pixel Cech NiH Hipnoza

Fenomeny Hipnozy

Hipnoza- nauka o świadomości

Każda zamierzona działalność, której efektem jest wpływ na świadomość/podświadomość drugiej osoby jest hipnozą.... A to oznacza, że hipnoza jest nauką o świadomości.

Najnowsze badania w neuropsychologii podkreślają znaczenie ludzkich intencji w procesie konstruowania rzeczywistości. Badania te wskazują, że przynajmniej 80% wszystkiego, co jest spostrzegane jako zewnętrzne, jest wewnętrznie tworzone przez umysł.

Ludzkie intencje są procesem psychologicznym, w którym rzeczywistość jest konstruowana. „Intencja jest siłą, która porządkuje informacje w świadomości” . Intencja koncentruje uwagę, a to, co jest zauważone, staje się „rzeczywiste”.

Niektórzy teoretycy motywacji sugerują, że niezbędne jest napięcie pomiędzy pożądanym rezultatem a obecną rzeczywistością - napięcie, które to napędza proces osiągania celu. Jest to newtonowskie myślenie. Opiera się na założeniu, że siła lub pęd są koniecznymi częściami procesu zmiany. Ten typ myślenia zakłada niezgodność pomiędzy obecną rzeczywistością a rzeczywistością pożądaną, która wyzwala siłę, konieczną do osiągnięcia celu. Kwantowe postrzeganie jest zdolnością widzenia intencjonalnego.

Teoria kwantowa dostarcza nowej możliwości przez zasugerowanie, że kreowanie jest raczej wynikiem koncentracji, niż siły. W perspektywie kwantowej, gdy zmieniamy naszą koncentrację, życie ukazuje się inaczej.

Czy wiesz, że ludzie chętnie zmieniają swoje samochody, ale często nie zmieniają swojego sposobu myślenia?

Każdy może się doskonalić i każdy posiada niepowtarzalne możliwości rozwoju. Każdy człowiek jest ważny, różnimy się tylko wyglądem, sposobem ekspresji. Większość ludzi nauki zgodzi się zapewne ze stwierdzeniem, że wiedza naukowa jest wiedzą racjonalną. I nie ma w niej miejsca na pozaracjonalną wiedzę intuicyjną. Dlatego A. Tversky stawiając pytanie, dlaczego mądrzy ludzie podejmują głupie decyzje, odpowiada, że główną barierą są ich przekonania. Innymi słowy, chodzi o przekonania, które składają się na obowiązujący w nauce paradygmat.

Tylko pełne zrozumienie mechanizmów działania ludzkiej psychiki pozwoli przekroczyć jej ograniczenia.

 

Więcej... w kolejnym artykule.

Hipnoza, czyli bycie na Ty ze swoim mózgiem

Hipnoza, czyli bycie na Ty ze swoim mózgiem

W połowie lat 50-tych XX wieku Paul D. MacLean, amerykański neurobiolog, zaproponował model pomagający wyjaśnić ewolucję ludzkiego mózgu. Model MacLeana znany jest pod nazwą trój jedynego mózgu. Zakłada, że mamy trzy zupełnie różne ewolucyjne neurokomputery, a każdy z nich ma własną inteligencję, subiektywne odczucie świata oraz wyczucie czasu i przestrzeni. Model ten pomocny jest w metaforycznym zrozumieniu, dlaczego każdy z nas reaguje różnie na podobne sytuacje, zależnie od tego przy pomocy którego z „mózgów” reagujemy.

Pierwszym z mózgów jest mózg gadzi, autonomicznie bardzo podobny do mózgu współczesnych gadów. Ten obszar mózgu jest zupełnie instynktowny i głównie zainteresowany przeżyciem. Reguluje większość funkcji autonomicznych, takich jak oddychanie, tętno i temperaturę ciała, odpowiada za reakcję: „walcz lub uciekaj”. Nie ma nic, co czyniłoby gady chętnymi do przytulenia i ten obszar mózgu, podobnie jak zimnokrwisty wąż, nie czuje żadnych emocji.

Hipnoza ogólnie

W tym stanie doskonałości, zwanym transem albo samadhi, umysł – dzięki praktyce medytacyjnej całkowicie wyzwolony jest od materialnych czynności mentalnych.
Doskonałość tę cechuje zdolność oglądania duszy czystym umysłem oraz czerpanie z tego przyjemności i szczęścia. W tym radosnym stanie człowiek pełen jest niekończącego się, transcendentalnego szczęścia, doświadczanego poprzez zmysły transcendentalne.
Ten, kto to osiągnął, żyje zawsze w prawdzie i uważa, że nie ma większej zdobyczy ponad to. Jest on zawsze zrównoważony, nawet w obliczu największych trudności. Stan ten jest prawdziwą wolnością od wszelkich nieszczęść wynikających z kontaktu z materią.
Bhagavad-gita 6.23

Hipnoza

Głównym celem hipnozy, jak i medytacji, jest dotarcie do podświadomości. Jest to część naszego umysłu będącego obszarem spokoju, który nie jest tak jak poziom świadomości bombardowany myślami i uczuciami życia codziennego.

Hipnoza jest to stan, w którym kontaktujemy się z podświadomym umysłem. Podświadomość może przekroczyć przeciętny poziom świadomej wiedzy i zrealizować Twój ukryty potencjał.

"I tak stopniowo, krok po kroku, będąc wspieranym przez mocną wiarę, należy wprawić się w trans, używając do tego celu inteligencji, aby w ten sposób umysł – porzucając wszystkie inne myśli – mógł skoncentrować się na jaźni jedynie." Bhagavad-gita 6.26

Hipnozą można dotrzeć do wiedzy o sobie. Podświadomość jest naszym wewnętrznym archiwum. W czasie transu hipnotycznego następuje praca, dzięki której świadomość uzyskuje wiedzę potrzebną do odzyskania równowagi w organizmie. Wewnętrzna komunikacja da Tobie możliwości rozwiązania dręczących Cię problemów. Udowodniono, że najlepszą metodą na zrelaksowanie się i kontrolowanie emocji jest hipnoza. Kiedy wszystkie inne sposoby zawodzą, ludzie starają się zajrzeć w głąb siebie i dotrzeć do źródła zaburzeń. Hipnoza nie tylko jest skuteczna jako klucz do naszych umysłów, może też pomóc w ukierunkowaniu energii życiowej i zmienić nasze doznania, może stać się środkiem, który pozwoli wykorzystać zasoby umysłu i w sposób kontrolowany użytkować pozytywną energię, zwiększając potencjał rozwoju osobistego i zawodowego. Nie ma innej techniki terapeutycznej, która dawałaby takie pole do popisu.

Oto pięć powodów dla których warto poznać Hipnozę

  • uwolnisz się od nałogów i ograniczających nawyków
  • uruchomisz procesy regeneracji organizmu
  • powróci energia i zdrowie
  • osiągniesz sukcesy w pracy, życiu osobistym, sporcie
  • uzdrowisz swoje relacje z otoczeniem
  • poznasz wewnętrzne sposoby rozwoju duchowego

Jedną z największych zalet hipnozy jest możliwość działania tam gdzie tradycyjne metody zawiodły. Terapie tradycyjne, tzw. kognitywne, działają na poziomie świadomości. Kiedy ktoś ma problem, który polega na podjęciu pewnych świadomych decyzji terapie takie mają swoje uzasadnienie. Natomiast tam gdzie wchodzą w grę zachowania mające podłoże w podświadomości np., depresje, fobie, nałogi, bezsenność, niektóre migreny, astma, itd., hipnoterapia jest niezwykle efektywnym narzędziem. Tradycyjnym metodom zajęło by to wiele miesięcy albo może lat i wielkie koszty.

Biostymulacja.

Jest to stymulowanie organizmu poprzez podświadome wzorce zdrowia do odnalezienia swojej drogi zdrowia i dobrego samopoczucia. Wywołuje to prawdziwą lawinę pozytywnych zmian, odczuć w umyśle i nastawienie organizmu DO zdrowia co automatycznie powoduje jego uzdrowienie.

Biostymulację należy stosować praktycznie w każdej sytuacji braku harmonii w organizmie, szczególnie przy nowotworach, chorobach cywilizacyjnych, psychosomatycznych. Przy wzmacnianiu konwencjonalnego leczenia, rehabilitacji, osłabieniu organizmu. Efektywność Biostymulacji jest na tyle zadziwiająca że można było zaobserwować szybszy wzrost włosów, powiększenie piersi, regulacje systemu hormonalnego, szybsze gojenie się ran, wzrost sił witalnych i wiele innych pozytywnych zmian, za które odpowiada moc naszej podświadomości.

Hipnoza

 

Choć niektórzy nadal dbają tylko o ciało i zapominają o tym, aby zadbać o swój umysł, to jednak coraz więcej osób już pragnie poznać siebie lepiej - pragnie poznać swoje uwarunkowania, sposób reagowania, myślenia.

Coraz więcej osób również pragnie poznać swój umysł.  Jak on pracuje? Jaki ma wpływ na bieżące wydarzenia? Jaki ma wpływ na los? Czy można dokonać pełnej zmiany swojego losu? 

Zastanawiałeś się, jaki wpływ na poznanie umysłu ma hipnoza? Abyś mógł poznać siebie lepiej przygotowaliśmy dla Ciebie szereg szkoleń z zakresu hipnozy. Dzięki tym szkoleniom będziesz mógł nie tylko poznać siebie, ale i nauczyć się technik i indukcji hipnotycznych.

Zadaniem naszej Akademii Doskonalenia Zawodowego Naturopata jest przygotowania Ciebie nie tylko do poznania zjawiska hipnozy - to jest oczywiste - ale i do przygotowania Ciebie do roli terapeuty. .....  więc i Ty stań się HIPNOTERAPEUTĄ.

Szkoła Hipnoterapii Integracyjnej - kurs zawodowy 300 godzin (informacje)

Zapraszam do zapoznania się również z artykułami na temat HIPNOZY! Znajdziesz je w menu po prawej stronie.

...zapraszam też do zapoznania się z listą najbliższych szkoleń i kursów zawodowych.

Grzegorz Halkiew

 

Jak stać się skutecznym hipnotyzerem?

Grzegorz Halkiew.

(fragment podręcznika)

I. CZY ZNASZ STANY?

1. Spokój wewnętrzny.

Jednym z warunków wysoce skutecznego wywoływania odmiennych stanów świadomości - czy to u siebie, czy też u klienta - jest posiadanie umiejętności osiągania wewnętrznego spokoju.

Ciekawe, czy i ty myślałeś o tym, jak osiągnąć tę umiejętność zamknięcia się na wszystko co otacza nas zgiełkiem, i jak osiągnąć umiejętność stworzenia w sobie oazy ciszy, spokoju, pełnej koncentracji?

Zdrowie, czy choroba? (hipnoza)

Czy choroba przyszła przez grzech?

Na pewno każdy z Was doświadczył tego w swoim życiu, jak duży wpływ na działanie ma stan ducha.

Czy ty inaczej pracujesz, uczysz się i bawisz, kiedy jesteś w adekwatnym do czynności nastroju? Ja tak. Zauważyłeś co się dzieje, kiedy nie ma zgodności intencji zamiarów z uczuciem i wolą? Działanie, myślenie jest wtedy jakby utrudnione. Często coś się nie udaje, często widzisz, że ponosisz porażki.

Język podświadomości (hipnoza)

Jeśli chcemy wywrzeć korzystny wpływ na naszą podświadomość, musimy ją znać i rozumieć jej logiczne działanie. Podczas hipnozy podświadomość ujawnia swoja strukturę działania, a czasem całkowicie przejmuje rolę świadomego myślenia,- jak to się dzieje np. przy pisaniu automatycznym.

Kiedy w zwykłej rozmowie zadamy komuś pytanie: „Czy mógłby pan mi powiedzieć, jakiego kraju stolicą jest Warszawa?”, prawie każdy, kto wie, wymieni Polskę. Pytanie jest świadomie rozumiane jako chęć poznania nazwy tego kraju i właśnie dlatego pada taka, a nie inna odpowiedź. W głębokim stadium hipnozy pacjent odpowiedziałby na to pytanie podświadomie „tak” lub „nie”,- albo jedynie kiwnął głową- odpowiadając adekwatnie na konkretne pytanie.

Podświadomość (hipnoza)

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z istnienia centralnej świadomości - nazywanej m. in. „świadomością ukrytą”, „świadomością subiektywną”, „ego”. W psychiatrii najczęściej używa się określenia „nieświadomość”. Aby uniknąć pomylenia ze stanem braku świadomości, który występuje podczas snu, po zażyciu narkotyków lub po silnym urazie głowy, można powiedzieć że to „podświadomość”.

Starożytni lekarze, Hipokrates i Eskulap, byli całkowicie przekonani o istnieniu podświadomości. Badania Freuda nad procesami podświadomymi i teoria psychoanalizy znacznie rozszerzyły wiedzę o psychice. Nauka akademicka w niewielkim stopniu zajmowała się podświadomością. Dopiero praca Bandlera i Grindera poświęcona opracowaniu Modelu Miltona, rzuciła nowe światło na to, czym jest hipnoza, jaki związek jest pomiędzy podświadomością a stanem ducha i jak stan ducha wpływa na ciało.

Hipnoza magnetyczna

1

Hipnoza to słowo, które dla wielu ludzi brzmi jak zaklęcie. Zdaje się być kartą wstępu do świata magii i tajemniczych rytuałów. Wyobraźnia podsuwa obraz zahipnotyzowanych ludzi, którzy w głębokim podświadomym transie badają tajemnicze przestrzenie własnej duszy. Świat zewnętrzny znika i zdaje się, że wydani są oni całkowicie na złe i dobre moce hipnotyzera. W stanie hipnozy ludzie chodzą po żarzących się węglach, z rozkoszą biegają po ostrych odłamkach szkła, leżą sztywno pomiędzy dwoma krzesłami opierając się na nich jedynie potylicą i piętami, uzdrawiają się ze stanów, które medycyna uznała za beznadziejne. Słowo hipnoza w równym stopniu budzi zarówno strach, co i fascynację.

W kinie i telewizji pokazuje się często jej straszne, wiejące grozą oblicze: delikatne gesty hipnotyzera sprawiają, że bezwolne ofiary popełniają najgorsze zbrodnie zakodowane im wcześniej w podświadomości bez ich wiedzy. A zbrodniarz nie może sobie później niczego przypomnieć! Mistrz hipnotyzer o magicznym, obezwładniającym spojrzeniu ma władzę tak wielką, że nie sposób się jej sprzeciwić.

Szkodliwe działanie reklam i telewizji. Grzegorz Halkiew.

SZKODLIWE DZIAŁANIE REKLAM I TELEWIZJI

 

Nie wiem czy znasz ten stary drzeworyt z 1893 roku „Hypnose” B. Falkenberga- grupa mężczyzn hipnotyzuje damę.

Możliwe że się zastanawiasz: „dlaczego ona na to pozwala?”

Nie musisz mi wierzyć, ale ciebie też ciągle hipnotyzują - i to częściej na twoją szkodę.

 

Wszyscy jesteśmy potajemnie hipnotyzowani.

Tak, ty prawdopodobnie także, chyba, że jesteś jedną z tych rzadko spotykanych osób, które wcale nie oglądają programów telewizyjnych, nie słuchają radia.

Nie chodzi w tym przypadku o potajemny spisek przeciwko ludzkości, ale o zwykłą pazerność. O tym jednak powiem później…..

Hipnoza

Wśród wielu jeszcze ludzi żywy jest błędny pogląd w którym hipnoza kojarzona jest z dziwnymi i tajemniczymi pokazami, uzdrawiaczami oraz występami estradowymi. Niektórzy mówią, że jest ona zarówno niebezpieczna jak i że nie istnieje- jakby nie widząc sprzeczności w takim twierdzeniu.Nie każdy w pełni zdaje sobie sprawę z tego, że hipnoza nie jest ani tajemnicza ani dziwna. W rzeczywistości każdy był w stanie hipnozy tysiące razy, ty też.Stan hipnotyczny jest naturalnym stanem umysłu występującym u ludzi.. Trans hipnotyczny jest bardzo głębokim stanem relaksacji, który łączy się z rozluźnieniem umysłu i ciała.Czy nigdy nie byłeś rozluźniony i zrelaksowany, hmm? Komu z nas nie przydarzyło się na tyle mocno wniknąć we własne myśli, aby doznać utraty kontroli na tym, co dzieje się wkoło? Kto z nas nigdy nie wsłuchał się w opowieści, które przeniosły go w inny wymiar czasoprzestrzeni-, w którym mógł widzieć, słyszeć i czuć? Hipnoza więc to jakby sen na jawie. Sen na jawie jest zupełnie normalnym, bezpiecznym, zdrowym zjawiskiem, które każdemu z nas od czasu do czasu się przydarza. Znasz wypowiedzi typu "pracuje jak w transie" lub "tak się zaczytała, że nic do niej nie dociera", albo "słuchając tej muzyki, zapomniał o bożym świecie", czy też "zamyślił się w sobie"? Odnoszą się one do tych zmienionych stanów świadomości, w których nasz świadomy umysł zawiesza lub co najmniej znacznie ogranicza swoją aktywność i kontrolę. Tym samy pobudza do intensywniejszego działania umysł nieświadomy- podświadomość. Hipnoza jest instrumentem, techniką która służy do osiąganiu zmienionych stanów świadomości i dostępu do ukrytych zasobów. Jest ona techniką umożliwiającą osiągnięcie odmiennego stanu świadomości podobnego do snu na jawie, z tą różnicą, że świadomie uwagę kierujesz na wybrany cel- z wyraźnym zamiarem jego osiągnięcia. Pogląd, że hipnoza sama w sobie nie przynosi szczególnych korzyści, jest szkodliwym i błędnym mitem wynikającym z niewiedzy i ignorancji. Sprawdziłem poprawność swoich doświadczeń badawczych również i w badaniach lekarskich- i to osobiście na sobie. Badania przeprowadzono przed medytacją hipnotyczną jak i po 40 minutowym transie hipnotycznym. Jeśli ktoś twierdzi że hipnoza sama w sobie nie jest lecznicza to najwyraźniej nigdy tego nie sprawdzał. Hipnoza jest jedną z najbardziej naturalnych a jednocześnie zbawiennych metod leczenia człowieka. Praktykowana codziennie wywołuje zdumiewające efekty na wszystkich poziomach egzystencji człowieka- fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Pozwala uruchomić wewnętrzne siły życia, światła i zaangażowania. Nawet niewielki zakres praktyk hipnotycznych daje natychmiastowe rezultaty- uchroni każdego od destrukcyjnych lęków i kolosalnych cierpień. W każdy z nas drzemie wrodzona tęsknota do rozszerzenia świadomości, do zrozumienia natury wszechświata, do zrozumienia własnej prawdziwej świadomości. Wiedzie ona nieuchronnie do uspokojenia umysłu i daje możliwość zaprezentowania w 100 % własnych umiejętności. Najgłębsze doświadczenie natury rzeczywistości odbywa się droga intuicyjną i poprzez logiczne rozumowanie. Gdy ciało jest zupełnie odprężone, zmysły zwrócone do wewnątrz a umysł skoncentrowany, wówczas uzyskujemy dostęp do ogromnego strumienia energii. Ta intensywna energia wznosi nas do poziomu nadświadomości na którym wewnętrzne moce intuicji zostają w pełni rozbudzone- dzięki temu uświadamiamy sobie istnienie aspektów realnej rzeczywistości zarówno dotyczących nas osobiście jak i aspektów uniwersalnych, o których nie moglibyśmy bez hipnozy marzyć. Nawet niewielka internalizacja świadomości (sugestia) dźwiga nas w kierunku tego stanu z ogromnym pożytkiem widocznym na wszystkich poziomach. Hipnoza zmniejsza stres, wzmacnia system odpornościowy i pobudza procesy ozdrowieńcze. Oddech ulega spowolnieniu podobnie jak fale mózgowe i procesy przemiany materii. Obniża się ciśnienie tętnicze, poprawia krążenie krwi oraz następuje jej detoksykacja. Badania medyczne wykazały, że w przypadku choroby wieńcowej hipnoza przynosi znacznie większą poprawę zdrowia niż tradycyjne terapie medyczne dostępne w chwili obecnej. Od strony psychologicznej hipnoza pogłębia jasność umysłu i zdolność koncentracji bardziej niż jakakolwiek inna działalność. Często po hipnozie widzimy kolory wyraźniej niż zwykle, bardziej kochamy ludzi i więcej radości czerpiemy ze zwykłych zdarzeń. Proponuję, trzymaj się tego wewnętrznego hipnotycznego raju najdłużej jak możesz- rozszerzając go na swą rodzinę, miejsce pracy i inne środowiska życiowe. Praktyka hipnozy pozwoli tobie zachować głęboki spokój w wirze codziennych zajęć i da tobie ogromną siłę w chwilach życiowej próby. Uprzytomni tobie że nikt i nic nie jest twoją własnością, że jesteś wręcz odpowiedzialny za ludzi i obowiązki, które zostały tobie powierzone. Hipnoza jest procesem prostym, można ją uprawiać w dowolnym miejscu i czasie w którym warunki pozwalają na skierowanie umysłu do wewnątrz. Hipnoza nie ma nic wspólnego z dogmatami, wierzeniami lub rytuałami. Bliska jest naukowym kanonom eksperymentu i osobistego doświadczenia. Nauka stara się poznać tajemnice przyrody - podczas hipnozy poszukujemy i znajdujemy prawdę o naturze świadomości. W laboratoriach naukowcy posługują się mikroskopami i oscyloskopami a w hipnozie narzędziami poznania są koncentracja i intuicja. Aby rozpocząć praktykowanie hipnozy nie potrzeba kosztownego i zawodnego sprzętu lecz dobra wola i badawczy, logiczny umysł. To właśnie dzięki hipnozie możemy mieć pełniejszy dostęp do naszych wewnętrznych zasobów, których źródłem mogą być przyjemne, radosne, i budujące doświadczenia z naszej przeszłości. Mogą nimi być sukcesy, osiągnięcia, zarówno własne, jak i dokonane przez osoby dla nas znaczące. Może to być również nasza fantazja, kreatywność czy poczucie humoru. Źródłem zasobów mogą być ważne dla nas spotkania i ważne rozstania, a także rozczarowania, bolesne doświadczenia a nawet dramatyczne próby życiowe. Albowiem wszystkie one dostarczają nam życiowego doświadczenia, stanowią lekcję, którą możemy spożytkować w przyszłości. Uczenie się metodą prób i błędów stanowi podstawę rozwoju w całej przyrodzie. I wreszcie wewnętrznym zasobem jest także te coś, co pozwala ludziom przetrwać najtrudniejsze chwile, tragedie życiowe, przemoc i inne doświadczenia traumatyczne. Większa część tego wewnętrznego prawdziwego bogactwa i możliwości pozostaje zdeponowana w naszej nieświadomości i nawet już często nie pamiętamy, że o tym zapomnieliśmy. Wizualizacja hipnotyczna omija obszary mózgu funkcjonujące w konwencji werbalnej przez co znakomicie pomaga skupić i uspokoić umysł. W głębokiej hipnozie wizje pojawiają się samorzutnie. Wizualizując wzniosłe obrazy budujesz most łączący własną świadomość indywidualną z świadomością uniwersalna. Narzędzia jakie hipnoza dostarcza mogą pomóc w relacjach z ludźmi, w pracy oraz w zachowaniu zdrowia i uzdrawiania. Na pewno znasz z autopsji chęć poszukiwania spełnienia poprzez relację z przyjaciółmi, współpracownikami, współdomownikami. Zdarza się jednak, ze wyboru zachowania nie dokonujesz sam, lecz jesteś warunkowany ukształtowanymi w podświadomości przekonaniami, zachowaniami, ograniczeniami. Znaczna część ludzkich zachowań to reakcje, a nie świadome działania. Hipnoza skupi twoją energię, wzmocni zdolność rozróżniania i zmniejszy podatność na ukryte perswazje otoczenia społecznego. Dzięki przemienionym reakcjom staniesz się przyczyną własnych sukcesów zamiast bycia ich ofiarą. Staniesz się świadomy własnej duchowej tożsamości, zrozumiesz swoją misję życiową, docenisz misję życiową innych osób. zmienisz swój stosunek do innych na jeszcze lepszy. Dlaczego nie stosuje się hipnozy na co dzień? Przede wszystkim z powodu braku wiedzy na jej temat i odpowiedniej edukacji. Wielu ludzi nie ma wiarygodnej informacji na jej temat, i do tego jak wspomniałem na wstępie, istnieje dużo nieporozumień wokół tego zjawiska. Nie ma zbyt wielu źródeł, z których można czerpać wiedzę o hipnozie. Nie uczy się jej w szkołach, a w części wyższych uczelni prowadzone są wykłady na temat hipnozy, ale zbyt powierzchowne. Tym bardziej cenna jest rzetelna i sprawdzona w wieloletnim doświadczeniu informacja zawarta na stronach naszego serwisy. Przedstawię w kolejnych częściach serwisu właśnie moją wiedzę, praktykę i doświadczenie. Zaproponuję też tobie szkolenia, kursy i ćwiczenia, które pomogą poznać to fascynujące zjawisko. Hipnoza terapeutyczna pozwala na odkrycie właściwości ludzkiego umysłu. Zadanie terapeuty polega przede wszystkim na pokierowaniu procesem zmiany lub choćby jego zainicjowaniu w taki sposób, aby klient mógł odnaleźć owe zasoby i uczynić z nich pożytek w praktyce. Zadanie te zwykle utrudnia stereotypowe myślenie, przekonania, nastawienia i nawyki- automatycznie i odruchowo hołubione przez klienta. Przypominają one smoki lub dżiny broniące dostępu do skarbu. Tu właśnie pomocna jest hipnoza. Pozwala ona uśpić czujność owych strażników i dotrzeć bezpośrednio do skarbca z zasobami. Nikt nie może zostać zahipnotyzowany, jeśli tego nie chce. Klient musi sam chcieć współpracować. podobnie nie można operować kilenta, który nie uda się do szpitala. Nikogo też będącego w stanie hipnozy nie można zmusić do robienia rzeczy, których nie chciałby robić z własnej woli, nie będąc w stanie hipnozy. Podczas poddawania się hipnozie klient może wybierać, czy chce przyjąć, czy woli odrzucić podaną sugestię. Jeśli ona go drażni, natychmiast z własnej woli może wyjść ze stanu hipnozy. Hipnoza to nie medyczna farmakologia podczas której można z klientem robić, co się dowolnie chce. Osoba będąca w stanie hipnozy bardzo dobrze zdaje sobie sprawę, gdzie jest i co się z nią dzieje. Im bardziej ktoś jest inteligentny, tym łatwiej wchodzi w stan hipnozy. W zasadzie każdego można wprowadzić w taki stan. Jedynie niecały procent populacji jemu nie ulega- czy to z przyczyn niedostatków umysłowych, lub innych nie wyjaśnionych. Zapraszam na zawodowy kurs hipnozy

SZKODLIWE DZIAŁANIE REKLAM I TELEWIZJI

 Nie wiem czy znasz ten stary drzeworyt z 1893 roku "Hypnose" B. Falkenberga- grupa mężczyzn hipnotyzuje damę. Możliwe że się zastanawiasz: "dlaczego ona na to pozwala?" Nie musisz mi wierzyć, ale ciebie też ciągle hipnotyzują- i to częściej na twoją szkodę.

Wszyscy jesteśmy potajemnie hipnotyzowani.

Tak, ty prawdopodobnie także, chyba, że jesteś jedną z tych rzadko spotykanych osób, które wcale nie oglądają programów telewizyjnych, nie słuchają radia. Nie chodzi w tym przypadku o potajemny spisek przeciwko ludzkości, ale o zwykła pazerność. O tym jednak powiem później..... Większość ludzi poddaje się powszechnemu, codziennemu transowi, wpatrując się w światło szklanego ekranu. Pośrednia hipnoza manipuluje na co dzień umysłami milionów nie podejrzewających niczego widzów. Potajemna, podprogowa perswazja odciska ślad na zbiorowej podświadomości. Obrazy wszczepione przez reklamy, oddziaływają na zdrowie i zachowanie każdego z nas. Jesz, pijesz, ubierasz się tak, jak widzisz i słyszysz, tak też się kochamy lub nienawidzimy. Telewizja jest zdolna wprowadzić umysł w stan podwyższonej podatności na sugestię, poddając zachowanie prawie każdego człowieka kontroli z zewnątrz. Pamiętasz jeszcze telewizyjne występy Kaszpirowskiego, podczas których wiele osób uległo jego sugestiom? Ci, którzy nie ulegli wiedzieli, czemu się opierają. Kiedy jednak oglądają inne programy telewizyjne, to ich czujność jest o wiele bardziej uśpiona. Co roku wydaje się miliony złotych żeby przepchnąć w sprzedaży produkty, bez których mógłbyś się obejść. Nie przeciwstawiając się temu być może świadomie pozawalasz zmuszać się jak bezrozumne zwierzę do konsumowania środków nasennych, odchudzających, środków uśmierzających ból w każdej części ciała. Jeśli nie ty sam, to na pewno znasz osobe, która już manipulacji uległa. Szczytem paradoksu jest to, ze telewizja może w istocie wytresować umysł tak, że będziesz oczekiwał choroby, mimo ze czujesz się świetnie. Ludzie zajmujący się reklamą dobrze znają podstawowe zasady hipnozy: relaks, koncentracja, sugestia. Proste prawda?!. Gdy siadasz odprężony i koncentrujesz swoja uwagę na świetle szklanego ekranu przyjmujesz kierowane do ciebie sugestie. W takich chwilach jesteś wyjątkowo bezbronny, ponieważ wchodzisz w hipnotyczny stan świadomości często określany jako alfa, jako stan relaksu. Czy zauważyłeś, jak często powtarzają się reklamy? To kolejna zasada hipnozy. Powtarzanie wzmacnia sugestię i w końcu wpisuje zachowanie w reakcję systemu nerwowego. Słownikowa definicja nawyku brzmi: czyn lub czynności często powtarzane staja się trwałą właściwością i wówczas ich wykonanie ma charakter automatyczny. W każdej chwili dnia i nocy gazety, tablice ogłoszeń, rozgłośnie radiowe i telewizyjna komercja głęboko w umysł wszczepiają szkodliwe nawyki. W konsekwencji stajemy się nieuchronnie istotami sterowanymi z zewnątrz, a nie od wewnątrz chronionymi. Przeciętny człowiek podobno aż piętnaście lat swego życia spędza ze wzrokiem utkwionym w telewizyjny ekran naiwnie wierząc w to, co się z niego mówi. Co jakiś czas, w odstępach kilkuminutowych, dzień w dzień, specjalnie szkolony głos o szczerym brzmieniu zapewnia ciebie że: te pigułki i krople to środki na wszystko. Niektórzy ludzie do tego stopnia dają się przekonać, że kupują rzeczy, o których przedtem nigdy nie słyszeli. Według badań statystycznych towarzystwa farmaceutyczne wydają co roku miliardy na promowanie swych leków w całym kraju. Środki od bólu głowy, środki uspokajające nerwy, środki nasenne i zbijające wagę nieustannie podsuwa się nic nie podejrzewającemu konsumentowi. Specjaliści od motywacji nauk społecznych i psychologii sprawiają, że tracisz kontrole nad swoimi zachciankami. Substancje, bez których moglibyśmy żyć dłużej takie jak alkohol, papierosy i tucząca żywność, okazują się dzięki temu nieodzowne. Dlaczego rozmyślnie ludzie szkodzą swojemu zdrowiu? To zrozumiałe, instynkt samozachowawczy człowieka zostaje zakłócony w skutek ciągłych ataków specjalistów od reklamy. Ludzkie zmysły nieustannie atakuje się środkami psychologicznymi, których nie przeszkolona świadomość nie może wykryć. Język głębi wykorzystuje się by poprzez podświadomość oddziaływać na upodobania a rezultat jest taki, że zaszczepia się i utrwala złe nawyki, czego nawet większość ludzi nie podejrzewa. Ostatecznie masa ludzi dochodzi do przekonania, że różne problemy maja proste, powierzchowne rozwiązanie. Reklama pobudza nie tylko fizyczny apetyt. Apeluje także do emocji: do lęku przed odrzuceniem, poczucia winy i samotności. Zamiast pomagać w wykorzystaniu ludzkich wewnętrznych możliwości, żeby stawiać czoło wyzwaniom dnia codziennego, media obracają ludzki umysł w katatoniczną sieczkę. Zostają ludzie ofiarami namów fabrykantów i naukowców, gdy pozwalają się sterować bezmyślnym nawykom, które przemysłowcom dają motywacje by ciągnąc zyski nawet, gdy produkt powoduje śmierć. Kiedy pomyślisz, sam stwierdzisz, że telewizja to pierwszorzędny przykład masowej sugestii. Widz siedzi sparaliżowany, z otwartymi ustami i pustką w głowie, a telewizja bombarduje go lękiem przed niestrawnością, rakiem, i atakiem serca. Im więcej do widza trafia tym bardziej podejrzewa, że coś z nim musi być nie tak. Wielu psychologów uważa, że pewne natrętne reklamy mogą wywoływać te właśnie dolegliwości, przed którymi reklama przestrzega. Nic dziwnego, ze ludzie są coraz częściej zdezorientowani. Weźmy np. przysłowiową panią Kowalska, która bardzo często ogląda telewizję Zaczyna sobie wyobrażać, że cierpi na każdą dolegliwość, dolegliwość o której się mówi. W końcu, będąc kłębkiem nerwów, zamawia wizytę u lekarza, aby się dowiedzieć, co jej dolega. Oczywiście spodziewa się złych wieści. Po dokładnym zbadaniu lekarz zapewnia ją, że fizycznie nic jej nie dolega. Pani Kowalska tej odpowiedzi nie uznaje. Siła telewizyjnej sugestii pozostawiła ślad w jej umyśle. Proszę mnie jeszcze raz zbadać- nalega. Na pewno mam gdzieś guza. Nie ustaje w narzekaniach. Bóle głowy, bóle pleców, niepokoje. Wędrując od lekarza do lekarza w poszukiwaniu tego, który potwierdzi jej strach. U pani Kowalskiej mogą w końcu rozwinąć się objawy dolegliwości skoro tak długo utwierdza się w swoich negatywnych oczekiwaniach. Ten syndrom jest odpowiedzialny za bardzo wiele chorób psychosomatycznych.

Szkodliwy wpływ otaczających cię toksycznych ludzi.

Wielu ludzi posiada złe nawyki. Rzadko bywa, aby człowiek nie uległ zachowaniu innych. Dla większości łatwiej jest ulec pokusie: "tańcz tak, jak ja gram, albo nie będziesz pasował do otoczenia". W końcu perswazja się utrwala, gdy ofiara zaczyna reagować neurotycznym przymusem. To osłabienie woli prowadzi do zachowań jeszcze bardziej szkodliwych aniżeli te, które zostały wywołane przez pierwotne bodźce. Im słabszy lęk, tym silniejsza dawka.To tak jak u alkoholika, jeden kieliszek zamienia się w butelkę. Jedna dawka narkotyku zamienia się na nałóg i śmierć. Nawyki mają tę właściwość, że działają jak macki ośmiornicy, o ile nie masz woli wydostać się z ich objęć. Ludzki umysł na szczęście może się zmienić. Naucz się myśleć sam za siebie, przestań pozwalać innym decydować o sobie. Musisz wiedzieć, kim w istocie jesteś i czego oczekujesz od życia. Przestań być bezwolną lalką, która przyczynia się do własnej zagłady. Możesz przeciąć sznurki, którymi inni manipulują poznając techniki hipnotycznej manipulacji. Z chwilą narodzin człowieka zaczyna się proces jego społecznego urabiania w którym staje się on odbiorcą narzuconych wzorców zachowań mających wpływ na jego przyszłe nawyki. Przeżywa doznania, które są gromadzone w jego pamięci. Słyszy i zapamiętuje wrażenia, które kształtują formy jego przyszłych wyobrażeń. Dzieci znajdują się w stanie transu przez około połowę ich stanu czuwania. Są jak gąbka, mają wyższą zdolność absorbowania i zatrzymywania informacji. Dlatego bardzo ważne jest, w jaki sposób są wychowywane przez rodziców. Zdarza się dość często, że rodzice mimo dobrych chęci też wpajają dzieciom negatywne wzorce. Nie rozumieją ich potrzeb i na siłę chcą, aby realizowały ich plan np. aby w przyszłości prowadzili ich firmę. Tymczasem dziecko chciałoby robić w życiu zupełnie co innego np. zostać muzykiem, lecz boi się powiedzieć o tym rodzicom i tym samym ich zawieść. W ten sposób wyrządzają dzieciom krzywdę. Dziecko w miarę jak dorasta uczy się, że pewne słowa wywołują właściwe im wypowiedzi. I już przez całe życie wszystko, co usłyszą wszystko, co zobaczą, każde zdarzenie jakie odbiorą będzie wzbudzało obrazy i reakcje. Jeżeli ukończyłeś szkolenie z zakresu Praktyk NLP to już wiesz, jak to technicznie działa. Tymczasem prawidłowe wychowanie ma służyć jako osłona i lekarstwo, aby nie wyrastali ludzie o pustych sercach i słabi na duchu. Ma ono przeciwdziałać ograniczającym skłonnościom, które współczesne życie i współczesna myśl przemocą narzuca dzieciom prowokując je do przedwczesnego osądzania, powodując brak wiary, negację, zupełne nieprzystosowanie i przestępczość. Określenia te są brutalne, ale fakty są jeszcze brutalniejsze. Poznaj metody zbiorowej i indywidualnej hipnozy, ochroń siebie i bliskich.

Jak wykorzystać wiedzę o częstotliwości fal mózgowych i ich wpływie na stany hipnotyczne!

Marzenia.

Życie staje się wspaniałe, kiedy można robić to, czego się pragnie, kiedy zamiast wytyczania sobie granic, żyjesz zgodnie z wyobrażeniami.

Tej wiosny patrzyłem na przelatujące sznury wędrujących gęsi. Ty także możesz pozbyć się ciężaru, który pod postacią wahań, strachu, wątpliwości być może przytłacza ciebie i nie pozwala tobie unieść się w przestworza twoich marzeń. Popatrz na problemy świata z perspektywy ptaka. Zaufaj sobie. W sobie szukaj tego, czego potrzebujesz - tylko tam znajdziesz odpowiedź, co tobie potrzebne.

Wszystko jest możliwe. Jeżeli naprawdę będziesz tego chciał i stworzysz w swoim wnętrzu przesłanki do zaistnienia upragnionej sytuacji, być może spotka ciebie w życiu wszystko, czego pragniesz najbardziej.

Psychocybernetyka- Anna Rozkosz.

Psychocybernetyka

Znany cybernetyk, Heiz von Foerster, sformułował tezę, że nasza psychika nie odbiera rzeczywistości takiej, jaka ona jest, tylko taką, jak wierzy, że ona jest. W efekcie sami ją kształtujemy. Natomiast fizyk Jack Scarlatti sformułował tezę, że świadomość wywołuje pewien rodzaj pola biograwitacyjnego, które jest w stanie wpływać na strukturę materii. Reasumując - nasz świat fizyczny jest wytworem naszej świadomości, a percepcja jest wyuczonym sposobem korzystania ze zmysłów. Tę tezę wykorzystał po części Maxwell Maltz, twórca psychocybernetyki. Jego teoria oparła się o odkrycia cybernetyków, na ich poglądach na temat osobowości, a zwłaszcza roli obrazu siebie Alfreda Adlera, oraz na jego własnych doświadczeniach jako chirurga plastycznego. Maltz wyobraził sobie działanie naszej psychiki jako komputera, sztucznej inteligencji. Do owego komputera wbudowany jest określony program działania, realizowany po wprowadzeniu określonego zespołu informacji. Założeniem psychocybernetycznej metody kształtowania swej osobowości, proponowanej przez Maltza, jest przekonanie, że możemy zmieniać nasze własne mniemanie o sobie, nasz obraz samych siebie tak, jak dowolne programy w komputerze. Możemy w miejsce programu nieskutecznego w działaniu, szkodliwego w naszym rozwoju (analogia wirusa), wprowadzić pozytywny program funkcjonowania nas samych n, umożliwiający sprawne poruszanie się w życiu, gwarantujący dalszy rozwój. W każdym komputerze realizacja programu jest uzależniona od dopływu informacji o realizacji programu, oraz od ich jakości. Głównym pojęciem psychocybernetyki jest teleologia. Słowo to odnosi się do zamiaru, projektu, koncentracji na celu. Maltz używał go dla określenia sposobu działania ludzkiego umysłu. Koncentrujemy się na zamierzonym celu, wprowadzamy poprawki w odpowiedzi na informacje zwrotne i zawsze kierujemy się do celu. Nazwa psychocybernetyka powstała dzięki wspomnianej nauce cybernetyki. Termin ten pochodzi od greckiego słowa oznaczającego sternika statku. Został stworzony w 1948 r, przez dra Norberta Wienera, matematyka i informatyka i odnosi się do działania automatycznego systemu naprowadzającego, czyli serwomechanizmu (ludzki mózg oraz układ nerwowy). Wizerunek własny (Obraz Samego Siebie OSS) jest kolejnym kluczowym pojęciem z tego zakresu. Jest to czynnik określający, czy nasz system naprowadzający działa na rzecz sukcesu, czy tez porażki. Podświadomość jako indywidualny system naprowadzający na określone formy i struktury, który działa idealnie według programu mu zaaplikowanego, popycha nas ku temu, o czym sekwencyjnie myślimy. Maltz utrzymywał, że wszystkie żywe istoty mają taki sam, nieodłączny mechanizm osiągania celów - instynkt sukcesu, który prowadzi je ku celom związanym z odżywianiem, obroną i rozmnażaniem. W przypadku ludzi instynkt ten pomaga nie tylko zapewnić cielesne przetrwanie, ale i osiągnąć satysfakcję emocjonalną i duchową. Pełni on wtedy funkcję mechanizmu twórczego, wiodącego nas do osiągania licznych celów, które odkrywają nasze potencjały oraz zapewniają nam bogate, i satysfakcjonujące życie. Oto jak prezentuje się Procedura Pisania Nowego Programu. Aby coś zmienić, muszę wiedzieć, co chcę zmienić, wiec na początek uświadamiam sobie negatywny aspekt wizerunku własnego. Procedura pisania nowego programu dla umysłu niczym się nie różni od pisania afirmacji. Do niej dołączone są również wizualizacje i dodatkowa praca z wyobrażeniami, ale sens pracy jest ten sam. Poniżej etapy programowania nowego przekonania: 1. Skasuj 2. Zastąp 3. Afirmuj 4. Skoncentruj się 5. Ćwicz Zawsze, gdy kasujemy stare, destrukcyjne zachowanie, wydajemy komendę "dosyć", dajemy tym samym do wiadomości naszej podświadomości, że wybieramy inną drogę, że stajemy przed możliwością wyboru. W ten sposób eliminuje się na pewnym poziomie negatywną, zużytą wersję. Poprzez pisanie afirmacji i pracę z wyobraźnią Niższe Ja automatycznie zgadza się z tym, co mówi mu umysł świadomy i zaczyna przyjmować nowy kierunek działania. Program taki wprowadza się ok. 6 tygodni, a systematycznie powtarzany potrafi przeprogramować serwomechanizm i nastroić na odnoszenie sukcesów. Wszystko tutaj jest kwestią świadomego stworzenia nowego obrazu własnej osoby i takiego wytrenowania umysłu podświadomego, aby poruszał się w kierunku tego obrazu. Poniżej zamieszczam wizualizację inspirowaną osiągnięciami psychocybernetyki. Jest to wzbogacona wersja wizualizacji M. Wiszniewskiego. Dotyczy usuwania podświadomych przeszkód i ich aktywnego asymilowania w temacie pracy oraz łatwego, przyjemnego zarabiania pieniędzy. Ma generalnie zastąpić wszelkie negatywne myśli, przekonania, wzorce i emocje związane z pracą, pieniędzmi lub zdolnością ich posiadania. Ta technika ma na celu zmianę tych negatywnych przekonań na pozytywne, twórcze i konstruktywne. Wprowadź się w stan głębokiego, przyjemnego i rozległego relaksu, uwolnij swój oddech, "niech sobie spokojnie oddycha". Na wdechu napełniasz się żółtym światłem, na wydechu rozluźniasz się. Pozwól się przepełnić całkowicie i do końca tym wspaniałym żółtym światłem. Przenika ono wszystkie tkanki, komórki, struktury molekularne. Zanurz się w tym czystym, orzeźwiającym, świeżym świetle. Napełnij się pewnością siebie, poczuciem bogactwa i obfitości. Nawet jeżeli nie potrafisz przytomnie odczuć tych doznań, pozwól sobie zaakceptować, że one są w tobie i zawsze tam były i daj sobie szansę, aby ich doznać. Teraz wdychaj złoty kolor, złotą energię, która jest emanacją bogactwa. Pozwól sobie odczuć wszystkie doznania, jakie w tobie wywołuje ten złoty kolor. Jeżeli odczuwasz jakiekolwiek presje, emocje lub napięcia związane z pieniędzmi i bogactwem, to teraz możesz je bez trudu uwolnić. Uwalniasz je wraz z wydechem. Możesz sobie wizualizować, jak te ciężkie energie zamieniają się w ciemny dym i wraz z wydechem są wydalane i transformowane. Możesz sobie pozwolić na przyjemność i wygodę. Poczuj, jak wraz ze złotym wdechem zaczyna się instalować poczucie bogactwa i sukcesu w twoim życiu. Całe ciało wypełnia się tym złotym kolorem. Masz w nadmiarze tej złotej energii. Wyobraź sobie teraz, jak odczuwasz swój umysł. Czy jest duży, czy może mały, nowoczesny, a może zabytkowy, jasny czy ciemny. Jeżeli wzbudza w tobie jakieś emocje, znowu możesz je puścić. Jeżeli w twoim umyśle odczuwasz jakiś dyskomfort, to możesz wykonać na nim zabieg, który według ciebie uzdrowi i oczyści go. Możesz teraz poczuć jego nieograniczoność i wolność. Teraz wyobraź sobie, że twój umysł to komputer. Znowu dokładnie poobserwuj jakiego rodzaju jest to komputer, czy jest duży czy mały. Podejdź do tego komputera i usiądź przy klawiaturze. Uruchom komputer twojego umysłu. Na klawiszach wystukaj polecenie :"Pokaż negatywne schematy dotyczące pracy i pieniędzy ". Po chwili na ekranie zaczynają się pojawiać teksty, symbole, wyobrażenia, obrazki dotyczące twoich negatywnych wzorców ukazane w zrozumiałym dla ciebie języku. Obserwuj to sobie teraz. Kiedy już spokojnie zobaczysz te skojarzenia, wystukaj na klawiaturze polecenie: "Usuń z mojej podświadomości negatywne schematy dotyczące pracy, pieniędzy, sukcesu". Po chwili :"zamień je na pozytywne wzorce". Wyobraź sobie, jak twój komputer najpierw kasuje wszystkie te zbędne programy. Możesz teraz sobie wyobrazić, że obok komputera leży zapakowany prezent z wizytówką, na której widnieje napis "Prezent od Boga". Otwierasz pudełko, a w nim znajduje się złota płytka/ karta z nowym programem dla twojej podświadomości, czyli dla twojego komputera. Możesz odczuć z łatwością wysoką, przyjemną jakość wibracji i energii, jaka płynie z tej złotej płytki. Po prostu wiesz, że jest to doskonały, idealny program. Widzisz specjalne miejsce w komputerze do zainstalowania owej złotej karty, wkładasz tam urządzenie. Postaraj się odczuć, jaką nową jakość wprowadziła ta złota płytka do twojej struktury psychoenergetycznej, jak odczuwasz jej obecność. Uruchom jej program na twoim komputerze, otwórz jej pliki. Teraz możesz sobie zobaczyć idealne wzorce bogactwa, które samoistnie instalują się w twojej podświadomości. Oglądaj po kolei, jakie to wzorce ma dla ciebie Bóg. Są to wszystkie wzorce myślenia, odczuwania, działania, wszystko co powoduje kreację dobrobytu w twoim życiu. Oddychaj przy tym głęboko. Wypełniaj się złotym światłem. Pozwól sobie na wystarczająco dużo czasu, by nastąpiła instalacja czystych zdrowych intencji na temat pieniędzy, pracy, sukcesu, bogactwa. Następnie wystukaj na klawiszach komputera polecenie: "Wskaż, jakie działania utrwalają pozytywne wzorce myślenia, odczuwania. Niech te działania, utrwalą pozytywne wzorce i doprowadzą mnie do mojego celu" i obserwuj, co pojawia się na ekranie. W tym celu otwórz plik z programu od Boga, który pokazuje po kolei intuicyjne wskazówki z poziomu Nadświadomości. Obserwuj je sobie. Niczego nie musisz wymuszać, ani kontrolować, po prostu pozwól, aby się to działo. Na koniec ustaw komputer tak, aby na bieżąco oczyszczał się z negatywnych wzorców i stale dostarczał ci świetnych i genialnych pomysłów. Otwórz plik z twórczością. Otwierasz w ten sposób drogę do twojego Wewnętrznego Geniusza (pokłady twórczego przejawiania się i kreacji Najwyższej Jakości). Pozwól sobie na pełną integrację z twoją twórczością, jej zasobami i całym potencjałem. Zrób kilka głębokich oddechów. Możesz już w rócić do "tu i teraz" przenosząc wszelkie doskonałe idee do rzeczywistości dnia codziennego. Właśnie zmieniłeś kolejny program w twoim życiu. Anna Rozkosz

Czytaj więcej o hipnozie

Facebook
Analytics