pixel Cech NiH Warsztaty pracy z powięzią według Bowena | NLP Coaching Hipnoza- Grzegorz Halkiew (zaświadczenia MEN) | nlp

Warsztaty pracy z powięzią według Bowena


Techniki pracy z powięzią opracowane zostały przez  Toma Bowena z Australii. Uznawane są one za jedną z najefektywniejszych, holistycznych metod terapeutycznych na świecie. Stosowane są już od z górą czterdziestu lat, w ponad 25 krajach świata. Zabieg technik  Bowena polega na wykonaniu serii charakterystycznych, delikatnych – ale precyzyjnych chwytów  na poszczególnych mięśniach, grupach mięśni, ścięgnach lub więzadłach. Bez siłowej manipulacji, jedynie dzięki celowej stymulacji łagodnymi ruchami palców- poprzez ubranie lub bezpośrednio na skórze- wywołane jest drganie, wychwytywane przez receptory znajdujące się w tkance łącznej i powięzi. Aby nie zakłócać tego procesu – konieczne jest wprowadzenie typowych dla techniki Bowena przerw pomiędzy kolejnymi seriami chwytów. Pierwszym zauważalnym efektem jest osiągnięcie przez osobę poddaną terapii stanu głębokiego odprężenia. W tym stanie organizm ma możliwość uaktywnić system odpornościowy i zmobilizować procesy samouzdrawiania. Często już po jednym zabiegu odczuwalna jest poprawa kondycji fizycznej i psychicznej. Sesje terapeutyczne trwające od 20 do 45 minut,  zaleca się powtarzać w odstępach siedmiodniowych.

Szkolenie

Australijska Akademia Terapii Bowena oferuje program szkoleniowy cieszący się uznaniem i gwarantujący oryginalne uprawnienia uznawane w wielu krajach świata. Program posiada licencję rządu australijskiego.

Szkolenie składa się z wzajemnie uzupełniających się modułów,  począwszy od modułu dla początkujących, aż po uzyskanie dyplomu terapeuty. Tysiące adeptów, którzy już podjęli szkolenie w Akademii doceniło tę właśnie formułę nauki.

Cztery spotkania w rocznym cyklu szkolenia dają uczącemu się odpowiednią ilość czasu do rzetelnego przyswojenia prezentowanych w ramach kursu materiałów, oraz do osiągniecia wysokiego poziomu umiejętności praktycznych. Dają również okazję aby doświadczyć efektywności i terapeutycznego potencjału Techniki Bowena na własnym ciele. Uczący się otrzymują wyczerpujący i bardzo szczegółowy podręcznik, zawierający wskazówki zarówno w formie ilustracji jak i objaśnień słownych, tak aby był zrozumiały gdziekolwiek na świecie.  Dla licencjonowanych terapeutów Techniki Bowena, oferujemy podyplomowe szkolenia dla zaawansowanych.

Praca na zaawansowanym poziomie jest niezwykle istotnym elementem procesu uczenia się, gdyż pozwala nie tylko na rozwinięcie praktycznych umiejętności, ale także umożliwia lepsze zrozumienie i uznanie dla pracy Toma Bowena. Na świecie działa także 98 wykwalifikowanych instruktorów służących wsparciem i radą. Jako student Akademii Bowena stajesz się częścią większej społeczności.

Zakładamy, że nie tylko po prostu uczęszczasz na kurs, ale że stajesz się członkiem ciągle powiększającej się rodziny. W ten sposób należysz do grupy ludzi, których możesz naprawdę dobrze poznać i którzy będą dla ciebie wsparciem. Podążamy w tym samym kierunku i łączą nas te same cele: dzielimy się naszym wieloletnim doświadczeniem i pragniemy zagwarantować tobie jak najlepszy start w karierze terapeuty Bowena.

Gdy ludzie uczą się techniki Bowena często uświadamiają sobie, że jest to punkt zwrotny w ich życiu: istotnie przełomowe i wyjątkowe doświadczenie. Nasi instruktorzy już to przeżyli i poświęcają swój wysiłek abyś również ty mógł lub mogła, wynieść ze szkolenia jak najwięcej oraz żeby stało się ono dla ciebie miłym i niezapomnianym doświadczeniem.

Chociaż technika Bowena jest terapią dynamiczną i zaawansowaną, naszym celem jest uczynić szkolenie tak prostym jak to tylko możliwe. Zbyt wiele osób lubuje się w komplikowaniu procesu uczenia aby w jakiś sposób nadać swojej technice aurę tajemniczości i wyrafinowania, prawdopodobnie podając przy tym własną jej interpretację. Filozofia Toma Bowena zakładała coś dokładnie odwrotnego: być skutecznym przy zachowaniu prostoty. Naszym celem jest uczyć Bowtech w sposób PROSTY.

 

DYPLOM

Australijskiej Akademii Terapii Bowena Otrzymasz go po spełnieniu następujących warunków: 1. ukończeniu modułów 1-7 (minimum 128 godzin) 2. zaliczeniu egzaminu pisemnego i praktycznego. 3. dostarczeniu pisemnego studium 10 przypadków. 4. odbyciu 80 godzin kursu anatomii i fizjologii. 5. przedłożeniu certyfikatu ukończenia kursu pierwszej pomocy na poziomie zaawansowanym.

Dodatkowe szkolenia

- Kurs Pierwszej Pomocy na poziomie zaawansowanym (listopad- więcej info wkrótce) - Moduł 8 Kurs dla terapeutów: 4 dni (opcjonalny) (powtórka wszystkich modułów plus nowe procedury, protokoły dla schorzeń przewlekłych, techniki diagnostyczne, prezentacja i rozdanie dyplomów) - Moduł 9 i 10 dla zaawansowanych: 4 dniowy kurs (12 nowych, specjalistycznych procedur, które znajdą zastosowanie w leczeniu trudnych przypadków chorób neurologicznych i przewlekłych) - Masz również możliwość udziału w kursie dla zaawansowanych (2 dni) z Ossie i Elaine Rentsch lub Andrew Zoppos’em.

Szkolenia tematyczne

W niektórych krajach organizowane są również szkolenia tematyczne, jak na przykład: • Technika Bowena w pracy okołoporodowej. • Bowen dla sportowców. • CCmrt – (Cat & Canin Muscle Release Therapy) – terapia dla psów i kotów. • EMRT (Equine Muscle Release Therapy) – terapia dla koni. I wiele innych. Organizator i instruktor: THEOKLITOS  TSALLOS Polski przedstawiciel organizatora: Hanna Opiła Organizator z ramienia Akademii Biomasażu: Grzegorz Halkiew czytaj więcej - Techniki Bowena

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook
Analytics