Zielarz- fitoterapeuta to nasz najnowszy kurs zawodowy (nr rej. zawodu 323012). Miło mi poinformować, że ponownie członkowie naszego Cechu i szkoły, między innymi Grzegorz Halkiew, byli w grupie opracowującej standardy zawodu zielarz-fitoterapeuta dla Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Terapie naturalne wymagają stworzenia solidnych podstaw prawnych dla opisu zawodu, oraz cyklu szkoleniowego. Absolwenci naszych kursów- poprzez dodatkową ofertę szkoleniową- mają możliwość poszerzenia wiedzy i umiejętności nie tylko w zakresie poszczególnych specjalizacji terapii naturalnych, ale i pełnych uprawnień w ramach zawodu Naturopata. Egzaminy rzemieślnicze w ramach zawodu naturopata mają charakter państwowych, a po ich zdaniu adepci otrzymują oprócz stosownego zaświadczenia również unijny europass (uprawnienia unijne).
Kursy
Miejsce: Adamowizna lub Grodzisk Mazowiecki
Wykładowca: Kinga Buczek
Cena pojedynczego zjazdu: 970zł
Oferta
Kurs zielarz-fitoterapeuta składa się z 5 zjazdów stacjonarnych plus moduły na platformie edukacyjnej. Celem jest nauczenie profesjonalnego stosowania ziół w terapii. Wykładowca posada szerokie doświadczenie jak i wykształcenie. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają zaświadczenie potwierdzające tytuł zawodowy Zielarz-fitoterapeuta (nr rej. zawodu 323012).
Kurs w zawodzie zielarz-fitoterapeuta z uprawnieniami do wykonywania zawodu w Unii Europejskiej oraz do prowadzenia sklepu zielarsko-medycznego (zgodnie z obecnymi standardami dotyczącymi pozaaptecznego obrotu lekami OTC). Kurs obejmuje szereg zagadnień dotyczących pracy w gabinecie, stosowania ziół do użytku własnego oraz produkcji i sprzedaży suplementów, ziół, mieszanek ziołowych, leków ziołowych oraz otwarcia zakładu konfekcjonowania ziół. Dodatkowo uczestnicząc w zajęciach stacjonarnych (piątek-sobota-niedziela raz w miesiącu przez pięć miesięcy – zgodnie z harmonogramem) omawiamy indywidualne przypadki, które najbardziej interesują słuchaczy. Kurs dostępny również w wersji online na platformie edukacyjnej dla osób, które nie mogą dojechać w wyznaczonych terminach (można uczestniczyć w wybranych zajęciach stacjonarnych, a część tematów przerabiać samodzielnie na podstawie załączonych materiałów). Kurs wraz z dodatkowym modułem online obejmuje około 700 stron materiałów + wybrane podręczniki ziołolecznictwa, w tym m.in. „Leczenie ziołami. Kompendium fitoterapii” dr Edwarda Wawrzyniaka.
-
16-18 lutego 2024
-
15-17 marca
-
19-21 kwietnia
- 17-19 maja
- 14-16 czerwca
godziny zajęć stacjonarnych:
piątek 15:00- 20:00
sobota 10:00- 18:00
niedziela 10:00- 15:00
Ponadto dostępne będą też na platformie edukacyjnej materiały, będące integracyjną częścią kursu- nauka we własnym tempie. Materiały dostępne będą dwanaście miesięcy, aby każdy mógł je gruntownie przerobić.
Zgłoszenie
Egzaminy i uprawnienia
Celem szkolenia jest przygotowanie terapeutów do stosowania ziołolecznictwa w ramach zawodu Zielarz-fitoterapeuta.
Kurs zakończy się egzaminem wewnętrznym oraz dodatkowo płatnym egzaminem sprawdzającym ( Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dn 10 stycznia 2017r. z późniejszymi zmianami)
Dodatkowo płatny egzamin odbędzie się przed komisją egzaminacyjną Izby Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia w ramach zawodu Naturopata, specjalność: naturopata zielarz-fitpterapeuta.
Zielarstwo jest jednym z podstawowych elementów Naturopatii, a zdanie dodatkowego egzaminu państwowego daje uprawnienia unijne. Te uprawnienia unijne są ostatecznym celem, który naszym zdaniem da Tobie najlepsze umocowanie w prawie.
Program szkolenia
I. Historia ziołolecznictwa w zarysie.
II. Magia ziołolecznictwa.
III. Zbieranie, suszenie i przechowywanie ziół. Zanieczyszczenia biologiczne ziół.
IV. Postaci leków ziołowych – farmakognozja.
V. Farmakologia.
VI. Towaroznawstwo zielarskie.
VII. Aktywne składniki roślinne – biochemia.
VIII. Toksykologia ziół.
IX. Biotechnologia roślin leczniczych.
X. Zioła w wybranych jednostkach chorobowych.
XI. Dietetyka i fizjologia żywienia.
XII. Podstawy anatomii i fizjologii żywienia.
XIII. Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.
XIV. Aspekty prawne: reklamacja, wycofanie i wstrzymanie z obrotu produktu leczniczego i wyrobu medycznego.
XV. Prawidłowe oznakowanie opakowań produktu leczniczego i treści ulotki.
XVI. Sklep zielarsko-medyczny. Rejestracja zakładu konfekcjonowania ziół.
XVII. Psychologia pracy z pacjentem.
XVIII. Gabinet.
XIX. Wybrane mieszanki ziołowe według medycyny chińskiej i medycyny ayurwedyjskiej.
XX. Egzaminy
Zdobądź nowe unijne uprawnienia! Wyprzedź konkurencję!