pixel Cech NiH Wewnętrzny spokój- Magiczna wyprawa do Indii 2008 | NLP Coaching Hipnoza- Grzegorz Halkiew (zaświadczenia MEN)

Wewnętrzny spokój- Magiczna wyprawa do Indii 2008

Nadszedł czas na podsumowanie wyprawy do Indii 2008. Tak jak powiedziałem na jej wstępie, wyprawa taka niesie ze sobą tak wiele wrażeń, że na pewno każdy z Was wrócił odmieniony. Ludzka podświadomość zawsze korzysta z tych doświadczeń, które niosą najwięcej korzyści. Przetrwaliście trudne warunki klimatyczne, duże obciążenia fizyczne i psychiczne.
Teraz na pewno przyjdzie moment, gdy zauważysz, że po powrocie żyje się łatwiej. A przecież każdemu chodzi o to, aby życie było łatwiejsze, przyjemniejsze, jeszcze bardziej pod kontrolą…..

Ja ze swojej pierwszej wyprawy też przyjechałem odmieniony. Odporny na słowne zaczepki, których przecież i Wy doświadczyliście od setek Hindusów. Przyjechałem odporny na trudne warunki- przestał być problemem ciężki plecak, który trzeba było nosić w upały, przestały być problemem piekielnie gorące noce w pokojach klitkach z huczącymi wiatrakami.

Druga wyprawa do Indii miała być zmierzeniem się ze swoim wnętrzem. Tematem roboczym było: Wewnętrzny spokój droga ku wolności.

Można w życiu uczyć się od najlepszych, można poszerzać wiedzę wielokierunkowo, można prowadzić szczęśliwe i spełnione życie- lecz to wszystko nic nie jest warte, jeśli nie potrafi się być samodzielnym. Kiedyś Tanzin Wangyal Rinpocze powiedział słowa, które mnie zadziwiły. Powiedział, że widział wielu mistrzów dzogczen i rzeczywiście byli oni niezwykli. Kiedy jednak jeden z nich wyjechał z Tybetu na zachód do Ameryki i musiał zmierzyć się z losem kolorowego emigranta, to zapłakał.

Nie pamiętam już w której to książce Rudolf Steiner napisał: Gdybyśmy od Boga dostali od razu wszystko bylibyśmy mądrzy, ale nie samodzielni. Bylibyśmy oświecenie, ale nie wolni.

Wyprawa do Indii jest wyzwaniem sama w sobie. W pełni rozumiem te osoby, którym w niektórych momentach puszczały nerwy. Wiem, że warunki dla niektórych mogły być czasami szokujące- dlatego od początku kładłem nacisk na skupienie uwagi na swoim wnętrzu. Tam, wewnątrz Twojej Istoty musi być zawsze spokój, bez względu na warunki panujące dookoła. Jest to jedyne miejsce, które może być całkowicie pod Twoją kontrolą. Dzięki tej kontroli można nadawać doświadczeniom takie znaczenia, na jakie rzeczywiście zasługują. Ten wewnętrzny spokój każdy
musi wypracować indywidualnie…. a życie co pewien czas nas zweryfikuje.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook
Analytics