pixel Cech NiH Czarodzielnica - tantryczna Kupała

Czarodzielnica- tantryczna Kupała

 

Pierwotne korzenie tantry giną w mrokach dziejów państwa Agarthy, a jej ponad kulturowy przekaz znany był we wszystkich starożytnych cywilizacjach począwszy od Atlantydy, przez Majów, Azteków, Egipt, świat arabski, Tybet, Tajlandię, aż po Chiny i Japonię.

Duchowa spuścizna nauk o miłości przynależna jest wszystkim kulturom świata, przekraczając granice geograficzne i podziały narodowościowe. Nauki o miłości istnieją od zarania dziejów, od kiedy człowiek zaobserwował swą zmysłową naturę i zapragnął wykorzystać ją dla swojego rozwoju. Istnieją one również w kulturze słowiańskiej.

Obrzędy słowiańskie Polski Piastów tak silnie zakorzenione w narodzie przedostały się do importowanej kultury chrześcijańskiej.

Święto słowiańskiego Swaroga, Boga Słońca i Ognia znane na świecie jako święto narodzin boga Mitry (25 grudnia) stało się dniem Bożego Narodzenia, Zielone Świątki stało się świętem Matki Boskiej Zielnej, Noc Kupały nocą Świętego Jana.

Dziś nie historia ma połączyć nas w tych dniach równonocy, ale chęć kultywowania relacji, poszanowanie dla innych, docenienie siebie i własnej seksualności.

 

Zapraszamy na tantryczną Noc Kupały

 

Data: 21-23 czerwca 2013

Cena warsztatu: 190zł

(dla czlonków Cechu  mających opłacone składki za 2013 r. opłata organizacyjna 40zł, zaś kwota 150zł- pokrywana przez Cech)

 Cena noclegów i wyżywienia: 220-250zł

Miejsce: Sorkwity, Mazury (strona www)

ilość miejsc 50- zgłoś swój udział już dziś.

Prowadzenie: Grzegorz Halkiew, Katarzyna Kędzierska, ………

 

Program:

piątek –
12-14 – zakwaterowanie oraz czas na rozmowy: co u Ciebie słychać?
14 – 15 obiad
15 – 17 powitanie – rytuał OBMYCIA i OCHRONNY (Grzegorz Halkiew)
17 – 19 ćwiczenia wprowadzające,   rytuał WODY/BŁOGOSŁAWIEŃSTWA
19 – kolacja
20 – 22 budowanie szałasu potów, zabawy z ciałem, omówienie słowiańskiego mitu
o stworzeniu świata oraz rytuału otwarcia Kupały, wybór aktorów i wprowadzenie
piosenek. (Katarzyna Kędzierska)
22 – rytuał SZAŁASU POTÓW (Grzegorz Halkiew)

Sobota
8 – 9 powitanie Słońca -
9 – 10 śniadanie
10 – 12 przejście do ośrodka „Istnienie”- (Anna Mielnik)
14 – 15 obiad
15:30 – 16:30 koncert gongów (Leszek Angulski)
16:30 – 19 czas wolny – wicie wianków, przebieranki, budowanie ognisk
19 – 20 kolacja
20 – 22 rytuał Kupały, przedstawienie o stworzeniu świata, skoki przez ognisko,
chodzenie po ogniu oraz śpiewanie i granie przy ognisku.

Niedziela
8 – 9 rytuał Powitania SŁOŃCA
9 – 10 śniadanie
10 – 12 rytuał PŁODNOŚCI
12 – 13 koncert gongów (Leszek Angulski)
13- 14 rytuał BLISKOŚCI (Grzegorz Halkiew)
14 – 15 obiad
15:00 – zakończenie części oficjalnej

 Pamiętaj, by zabrać ze sobą duży ręcznik kąpielowy (rytuały wody), dobry humor (rytuały ognia), instrumenty typu bębenki, grzechotki, didgeridoo,…. oraz koc, na którym będziesz mógł się wylegiwać :)

Noc Świętojańska, obchodzona z 23 na 24 czerwca, zwana wcześniej Nocą Kupały, to święto nie tylko sięgające głęboko w obyczaje słowiańskie, ale zawierające też pierwiastki celtyckie, germańskie i indoeuropejskie.
Obchodzone w okresie letniego przesilenia, jest świętem jedności, połączenia ognia i wody, słońca i księżyca, mężczyzny i kobiety, urodzaju i płodności, miłości i radości, pełnym magii i wróżb.

Etnolodzy pochodzenie nazwy Nocy Kupały najczęściej wywodzą z indoeuropejskiego słowa „kup” lub „kump”.
„Kup” – „żarzyć, jarzyć się, kojarzy się z ogniem i jego bóstwami. „Kump” oznaczało zbiorowość, grupę, szczep lub plemię, wspólnotę, gromadę, a nazwa święta najprawdopodobniej określałaby wspólnotę w poddaniu się obrzędom.

Według innej teorii przypisuje się ją imieniu bogów miłości, rzymskiemu Kupidynowi i słowiańskiemu bóstwu Kupale.
Wśród znawców kultury słowiańskiej nie ma zgodności co do płci bóstwa.
Jedni dowodzą jego męskości, uznając go za boga solarnego, podobnego bogowi słońca i ognia, Belowi i stawiając w szeregu ze Swarożycem i Dadźbogiem.

Odpowiednikiem Bela w wierzeniach słowiańskich był Swaróg, Kupała mógłby więc być jego alter ego.

Dwaj synowie Swaroga mogli reprezentować przeciwstawne żywioły, Swarożyc odpowiadał za ogień, Dadźbog choć według najczęstszych teorii był bóstwem ognia, według innych zawiadował wodą.
O ile uznać Swarożyca za odpowiednik Potrimpa – nie byłby bóstwem ognia, tylko wody – źródeł i innych cieków.
O ile z kolei Dadźboga uznać za odpowiednik celtyckiego Dadga – to Dadźbog byłby bóstwem wodnych źródeł, chmur i mgieł.
Kupała mógłby więc być trzecim synem Swaroga, lub (zakładając troistość bóstwa) samym Swarogiem.
Inni twierdzą, że Kupała była boginią miłości, płodności i urodzaju oraz patronką „mądrych niewiast”, niewykluczne, że utożsamianą z Ładą, zachodniosłowiańską boginią płodności i wegetacji.
Noc Kupały jest jednym z najradośniejszych słowiańskich świąt, a ludzie niechętnie rezygnują z radości.
Zwyczaj kultywowany był mimo chrystianizacji Europy.
Kościół po zaciekłej, lecz bezskutecznej walce adaptował święto, początkowo próbując powiązać je z Zielonymi Świątkami, później nadając mu nowego patrona, nazwę i nowe znaczenie rytuałom.
Kupałę w X wieku zastąpiono świętym chrześcijańskim, obierając za patrona św. Jana Chrzciciela.
Dniem św.Jana wybrano 24 czerwca, jako zbieżny z obchodami Kupalnej Nocy i przypuszczalny dzień jego śmierci.
Rytuał chrztu poprzez kąpiel w wodzie Jordanu, któremu poddał się Jezus i osoba Jana nawołującego niewiernych do opamiętania i nawrócenia przystawały do dyrektyw Kościoła nakazujących zaprzestanie pogańskich praktyk.
Na Białorusi Jan Chrzciciel zwie się Janem Kupałą, a w pewnym okresie na Rusi i Litwie obrzęd Kupały (Kupalnica) obchodzony był dwukrotnie, 25 maja i 25 czerwca.

Tantra

Co jest powodem atrakcyjności tantry? Praktyki tantry poszerzają horyzonty i budują moc wewnętrzną, przyczyniając się do osiągnięcia oświecenia. Tantra jest jedyną ścieżką duchową przeznaczoną nie tylko dla osób indywidualnych, ale i dla par- co bliższe jest codziennemu życiu milionów ludzi na świecie.

Zgłębiane tantry pozwala rozwijać własną moc wewnętrzną w każdej dziedzinie życia i każdej działalności, uwzględnia bowiem wszystkie aspekty życia, również seksualne.

Tantra ożywia znudzonych rutyną kochanków. Ratuje rozpadające się związki. Rozgoryczonym wzajemnymi oskarżeniami partnerom, przynosi nowe spojrzenie, uczy ich porozumiewania się, pomaga rozwikłać problemy. Ta ścieżka buduje wielopoziomową miłość tworząc tzw. tantryczne małżeństwa – związki prawdziwych duchowych partnerów.

Tantra jest jedną z najszybszych dróg do oświecenie, podobno w sprzyjających warunkach wyzwolenie można osiągnąć podczas jednego zbliżenia. W trakcie takiego zespolenia kochankowie wędrują w światy duchowe, spotykając się z istotami nadprzyrodzonymi. A po zakończeniu takiego zespolenia ich życie na zawsze się odmienia, podejmują najtrudniejsze, ale najbardziej wyzwalające decyzje. Tantra daleka jest od łóżkowej gimnastyki, ona jest jogą miłości i emocji.

Wkroczenie do krainy zmysłów wymaga odwagi. W swojej praktyce widziałem wielu rozwiniętych duchowo ludzi, wrażliwych, wizyjnych, ale głęboko nieszczęśliwych. Duchowość nie była dla nich iluzyjną ucieczką przed codziennością. Ludzie Ci nie potrafili wyzbyć się kompleksów. Otoczenie uważało ich za dziwaków, ich rodziny rozpadały się a oni nie umieli stworzyć nowych, lepszych związków. Psychologia dowiodła, że większość problemów wynika z braku akceptacji dla własnej płciowości oraz braku miłości dla swojego własnego ciała.

Ludzie chętnie czerpiący radość z seksualności są zdrowsi, szczęśliwsi, żyją znacznie dłużej i osiągają więcej sukcesów.

Udany seks uznany za podstawę małżeńskiego szczęścia rodzącego głębokie więzi między partnerami stanowił o długoletnim i zgodnym związku między kobietą a mężczyzną. Jeśli małżeństwo żyło w harmonii to również ich dzieci od pierwszych chwil życia chłonęły pozytywne wzorce, a gdy dorastały same powielały je zakładając równie szczęśliwe rodziny.

Emocje

Większość z nas przez całe życie jest niewolnikami emocji. Ich kontrola wymaga od nas wielkiego wysiłku, czego efektem często są lęki lub zahamowania. Niejednokrotnie cierpisz z ich powodu, emocje są igrającymi z Tobą niewidzialnymi demonami. Ścieżka tantry, jest drogą zgłębiania własnych emocji. Kiedy powstają w tobie duże emocje, zamiast ich unikać powinieneś zagłębić się w nie, aby zrozumieć czemu pojawiają się one w Tobie.

Jeśli chcesz zrozumieć swoje emocje i zapanować nad nimi, czeka cię praca na kilku etapach. Po pierwsze, musisz uświadomić sobie, że posiadasz w sobie przeciwstawne siły. Nie zawsze jest to łatwe. Wielu z nas nie przyznaje się do posiadania negatywnych emocji. Naturalnym wydaje się okazywanie sympatii. Ale jawne okazywanie antypatii może wydawać się nam czymś niemoralnym.

Rodzi to konflikt wewnętrzny, zaczynasz obawiać się przyznawania do posiadania negatywnych uczuć. Nie dając sobie prawa do posiadania negatywnych uczuć, nie potrafisz ich wyrazić w sposób pozytywny, więc pozostaje jedynie udawać, że wszystko jest w porządku. Zakładasz różne maski na różne okazje, nazywając swoją skłonność do ukrywania prawdy rozsądkiem lub dyplomacją. Przyzwyczajasz się do maskowania się, by nie burzyć tzw. poprawnych stosunków z otoczeniem. Choć nieraz skazuje cię to na dylematy, cierpienie, zarzucasz sobie tchórzostwo.

Kiedy jednak dasz sobie prawo do posiadania negatywnych i pozytywnych emocji, możesz wejść na kolejny etap pracy z emocjami, zacząć je analizować. Rozkładanie danej emocji na części pierwsze jest niezbędne, bo dzięki temu dowiadujesz się, co było praprzyczyną jej powstania. Jeśli już zgłębisz co powoduje powstanie negatywnej emocji, twój lęk czy też gniew mija jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Energia zawsze podąża za myślą, tak wiec gdy wchodzisz w zbędne emocje, tracisz bardzo wiele sił, jakie mógłbyś przeznaczyć na realizację innych celów. Dlatego dopiero wówczas, gdy potrafisz odpowiednio wyrażać emocje, stajesz się prawdziwym panem swojego życia.

Kundalini

Tradycje ezoteryczne dość tajemniczo opowiadają o istnieniu wrodzonej wewnętrznej mocy, która u ogromnej większości ludzi pozostaje w uśpieniu. Ta moc zwana Kundalini – lub twórczą siłą kosmosu mieści się u podstawy kręgosłupa, w miejscu, gdzie kość ogonowa zawija się do przodu.

Czasami w trakcie aktu miłosnego Kundalini spontanicznie budzi się i zaczyna wędrować w górę kręgosłupa, rozpalając swoim ogniem kolejne czakry. Tę wędrówkę odczuwa się w postaci uderzenia gigantycznej fali gorąca. Takie przebudzenia są spontaniczne i krótkotrwałe, a po zakończonym akcie Kundalini ponownie usypia. Zazwyczaj obudzenie Kundalini wymaga odpowiedniego przygotowania i wykonywania wieloetapowych praktyk. Kundalini nosi w sobie dwa przeciwstawne potencjały destrukcji oraz konstrukcji, mówi się, że zniewala głupców, a daje wolność jogom.

Gdy moc tę poruszy człowiek o niskich pobudkach, co prawda daje mu ona nadnaturalne zdolności, ale też wzmaga jego pożądania i namiętności. Taka osoba nie potrafi okiełznać swej mocy, stając się jej zdeprawowanym niewolnikiem i w efekcie ginie w ogniu destrukcyjnych namiętności. O tym jakie są skutki negatywnego działania opowiadają popularne ludowe baśnie o Babach Jagach.

Zanim więc przystąpisz do jakichkolwiek praktyk umożliwiających poruszenie tak potężnej mocy zastanów się nad prawdziwymi intencjami swojego działania.

Adept Nauk o Miłości wieloetapowo przygotowuje się do przebudzenia Kundalini. Poruszenie wężowej siły pobudza i oczyszcza wszystkie czakry, po kolei wypalając w nich wszelkie zastoje oraz złogi. Tym samym odmładza i uzdrawia organizm, witalizując każdą komórkę. Daje to człowiekowi poczucie opanowania ciała oraz umysłu, rozwija siłę ducha i budzi w nim zdolności uznawane za paranormalne, np. jasnowidzenie, czy lewitację. Stare traktaty mówią, ze dla tego kto obudził w sobie kosmiczną siłę nie ma rzeczy nie możliwych, a każdy cel jest osiągalny.

Przeczytaj więcej o tantrze

Co zrobić, aby zapisać się na warsztaty!?

Proszę wypełnij poniższy formularz wpisując swoje Imię i Nazwisko, adres mailowy, nr telefonu oraz podając datę warsztatu.

 Wpłata zaliczki: 190zł

Cech Naturopatów i Hipnotyzerów
NORDEA BANK POLSKA SA  21 1440 1387 0000 0000 1312 5031
tytuł: TANTRA – Sorkwity

Zapraszam

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook
Analytics