pixel Cech NiH Terapia manualna

Terapia manualna

ZDOBĄDŹ NOWY ZAWÓD

Akademia Doskonalenia Zawodowego NATUROPATA zaprasza na Kurs manualnej terapii Chiropraktyk Osteopata - metoda autorska technik powięziowych wg mgr Cypriana Toruńskiego, oparta na tzw. szkole skandynawskiej:

  • 9 dwudniowych zjazdów od stycznia do października
  • Zaświadczenie MEN

Miejsce szkolenia:

WARSZAWA ul. Chmielna 98, Izba Rzemieślnicza Mazowsza, Kurpi i Podlasia

Koszt kursu: każdy zjazd 500,00 zł

Zapisy i organizacja: Katarzyna, tel: 511 366 848, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.cypriantorunski.pl, www.naturopata.edu.pl

 

Podstawy programowe

1. Diagnoza i terapia manualna odcinka lędźwiowego kręgosłupa, 17-18 stycznia 2015 r.

2. Diagnoza i terapia manualna odcinka piersiowego kręgosłupa, 14-15 lutego 2015 r.

3. Diagnoza i terapia manualna odcinka szyjnego kręgosłupa, 14-15 marca 2015 r.

Po trzech szkoleniach dyplom w zawadzie CHIROPRAKTYK

 

4. Diagnoza i terapia manualna obręczy biodrowej, miednicy, 18-19 kwietnia 2015 r.

5. Diagnoza i terapia manualna kończyny dolnej, 16-17 maja

6. Diagnoza i terapia manualna obręczy barkowej, kończyny górnej, 13-14 czerwca

7. Diagnoza i terapia manualna czaszki, 11-12 lipca

Po serii siedmiu szkoleń dyplom w zawodzie OSTEOPATA

 

8. 9. Terapia czaszkowo-krzyżowa (kranio-sakralna), 12-13 września, 10-11 października

Dyplom: TERAPEUTA MAUALNY, specjalizacja terapia czaszkowo-krzyżowa.

 

Metoda autorska technik powięziowych wypracowana poprzez wieloletnią praktykę przez mgr Cypriana Toruńskiego, oparta na tzw. szkole skandynawskiej. Są to techniki miękkie, nie agresywne, bazujące na pracy z ciałem, systemami energetycznymi człowieka, chirurgii fantomowej wraz z wprowadzeniem pracy na powięziach, (osteopatia, kręgarstwo, masaż powięziowy, uwalnianie napięcia i pamięci komórkowej, stresu komórkowego, kwantowym uzdrawianiu, bioenergoterapii, wizualizacji, chirurgii fantomowej).

Niezbędna jest znajomość anatomii w zakresie układu kostnego i mięśniowego. Na szkolenie zalecany jest strój sportowy lekki z możliwością rozebrania się do bielizny. Uczestnicy kursu otrzymują w wersji elektronicznej obszerny materiał z opisami technik.

Prowadzący zajęcia: terapeuta manualny Cyprian Toruński tel: 600 499 657 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.cypriantorunski.pl

 

TERAPIA CZASZKOWO-KRZYŻOWA

(CRANIO-SACRAL THERAPY)

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest delikatną i nieinwazyjną formą terapii manualnej, która może poprawiać naturalne możliwości samoregulacji i gojenia się ustroju. Może również zapewniać objawową ulgę w szerokiej gamie dysfunkcji i problemów bólowych.

Rozwój technik czaszkowych zawdzięczamy W. G. Sutherlandowi, który był uczniem założyciela pierwszej szkoły osteopatii A. T. Stilla.

Odważne prace Dr Sutherlanda, w latach trzydziestych XX wieku nad badaniem ruchomości czaszki legły u podstaw osteopatii czaszkowej.

Po długich badaniach na Uniwersytecie Stanowym w Michigan między 1975 a 1983 rokiem, amerykański lekarz osteopatyczny J. E. Upledger rozwinął metodę Sutherlanda i udostępnił ją szerszej rzeszy terapeutów nie będących lekarzami.

W uproszczonym zarysie, metoda ta opiera się na manualnej ocenie poprawności funkcjonowania półzamkniętego systemu hydraulicznego składającego się z opon mózgowych i rdzeniowych wraz z pulsacyjnie krążącym płynem mózgowo-rdzeniowym. Regulacja pulsowania płynu rdzeniowo-mózgowego.

 

- kurs dzienny- poda datę kursu
- kurs eksternistyczny online- pozostaw pole puste

 

Facebook
Analytics