pixel Cech NiH Coaching

Planowanie Celowe - Narzędzie Coachingowe

Krok 1 - Wyznaczenie celu finalnego W planowaniu najważniejszy jest cel finalny. To on determinuje wszystkie następne – poprzednie działania. Następne w planowaniu, poprzednie w działaniu. Po wykonaniu procedury zarys celu otrzymujemy wyznaczony cel finalny, zdefiniowaną latarnie, utworzonego strażnika okazji.

Krok 2 - Wyznaczenie celów pośrednich Mając cel finalny, możemy wyznaczyć cele pośrednie. Może być ich wiele, a każdy kamień milowy może mieć własne wydarzenia składowe. Kamienie milowe najłatwiej jest odnaleźć na mapie celów, a poukładać i odkryć zależności - w diagramie celów. Z każdym kamieniem postępujemy tak jak celem. Ważne jest to, aby odkrywać, nazywać cele z tego samego poziomu ogólności. Mając utworzoną mapę wydarzeń, bardziej świadomie możemy uszczegóławiać tylko to co wg nas wydaje się być istotne.

Krok 3 - Identyfikacja obaw Mając zdefiniowane kamienie milowe możemy przystąpić do identyfikacji pojawiających się obiekcji, obrazujemy ją na mapie obiekcji. Naszym zadaniem jest po prostu wypisanie wszystkiego tego, co może nam przeszkodzić w realizacji celów pośrednich. Warto jest na chwilę zamienić się w adwokata diabła i każdą pojawiającą się wątpliwość zapisać w postaci zdania oznajmującego. Nie trzeba się tłumaczyć, dlaczego tak uważamy, skoro pojawiała się obawa to na pewno ma jakieś ku temu przesłanki. Wystarczy lista zdań oznajmujących dla każdego celu.

Krok 4 - Racjonalizacja obaw Mając listę obaw, możemy przystąpić do ich racjonalizacji. Wykonuje się ją na dwóch wymiarach: prawdopodobieństwa i konsekwencji. Każdą obawę należy ocenić na każdym z tych wymiarów, a następnie wpisać w odpowiedni kwadrat. Do dalszej analizy przechodzą tylko te zmiany, które są na żółtych i czerwonym polu. Dla nich wyznaczany jest cel rezerwowy, który ma dążyć do zmniejszenia prawdopodobieństwa lub obniżenia konsekwencji.

Krok 5 - Stworzenie harmonogramu Na tym etapie w formie prostej tabelki tworzymy harmonogram, który zawiera termin, latarnię, strażnika okazji i cel. Cele rezerwowe rozpisujemy w ten sam sposób.

Krok 6 - Działanie

Podejmowanie decyzji w ujęciu dynamicznej psychologii społecznej

Jak człowiek podejmuje decyzje?
 
Każda decyzja jest umiejscowiona w kontekście, który składa się z nieskończonej ilości wymiarów. W dzisiejszej rzeczywistości ta liczba nieustannie i rośnie.
 
Każdy z nas charakteryzuje problem na pewnej liczbie wymiarów. Z badań prowadzonych wspólnie z prof. T. Tyszką, wynika że średnio jest ich ok. 6. W ujęciu teorii decyzji wymiar to aspekt lub cecha, wg której można ocenić alternatywy. Alternatywy to nasze możliwości, warianty jakie możemy wybrać w naszej decyzji. Są one postawami w ujęciu dynamicznej psychologii społecznej.
 
Każdy wymiar ma swoją wartość domyślną, na którą składa się domyślna ocena oraz wartości progowe min i max, które są odniesieniem do wartości danej alternatywy, dzięki nim wiemy, czy ocena jest dobra czy zła. Tę wartość podstawiamy podświadomie do schematu, jeżeli nie znamy kontekstu.
 
Każdy z nas ma w głowie schemat (heurystykę) prawie do każdej sytuacji życiowej. Naturalnym dążeniem człowieka jest dopasowywanie dobrze dostępnych schematów w pamięci, do danego problemu. Często wystarczy jeden tylko wymiar (np. cena), aby podjąć decyzję, wszystko inne zostaje dołączone ze schematu.
 
[...]
 

Cykl spotkań Trzy Przemiany

Cykl 3P prezentuje atrakcyjną perspektywę rozwoju indywidualnego, której podstawą jest równowagą być i mieć, w której środkiem do celu jest działanie. Zastanawiałeś się kiedyś jak racjonalnie podejmować decyzję? Co mówi Ci intuicja, emocje, uczucia? Jak odkryć ukryte potrzeby swoje i osób z Tobą współpracujących? Na czym polegają spektakularne sukcesy mistrzów biznesu? Jeden z wielu zestawów odpowiedzi kryje się w zrozumieniu istoty problemu.
  DEMO 3P jest spotkaniem, na którym:
 • doświadczysz perspektywy: problem to proces w systemie,
 • dostaniesz procedurę coachingową, która pozwoli Ci odpowiadać na pytanie „Gdzie leży Twój problem?”,
 • uzyskasz argumenty, które pozwolą Ci podjąć decyzję o uczestnictwie w całym cyklu lub szkoleniu trzy przemian,
 • doświadczysz czym jest coaching,
 • odkryjesz co Cię blokuje w osiągnięciu marzeń.
 
Miejsce spotkania: Milanówek Koszt spotkania: 0 PLN Czas spotkania: 10:00 – 16:00 Termin spotkania: 13-11-2010 Uczestnicy: Ty i każdy kogo zaprosisz W spotkaniu może wziąć udział nie więcej niż 20 osób. Lista uczestników zostanie wyłoniona w drodze konkursu. Grzegorz Halkiew i Robert Izdebski wybierą osoby na podstawie odpowiedzi na następujące pytania:
 • Czym jest dla Ciebie ciekawość?
 • Jaka jest Twoja motywacja w uczestnictwie w DEMO 3P?
 
Odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Cykl 3P 10 spotkań jest wyłącznie dla osób, które chcę zmiany. Ta zasada obowiązuje przez cały cykl, co oznacza, że każdy może w dowolnym momencie skończyć lub zawiesić swój udział w cyklu.

Energia do działania

 

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego jest tak wiele firm oferujących szkolenia z motywacji?
 
 • Jak Ty znajdujesz energię do pracy?
 • Jak Twój pracodawca motywuję Cię do działania?
 • Co kryje się za motywacją?
 • Co kryję się za lenistwem?
 • Co kryję się za demotywacją?
 • Czym różni się Motywacja od Weny?
 • Dlaczego Ci co pracują mniej zarabiają więcej?
 • Jaki wpływ na chęć do pracy ma pasja?
 • Jaki wpływ na chęć do pracy ma to czy kogoś lubimy?
 • Czemu osoby prowadzące swój własny biznes pracują znacznie więcej niż w korporacji, zarabiając znacznie mniej?
 
Jedna z wielu odpowiedzi kryję się w perspektywie problemu postrzeganego jako proces w systemie, w kontekście energii do działania.
 

Integracja mocarza

Integracja Mocarza, odbywa się w momencie kiedy Klient, nauczył się korzystać z umiejętności Wielbłąda, Lwa i Dziecka. Zwykle dzieje się to po upływie 3 do 6 miesięcy po zdobyciu wiedzy dla każdego z Bohaterów. Integracja Mocarza to proces w którym każdy za pomocą procedury Needs Detection odkrywa czym jest dla niego Miłość, Wolność i Radość. Tą wiedzą dzielą się wszyscy uczestnicy spotkania, dzięki czemu rodzi się zaawansowana i złożona mądrość grupowa. Następnie ręcznie przy użyciu stosownych gadżetów każdy uczestnik tworzy rzeźbę, która symbolizuje trójkąt równowagi. W tej figurze odwzorowuje poziom spełnienia wyżej wymienionych fundamentalnych wartości oraz przekonania jakie je łączą. W ten sposób powstaje dzieło, które w sposób namacalny pokazują jak wygląda wewnętrzna równowaga danej osoby. Po przeżyciu tej rzeźby i tego jak ona wpływa na samopoczucie poszczególnych osób, następuje optymalizacja, w której każda zmiana przekłada się na konkretne działania w życiu rzeczywistym. Proces ten trwa jeden dzień.

Planowanie Celowe

Artykuł prezentuje podstawowe trudności w tradycyjnym podejściu do planowania, polegającym na ustalaniu harmonogramu czynności. Ukazuje idee innego podejścia do planowania, a także przedstawia konkretny przykład, jak wykonać planowanie poprzez cele.

Najprostszym sposobem planowania, jest ustalanie czynności od teraz do kiedyś. Z natury, każdy perfekcjonista dąży do uzyskania najlepszego z możliwych planów. Jednak tego typu działanie może okazać się ślepą uliczką.

Takie planowanie ma jedną podstawową zaletę:

 • Jest naturalne. Każdy potrafi je wykonać, jeżeli tylko zechce.

Takie planowanie ma też kilka wyzwań, przez które często plan trafia do kosza:

 • Poziom szczegółowości
 • Sztuczne ograniczenia
 • Spadek motywacji
 • Mała elastyczność
 • Rozczarowanie

Odpowiedź na powyższe wyzwania znajdziesz w artykule.

 

Efekt motyla - narzędzie coachingowe

Krok 1 - Poproś Klienta aby opowiedział o sytuacji, która chciałby zmienić. Pozwól Klientowi mówić, ale sam tylko słuchaj. Przerwij, jeżeli Klient zamilknie, albo zacznie się powtarzać. Krok 2 - Zadaj Klientowi pytanie Jakie wartości są dla Ciebie ważne w tej sytuacji? Zadbaj o to aby Klient wymienił wartości (np. Rodzina, Miłość, Praca itp., itd.), a nie to co myśli. Zadbaj o to, aby na liście było od 3 do 5 wartości, jeżeli będzie ich więcej, poproś Klienta aby wybrał 5 dla niego najważniejszych. Zapisz te wartości. Krok 3 - Dla każdej pary wartości zadawaj pytania Jak te wartości się ze sobą łączą? Jak na siebie wpływają? Zapamiętaj tylko pary, o których Klient już powiedział, nie musisz notować tego co Klient mówił. Krok 4 - Zadaj Klientowi pytania: Jaka matefora pasuję Ci najbardziej do tej sytuacji? Metaforą może być: bajka, film, krajobraz, dowolna rzecz itp. Itd. Krok 5 - Z czystej ciekawości poznaj metaforę Klienta. Zrób to w sposób najlepszy dla Ciebie. Skorzystaj ze swojej ciekawości. W trakcie eksploracji metafory nie odnoś się do rzeczywistości. Zgłębiaj metaforę przez 10 minut, chyba że Klient wcześniej powie że już wystarczy. Krok 6 - Zadaj Klientowi pytanie co symbolizuje w Twoim życiu Motyl? W trakcie eksploracji metafory pojawi się coś co dla Ciebie jest ważne, a o czym Klient będzie bardzo mało mówić. Czasem motylem może być myśl, która pojawiła się tylko w Twojej głowie, myśl która logicznie łączy wypowiedź Klienta. Teraz jest moment, abyś się o to zapytał. Krok 7 - Poznaj efekt Motyla. Porozmawiaj z Klientem, jaki wpływ na jego życie i na tą sytuację ma Motyl. Krok 8 - Zadaj Klientowi pytanie co możesz zrobić z Motylem? Wróć z powrotem na poziom metafory. Krok 9 - Zadaj Klientowi pytanie jak możesz przełożyć działania metaforyczne na rzeczywistość? To powinno być proste i za razem bardzo głębokie. Krok 10 - Idź i to zrób. Koniec sesji

Problem To Proces - opis istoty metody 3P

 
 
Zastanawiałeś się kiedyś jak racjonalnie podejmować decyzję? Co mówi Ci intuicja, emocje, uczucia? Jak odkryć ukryte potrzeby swoje i osób z Tobą współpracujących? Na czym polegają spektakularne sukcesy mistrzów biznesu?  Jeden z wielu zestawów odpowiedzi kryje się w zrozumieniu istoty problemu.
 
Perspektywa problemu ukazanego jako proces:
 1. Idealny problem, zaczyna się w Twojej nieświadomości i kończy się takim rozwiązaniem, które nie generuje Tobie nowych problemów.
 2. Zwyczajny problem, zaczyna się w Twojej świadomości i generuje Tobie problemy pochodne.
 3. Traumatyczny problem, zaczyna się gdzieś w Twojej historii i kończy się eksplozją, która eliminuje wszystkie Twoje zwyczajne problemy.
 4. Każdy problem zaczyna się w Twojej historii i trwa do momentu, kiedy go nie rozwiążesz, a w przypadku, gdy od niego uciekniesz, on  nadal będzie się rozwijać.
 5. Możesz mieć same idealne problemy.
 
Jak ultraszybko podejmować decyzje?
 
Decyzja to proces myślowy, który jest tylko jednym z kroków cyklu życia problemu.
 
Funkcjonując na poziomie celu, potrzeb, emocji i nieświadomości, decydowanie jest nie potrzebne, bo zawsze wiemy co, jak i po co chcemy osiągnąć.
 
Istotą decyzji jest wyłącznie odblokowanie siebie do działania.
 
Odpowiedź: warto zrobić wszystko, aby decydowanie było zbędne, wtedy proces decyzyjny będzie zajmować zero czasu.
 
Bardziej się nie da już go skrócić :)
 
Zapraszam do lektury

Emocjonalne ABC - narzędzie coachingowe

Krok 1 - Poproś Klienta aby podał taką sytuację, która się powtarza w Jego życiu, która powoduje, że się źle czuje. Bądź konsekwentny w szukaniu, na pewno Klient ją znajdzie.

Krok 2 - Zadaj pytanie Klientowi: Co w tej sytuacji czujesz?

Zadbaj o to by Klient, powiedział, co w tej sytuacji czuje, a nie co o tej sytuacji myśli. Poszukaj takiego uczucia, które przeszkadza Klientowi w działaniu, takiego które chcesz zmienić.

Krok 3 - Połącz sytuację z uczuciem. Sparafrazuj to co do tej pory Klient powiedział używając następującej formułki: Kiedy występuje sytuacja to czujesz się ... .

Krok 4 - Zadawaj Klientowi pytanie jak się z tym zdaniem czujesz? Kontynuuj szukanie powyższej sentencji, aż poczujesz że to co mówi Klient jest prawdą.

Krok 5 - Zadaj Klientowi pytanie co wtedy o sobie myślisz? Rozbuduj odnalezioną w kroku 4 sentencję do następującej postaci: Kiedy występuje sytuacja to czujesz się ..., bo myślisz o sobie, że przekonanie Klienta .

Krok 6 - Zadawaj Klientowi pytanie jak się z tym zdaniem czujesz. Kontynuuj szukanie powyższej sentencji, aż poczujesz że to co mówi Klient jest prawdą. Jeżeli zajdzie potrzeba zmieniaj wszystkie podkreślone słowa.

Krok 7 - Zadaj Klientowi pytanie czy każdy i zawsze w takiej sytuacji myśli o sobie, że przekonanie? Oczekiwana odpowiedź: "NIE", jeżeli jest "TAK" lub "Może" to znaczy że sentencja z kroku 5 jest nie prawdziwa i musisz ponownie jej poszukać.

Krok 8 - Zadaj Klientowi pytanie czy z faktu, że zaistniała taka sytuacja wynika że każdy może pomyśleć o sobie, że przekonanie? Oczekiwana odpowiedź: "NIE", jeżeli jest "TAK" lub "Może" to znaczy że sentencja z kroku 5 jest nie prawdziwa i musisz ponownie jej poszukać.

Krok 9 - Zadaj Klientowi pytanie czy takie myślenie Ci pomaga? Oczekiwana odpowiedź: "NIE", jeżeli jest "TAK" lub "Może" to znaczy że sentencja z kroku 5 jest nie prawdziwa i musisz ponownie jej poszukać.

Krok 10 - Zadaj Klientowi pytanie jak chciałby myśleć? Tym razem pomóż Klientowi sformułować następujące zdanie: W sytuacji kiedy występuje sytuacja chciałbym myśleć o sobie, że nowe przekonanie.

Krok 11 - Poproś Klienta, aby zwizualizował sobie Swoją sytuację. Następnie zadaj mu pytanie gdybyś w tej sytuacji pomyślał o sobie, że nowe przekonanie, to jak byś się wtedy poczuł?

Jeżeli Klient powie że gorzej, prawie na pewno myśli o sobie zupełnie coś innego, coś to czego sam przed sobą nie chce się przyznać.

Krok 12 - Zadaj pytanie Klientowi Jak byś się wtedy zachowywał? Wyciśnij opis hipotetycznych działań Klienta, a nie jego myśli.

Krok 13 - Idź i tak zrób. Koniec.

Oferta Coachingowa

Kontrakt Coachingowy 1. Ja jestem Coachem, Ty jesteś Klientem. 2. Ja jako Coach jestem z Tobą w Twojej zmianie, co w szczególności oznacza, że nie będę Ci pomagać, bo tylko Ty znasz i czujesz kontekst, z którym przychodzisz na coaching. 3. Ja jako Coach zobowiązuję się jednak byś Ty odniósł sukces w swojej zmianie. Moim zadaniem jest to byś zobaczył Swoją sytuację z nowych perspektyw, jest też to by pobudzić Ciebie do myślenia inaczej niż dotychczas i czucia tego czego nie można doświadczyć zmysłami. 4. Proces coachingowy trwa pół roku i składa się z 7 sesji co 3 tygodnie, w trakcie sesji będę razem z Tobą przeżywać system, w którym funkcjonujesz, będziesz doświadczać różnych narzędzi coachingowych dopasowanych do stanu w jakim się znajdziesz, a także jeżeli będzie taka potrzeba, weźmiesz udział w eksperymentach behawioralnych, które pozwolą Ci na zdystansowanie się od przeszkadzającego w Twoim rozwoju zestawu przekonań. 5. Sesja średnio trwa od 30 do 90 minut, jednak może ulec zmianie, jeżeli Ty i Twoja sytuacja będzie tego wymagać. 6. Koszt jednej sesji 500 PLN netto. 7. W przypadku gdy uznasz, że nie odniosłeś sukcesu, koszt wszystkich sesji zostanie Tobie przeze mnie zwrócony, w terminie do 21 dni po 7′mej sesji w procesie coachingowym. 8. W przypadku gdy uznasz, że odniosłeś sukces, warty więcej niż koszt wszystkich sesji wypłacisz mi premię według swojego uznania, w terminie jaki będzie dla Ciebie dogodny. 9. W ramach procesu coachingowego, Ty jako Klient dostaniesz szereg zadań domowych do wykonania między sesjami, a także dostęp do stron mentalnych, w których będziesz mógł wykonywać auto-coaching w trakcie i po zakończeniu procesu coachingowego. 10. Ja jako Coach zobowiązuję się do zachowania całkowitej poufności do wszystkich informacji jakie zostaną odkryte przez Ciebie na sesjach, jednak Ty jako Klient bierzesz na siebie odpowiedzialność za poziom do jakiego zejdziemy w pracy coachingowej. Przychodząc na drugą sesją coachingową, decydujesz się na wzięcie udziału w półrocznym procesie coachingowym. Jeżeli uznasz, że warto możesz wprowadzić swoje punkty do kontraktu drogą elektroniczną wysyłając swoje sugestie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na Twoje uwagi ja również muszę się zgodzić.  

Needs Detection - narzędzie

Krok 1 - Co ważnego w życiu masz zaniedbane?
Pozwól Klientowi mówić, a na koniec poproś go aby określił to co określił jednym słowem Potrzebę/Wartość.
 
Krok 2 - Jak byś zdefiniował Potrzebę/Wartość?
W pytaniu użyj słów Klienta. Definicja zajmuje maksymalnie 2-3 zdania
 
Krok 3 - Jak możesz mierzyć poziom spełnienia Potrzeby/Wartości?
W tym kroku ważne jest samo pytanie. Postaraj się, aby Klient jeszcze na nie odpowiadał. Na to pytanie musi być mierzalna odpowiedź. Często pomysły na pytanie, kryją się w definicji. Może być kilka pytań.
 
Krok 4 - Wyobraź sobie idealną sytuację. Użyj Pytania do określenia spełnienia.
Zapisz odpowiedzi
 
Krok 5 - Gdybyś osiągnął idealny poziom spełnienia, jak to wpłynęło na Twoje życie?
Zapisz odpowiedź
 
Krok 6 - Wyobraź sobie akceptowalną sytuację. Użyj Pytania do określenia spełnienia.
Zapisz odpowiedzi
 
Krok 7 - Gdybyś osiągnął akceptowalny poziom spełnienia, jak to wpłynęło na Twoje życie.
Zapisz odpowiedź
 
Krok 8 - Na jakim poziomie żyjesz teraz? Użyj Pytania do określenia spełnienia.
Klient odpowiada w myślach, nie wyciągaj z niego tej informacji.
 
Krok 9 - Daj Klientowi chwilę dla siebie, a Ty podkreśl każdy niejednoznaczny zwrot, który zanotowałeś.
Podkreśl 7-9 zwrotów.
 
Krok 10 - Dopytaj się Klienta o każdy podkreślony zwrot
Zanotuj odpowiedzi w formie Chcesz mieć ...; Chcesz być ...
 
Krok 11 - Przeczytaj Klientowi to co zanotowałeś w kroku 10
Odwołaj się wcześniej do Potrzeby/Wartości
 
Krok 12 - Jak się teraz czujesz i co o czym myślisz?
Klient może nie udzielić odpowiedzi, nie naciskaj.
 
Krok 13 - Jakie Twoje przekonanie stoi za brakiem spełnienia w tej potrzebie?
Klient może nie udzielić odpowiedzi, nie naciskaj.
 
 
 

Kim jest Robert Izdebski?

[caption id="attachment_3257" align="alignleft" width="297" caption="Robert Izdebski"]Robert Izdebski[/caption]
Robert Izdebski jest certyfikowanym Cochem ICC, Architektem Korporacyjnym i trenerem grupowym.
 
Buduje długoterminowe strategię rozwoju IT, których istotą jest zmiana podejścia informatyki do biznesu i odwrotnie. Jako lider i mentor uczestniczy w realizacji projektów o wielomilionowym budżecie.
 
Jest twórcą metody zmiany: 3 Przemiany, w którym uczestnicy za pomocą eksperymentów behawioralnych, narzędzi coachingowych, procedur NLP i indywidualnych sesji coachingowych, przemieniają się w bohatera, który w danym momencie ich życia jest niezbędny do rozwiązania ich prywatnych i zawodowych problemów.
 
Metoda 3P wynika z połączenia podejścia coachingowego, filozofii Nitzshego, logiki, matematyki i informatyki.
 
Prowadzi blok poświęcony rozwiązywaniu problemów w Szkole Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Interpersonalnego w Krakowie, współpracuje ze szkołą coaching Coach4You, był członkiem prezydium I Izby Coachingu, a także jako freelancer jest Business Development Managerem na rynku energetycznym, w zakresie strategicznego rozwoju korporacji z wykorzystaniem nowoczesnych platform informatycznych.
 
Jego warsztat trenerski opiera się na fundamencie postawy coachingowej ICC, a także na wykształceniu trenerskim zdobytym w Labolatorium Psychoedukacji (jedna z pierwszych szkół trenerskich w Polsce). Wiedza i umiejętności wsparte są nieustannym sprawdzaniem teorii w praktyce w ramach życia projektowego IT, w którym to buduje długoterminowe strategię rozwoju IT, których istotą jest zmiana podejścia informatyki do biznesu i odwrotnie. Jako lider i mentor uczestniczy w realizacji projektów o wielomilionowym budżecie.
 
 
 

Stuningowany cel - narzędzie coachingowe

Pełny opis procedury znajduje się w artykule: Planowanie Celowe Krok 0 - Ustalając cel skup się na przyszłości, tej po zrealizowaniu celu. Krok 1 - Utwórz konkretny, "smartny" cel. Podczas tworzenia go odpowiedz na pytania 6W. Krok 2 - Zamień formę czasowników w "smartnym" celu na czas teraźniejszy. Krok 3 - Spraw, aby tak zdefiniowany cel stał się Twoim marzeniem. Krok 4 - Zbuduj latarnię. Krok 5 - Obudź strażnika okazji.

Szkolenie coachingowe - Balans Mieć i Być

Dla osób zainteresowanych rozwojem osobowym

Zapraszam Cię do lektury oferty na szkolenie otwarte z BMiB. Dowiesz się z niej czym jest balans pomiędzy Mieć i Być, jakie korzyści on daje oraz poznasz  konsekwencje jego braku. Śledząc ofertę będziesz miał też okazję przeczytać o umiejętnościach, jakie są potrzebne do jego osiągania, a także jak będziesz mógł je zdobyć podczas szkolenia uzyskując możliwość spojrzenia na swoje problemy z perspektywy Wielbłąda, Lwa, Dziecka i Architekta Systemu. Oczywiście na końcu poznasz szczegóły organizacyjne szkolenie takie jak: termin, miejsce i koszty. Mam do Ciebie prośbę, każdą kolejną stronę czytaj tylko wtedy, jeżeli ta którą czytasz podnosie poziom Twojego zainteresowania. Kilka sprawdzonych korzyści: Oto przykłady z życia osób, które nauczyły się balansowania MiB: • awans w pracy, • znalezienie motywacji do pracy, • rozbicie blokad w relacjach, • obudzenie asertywności, • odnalezienie życiowej pasji, • zerwanie z korporacją, • założenie własnego biznesu, • zostanie Coachem, • ułożenie relacji z byłą żoną/mężem po rozwodzie, • wyleczenie się z perfekcjonizmu, • zamiana marzenia w realny cel, • podwajanie wysokości przychodu w ciągu roku, • odnalezienie własnej drogi, • uwolnienie się od toksycznej matki/ojca/partnera. Rekomendacje osób znajdziesz na stronie: www.enabler.pl/?page_id=41 Możesz też sprawdzić, czy skutecznie balansujesz między Mieć i Być. Wystarczy, że na jedną z poniższych odpowiedzi odpowiesz sobie w myślach TAK: • Czy za długo już jesteś w tym samym punkcie swojej kariery? • Czy zmieniasz pracę co rok lub częściej? • Czy ciągle zdobywasz nową wiedzę, która nie przekłada się na Twój sukces? • Czy masz więcej niż 2 partnerów w roku? • Czy masz mniej niż 1 partnera w ostatnich 3 latach? • Czy Twój obecny partner nie daje Ci tego czego od niego oczekujesz? • Czy wydajesz więcej niż zarabiasz? • Czy nie wiesz na co wydać, to co zarobiłeś? • Czy w Twoim działaniu jest więcej muszę i chcę niż lubię i mogę? • Czy pomimo, że już wszystko masz, nic Ci się nie chce? Więcej szczegółów znajdziesz na stronie http://www.enabler.pl/?page_id=141. Osobom zarejestrowanym w portalu http://www.neurolingwistyka.com przysługuje 23% zniżka, wystarczy podać używany login. Pozdrawiam serdecznie Robert Izdebski Coach - Enabler  

Gdzie leży problem? - narzędzie coachingowe

Kiedy masz problem zacznij od nieświadomości i podążaj zgodnie z ruchem zegara.
 
Odpowiedz sobie na pytanie przy dolnej strzałce. Jeżeli odpowiedz przychodzi Ci od razu, bez żadnego wahania, możesz iść dalej i odpowiedzieć na następne pytanie. Jeżeli jednak na danym pytaniu nad odpowiedzią będziesz się długo zastanawiać, jest to znak, że jest to poziom na którym warto popracować.
 
Kiedy zatoczysz koło i dojdzie ponownie do nieświadomości, warto sprawdzić czy Twoje rozwiązanie  jest prawdziwe, aby to zrobić podążaj w stronę przeciwną do ruchu zegara. Jeżeli bez trudu wrócisz do początku, oznaczać to będzie że rozwiązałeś problem. W przeciwnym przypadku, ponownie odkryjesz poziom na którym warto popracować.
 
Przerwij po 3 minutach, jeżeli cały czas znajdujesz odpowiedź. Zobacz na której strzałce się zatrzymałeś. Jeżeli dolnej, oznacza to że rozwiązanie problemu znajdziesz przez rozum, pracuj zgodnie ze wskazówkami zegara. Jeżeli górnej, warto abyś popracował na intuicji, emocjach i uczuciach, pracuj przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.
 
 

Czy potrzebny jest Tobie coaching?

Oto pytania, które statystycznie najczęściej są zadawane na sesjach coachingowych:
 • Co mam w tej sytuacji zrobić?
 • Jaki mam cel?
 • Dlaczego muszę robić to co robię?
 • Jak mam się do tego zmotywować?
 • Jak odzyskać energię do działania?
 • Czego ja tak naprawdę potrzebuję?
 • Co mam wybrać?
 • Jaką decyzję podjąć?
Jeżeli i Ty podobne pytania sobie zadajesz pojedyncza sesja może dużo zmienić. Jednak na spotkaniu nie uzyskasz odpowiedzi, ale uświadomisz sobie co sprawia, że stawiasz sobie takie pytania. Wtedy, odpowiedź na to pytanie i całą masę innych nie będzie miała już znaczenia. I to jest klucz do zmiany praca u źródła problemu, a nie na jego pochodnych.

Stuningowany cel

Sposoby pracy z CELem
 
Niniejszy artykuł dotyczy sposobów formułowania celu oraz kilku zabiegów zwiększających efektywność dobrze zdefiniowanego celu.
 
W tym artykule podejmiemy próbę wskazania konkretnej odpowiedzi na następujące pytania:
 • Jak zdefiniować konkretny cel?
 • Jak zadbać o to, aby jego realizacja przyniosła maksimum pozytywnych konsekwencji?
 • Jak wykorzystać siłę umysłu?
 • Jak zlokalizować cel w czasie?
 • Jak ustawiać latarnię skupiającą myśli wokół celu?
 • Jak obudzić w sobie strażnika okazji?
 
Pisząc ten artykuł, bazowałem na znanych mi przykładach.
 
 
 
 

Czym jest coaching?

Na to pytanie jest tyle odpowiedzi ile szkół coachingu. Znam perspektywę ICC, ICF, Trop, Szkoły Profesjonalnego Coachingu, choć zbieżne to różne. Dołożę i swoją, która jak większość moich perspektyw jest połączeniem tego co doświadczyłem. Trzy Przemiany według Nietzschego to zmiana Ducha najpierw w Wielbłąda, później w Lwa, a na koniec w Dziecko. I w zgodzie z tą perspektywą odbywa się praca coachingowa. Jej celem jest poznanie każdego z powyższych bohaterów, a także nauczenie się narzędzi jakimi się warto posługiwać na danym poziomie. W metodzie Trzech Przemian, każdy stan jest równy, gdyż na różnym poziomie są poszczególne problemy. Coach skupia się na zidentyfikowaniu poziomu wyzwania i dalszą pracę nad nim, takim narzędziem jakie najlepiej pasuje. Finalnym celem pracy jest osiągnięcie stanu Mocarza, do którego perspektywa 3P już nie pasuje. Mocarz wpływa na system i w ten sposób sprawia, że problemy nie istnieją. Tak więc metoda 3P łączy filozofię z działaniem, Nietzschego z coachingiem, czucie z rozumem. Zapraszam Robert Izdebski Coach ICC Coaching
Facebook
Analytics