pixel Cech NiH Świadome JA | NLP Coaching Hipnoza- Grzegorz Halkiew (zaświadczenia MEN)

Świadome JA

- czyli NLP a rozwój duchowy

Ludzie często myślą o minionych wydarzeniach i z poczuciem winy mówią sobie: „Dlaczego ja to zrobiłem? Przecież to było takie głupie!”.

Całe dnie, a nawet tygodnie, rozmyślają o tym zadając sobie ból i cierpienie. Jeśli ich przekonanie jest głęboko zakorzenione, doprowadza to do depresji na długie miesiące, a nawet lata. Ciągle spoglądają wstecz i przypominają sobie jakieś nieistotne rzeczy, które zostały kiedyś zrobione lub nie zrobione, opowiedziane lub nie opowiedziane, zrealizowane lub nie – i w ten sposób karzą się ograniczeniami, które sami wprowadzają do swojego życia.

Logicznie rzecz biorąc, dlaczego jakieś odległe wydarzenia miałyby mieć tyle energii, żeby teraz ciebie ranić, osłabiać lub zniechęcać do życia? Po co miałyby niszczyć rodzinę, związki z innymi ludźmi, kariery zawodowe. Wywoływać spustoszenie, nie tylko w twoim umyśle, ale i w organizmie. Posiadasz przecież moc, o której nawet nie wiesz, która umożliwi ci natychmiastową zmianę minionych wydarzeń. Możesz dokonywać niezwykłych rzeczy sięgając do przeszłości po to, aby zmienić przyszłość.

Myśl nie zna granic, ani czasowych, ani przestrzennych z wyjątkiem tych, które sam sobie narzucasz. Dzięki bezpośredniej dynamicznej myśli można zmienić przeszłość zmieniając nasze wyobrażenie o niej.

Wszystkie rodzące się w teraźniejszości problemy mają swoje źródło w przeszłości. Czerpią one siłę z twojej wyobraźni. Jeśli je zrozumiesz i dobrze nimi pokierujesz, zmienisz wiele negatywnych sytuacji w twoim życiu. Jeśli w przeszłości zrobiłeś coś głupiego, to pewnie myślisz sobie: „Gdybym choć na chwilę mógł do tego wrócić, na pewno postąpiłbym inaczej”.

Nie miej złudzeń. Zrobiłbyś to samo. Przecież zawsze starasz się robić jak najlepiej. Jeśli byłbyś taki sam, jak wówczas, w tej samej sytuacji. Gdybyś odczuwał te same emocje, miał te same możliwości, wiedzę, stan umysłu, zasób energii – postąpiłbyś w ten sam sposób.

Natomiast, jeżeli obecnie uważasz, że kiedyś zrobiłeś coś głupiego i teraz żałujesz, świadczy to o twojej większej dojrzałości. Nie zmieniłbyś opinii na temat tego, co kiedyś zrobiłeś, gdybyś się jeszcze bardziej nie rozwinął. Obecnie dysponujesz całkiem innymi możliwościami. Wzrosła twoja świadomość, inteligencja, wiedza i na minione wydarzenia patrzysz z perspektywy, znasz także wyniki swojego poprzedniego postępowania.

Minione wydarzenia odcisnęły ślad w twoim życiu, ale nie one cię ukształtowały, ale twój stosunek do nich.

Możesz powiedzieć: „Przecież nie można zmienić czegoś, co już się stało”. A jednak można, ponieważ nigdy nic nie wygląda tak, jak myślimy, że wygląda. Nie jest możliwe zapamiętanie wszystkiego w sposób dokładny i obiektywny. To, jak zostałeś kiedyś zaprogramowany oraz twoje przekonania zawsze koloryzują daną rzeczywistość.

Aby zmienić minione wydarzenie należy zmienić wspomnienia o nim. Dokonasz tego, zmieniając postawę wobec tego wydarzenia. Trzeba tylko cofnąć się w czasie i zmienić swój sposób myślenia.

Za pomocą odpowiednich technik możesz porozmawiać z dawnym JA i pod kierunkiem obecnego JA dokonać wszystkich zaplanowanych zmian. W ten sposób NLP wpływa bezpośrednio na rozwój duchowy, a pośrednio na karmę (nieuświadomione uwarunkowania).

Patrząc na różne zdarzenia nie jak na porażki, lecz jak na informacje zwrotne, widzisz w nich drogowskazy kierujące ciebie ku lepszemu. Traktuj wszystko jako doświadczenie. Jedynym sposobem, aby przekonać się, co może się powieść, jest zrobić to. Jeśli coś się nie udaje, wiesz, że po raz drugi już nie musisz z tego korzystać. Nie ustawaj w próbach, by odkryć, co może się powieść. Najważniejszą rzeczą jest wytrwałość. Zrób to od zaraz. Zacznij się czymś cieszyć. Tylko zacznij. Nie hamuj tego, co w konsekwencji się wydarzy. Ciesz się tym. Cokolwiek robisz, ciesz się tym. Bowiem kiedy jesteś zadowolony, zrelaksowany, twoja energia przepływa swobodnie bez żadnych zakłóceń i zapewnia ci pełną równowagę.

Zmiana oznacza rozwój. Bez zmian nie byłoby rozwoju świadomości, idei, ewolucji. Zmiana jest nieodzowną częścią ludzkiej egzystencji. Unikanie zmian jest unikaniem życia.

O tym, jak praktycznie pracować w hipnozie ze swoją biografią, dowiesz się na warsztacie Regresji hipnotycznej.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook
Analytics