia wszelkie wymogi stawiane szkołom o profilu zawodowym jak i jednocześnie wymogom stawianym szkołom rzemieślniczym, to otrzymasz zaświadczenie o zdobyciu kwalifikacji, wiedzy i umiejętności w zakresie  specjalizacji Dietetyka i suplementacja w ramach zawodu Naturopata.

Jest też możliwość zdania dodatkowego egzaminu państwowego w zawodzie Naturopata  z uprawnieniami unijnymi- europass (egzaminy państwowe zewnętrzne są dodatkowo płatne).

Podnosimy poprzeczkę wyżej, zdobądź zawodowe zaświadczenie unijne potwierdzające Twoją wiedzę, umiejętności i kwalifikacje.

Więcej informacji na stronie organizatora szkoły >>>TU.

Co szkolenie Tobie da?

Jeśli jeszcze do tej pory nie szedłeś z trendem i wymogami stawianymi nowoczesnym gabinetom, czas to zmienić. Dziś każdy gabinet powinien mieć propozycję odpowiedniej diety i suplementacji, nawet jeśli wykonujesz jedynie np. bioenergoterapię, czy hipnoterapię. A już na pewno, jeśli masz gabinet akupunktury- gdyż Tradycyjna Medycyna Chińska uwzględnia suplementację.

W gabinecie Naturopaty takie podejście do pacjenta to podstawowy wymóg.

Na naszym kursie nauczysz się dietetyki i suplementacji. Szkolenie zakończy się egzaminem wewnętrznym, po zdaniu którego otrzymasz  zaświadczenie potwierdzające kwalifikacje zawodowe w stosowaniu Dietetyki i suplmentacji.

 

Wypełnij: Zgłoszenie na kurs

Zdobądź nowe uprawnienia! Wyprzedź konkurencję!