pixel Cech NiH Alchemia umysłu
neurolingwistyka Grzegorz Halkiew

Neurolingwistyka.com

Grzegorz Halkiew- Hipnoza, NLP Coaching, Terapie naturalne (niepubliczna placówka oświatowa MEN)

Szkolnictwo wg MEN

WHO zaleca akredytowanie szkół uczących medycyny naturalnej i licencjonowanie terapeutów za pomocą odpowiednich instytucji.  Absolwenci Akademii Doskonalenia Zawodowego Naturopata po zdaniu egzaminu końcowego otrzymają zaświadczenie zgodne z wzorem Ministra Edukacji Narodowej (MEN) oraz rozporządzeniem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS). Czytaj więcej:)

Kursy doskonalące

Akademia Doskonalenia Zawodowego Naturopata ma statut niepublicznej placówki oświatowej, a kadra posiada przygotowanie od strony zawodowej i pedagogicznej - gwarancja, że człowiek który Ciebie uczy ma najlepsze intencje i mnówstwo wyjątkowych umiejętności. Chcemy, abyś kształcąc się na kursach Akademii zdobył wszechstronną wiedzę na temat terapii naturalnych, coachingu, czy hipnozy. Dołącz do grona zadowolonych kursantów - przetestowało nas już wiele osób. Zobacz listę najbliższych szkoleń!

Rozwój duchowy

Gdy koncentrujesz się na tym, co Ciebie naprawdę ekscytuje, odnajdujesz w sobie moc, która dodaje skrzydeł. Będziesz zaskoczony, że jedyną drogą do pozbycia się mentalnych przeszkód jest włączenie myślenia i prawdziwe poznanie siebie - to gwarancja zrozumienia, czego naprawdę chcesz i uwolnienia się od biegania za innym.... czytaj o rozwoju!

ADZ- Naturopata

Grzegorz Halkiew

Dzień dobry, nazywam się Grzegorz Halkiew- umysłem nieświadomym i tym wszystkim, co ukrywa się przed przeciętną ludzką świadomością zacząłem zajmować się zawodowo w 1996 roku. Dziś jestem wykładowcą i instruktorem hipnozy i hipnoterapii, nlp i coachingu, systemowej terapii rodzin, akupunktury, biomasażu i bioenergoterapii. Pełnię też społecznie funkcję Starszego Cechu Naturopatów i Hipnotyzerów.

Kadra nauczycielska ADZ-Naturopata

Jesteś osobą bezrobotną?
- sfinansuj swoje kursy poprzez Powiatowy Urząd Pracy

Więcej
Logo Unia EuropejskaKapitał ludzki

Najbliższe szkolenia

logo Krajowy Fundusz Szkoleniowy        logo Rzetelna Firma          logo Biuro Edukacji w Warszawie

Szkolnictwo zawodowe (Naturoterapia)

(wszystkie kursy dostępne również dla wolnych słuchaczy)

Kierunki nauczania:

  • Hipnoza i hipnoterapia
  • NLP Coach oraz Family Coach czyli terapia systemowa rodzin (Konstelacje Rodzinne)
  • Bioenergoterapia i Naturopatia (Związek Rzemiosła Polskiego)
  • Biomasaż, klawipunktura oraz akupunktura
  • Terapia manualna
  • Radiestezja (Związek Rzemiosła Polskiego)

 

Załóż swoje Konto Terapeuty, będziesz miał pierwszeństwo w rezerwacji szkoleń, oraz dostęp do informacji
MENCIESIO

Grzegorz Halkiew - nauczyciel

Alchemia umysłu

Każdy z nas uczy się przez całe życie. Każda nowa informacja, nowe doznanie, zjawisko zapisuje się w ludzkiej pamięci i tworzy indywidualny zasób wiedzy i doświadczenia. Każdy z nas bogaty jest również w głęboko nieuświadomioną wiedzę przekazaną dziedzicznie, będącą wynikiem doświadczenia rodu bądź narodu.

Badania psychologiczne dowodzą, że mózg ludzki magazynuje gigantyczną ilość takich informacji, z których większość ma charakter aktywny i nieustannie w nas krąży. Pamięć nie jest zwykłym, sztywnym zbiorem danych, jak w komputerze, lecz pewnym żywym systemem, pozostającym w ciągłym ruchu skojarzeń i wyobrażeń.

Gdy człowiek ma dobre geny, prawidłowe, radosne, pełne pozytywnych wrażeń dzieciństwo, dobry kontakt z rodzicami i dobrami kulturalnymi, to nabiera umiejętności dokonywania prawidłowej oceny i rozwija w swojej wyobraźni coś, co nazwać można świadomością środków prowadzących do osiągnięcia celu. Środków pozwalających na skuteczne przewidywanie najlepszych rozwiązań.

Taki powinien być idealny człowiek – zawsze radosny, zawsze skuteczny, zawsze zdrowy, bogaty, otoczony przyjaznymi ludźmi.

 

Niestety nie każde życie usłane jest różami. Bardzo często zdarza się, że podszepty płynące z duszy wiodą na manowce, doprowadzają do podejmowania błędnych decyzji przynoszących bolesne doświadczenia i cierniste rany w sercu.
Rozpoczyna się dryfowanie przez życie bez domu, bez rodziny lub jakichkolwiek korzeni – bez stabilizacji.

Problemy, jakie ludzie przeżywają są dość podobne, co wskazywałoby na jedną ich przyczynę.

Co jest tą przyczyną, skąd biorą się te negatywne programy w ludzkim umyśle? Nauka, jak do tej pory, nie wyjaśniła. Niektóre religie dowodzą, że zostały one ludzkości przekazane jeszcze przed narodzinami pierwszych ludzi. Inne systemy wierzeń dowodzą, że te swoistego rodzaju wirusy umysłu rozprzestrzeniane są nadal i że można się ich nabawić, nawet po wielu latach beztroskiego życia.

Jak się ustrzec negatywnych myśli przynoszących błędne decyzje? Można się tego nauczyć. Pierwszą rzeczą, jaką należy zacząć robić jest świadome przyglądanie się własnym myślom i wypowiadanym słowom. Drugą rzeczą jest świadome ocenianie skutków, jakie mogą tobie przynieść zasłyszane słowa, zaobserwowane zachowania osób trzecich. Należy zacząć zauważać to, co dzieje się wokół ciebie oraz to, co dzieje się w twoim wnętrzu.

Dobrym rozwiązaniem jest unikanie toksycznych ludzi, ale nie zawsze jest to możliwe. Trudno uciec przed złem, które jest powszechne i w mniejszej lub większej części dotyczy każdego człowieka. Łatwiej jest nauczyć się nazywać złem to, co nim jest – a umysł nieuświadomiony zacznie prowadzić ciebie przez życie zgodnie z nowymi dyrektywami. Dyrektywy jednak muszą być jednoznaczne i ściśle określone. Powiedzenie sobie: „od dziś będę żył szczęśliwie”, to zdecydowanie za mało. Potrzebne są dyrektywy szczegółowe, określające dokładnie to, co jest dobre i to, co jest złe.

Oglądanie komedii i zanoszenie się śmiechem z sytuacji, w której jedna osoba krzywdzi drugą, jest dla umysłu jasno sprecyzowaną dyrektywą: „Gdy ktoś krzywdzi innych, tobie sprawia to przyjemność”. Twój umysł nieuświadomiony zaczyna poprzez twoje decyzje i postępowanie stwarzać sytuacje, w których to, co tobie przynosi radość, zaczyna się dziać.

Telewizja i radio to najwięksi roznosiciele negatywnych wirusów umysłu. Obrażanie się jednak i domaganie likwidacji środków masowego przekazu, nie jest skutecznym sposobem na obronę – dziś zainfekowane jest cała ludzkość, więc jedynym sposobem uniknięcia choroby, czy nieszczęścia jest rozpoczęcie pracy z samym sobą.

Człowiek żyje w społeczeństwie, pojedyncza dusza zanurzona jest w otaczającej ją duchowości. Dziś należy uzyskać subtelną zdolność wyczuwania różnic w jakościach myśli, ponieważ dzięki tej zdolności możesz zacząć samemu decydować o tym, co przydarzy się tobie z tego, co daje świat.

Zapraszam na warsztat Alchemia umysłu, podczas którego poznasz, jak zdobywać nowe bezpieczne doświadczenia, jak być twórcą własnego szczęścia.

Więcej informacji o warsztacie Alchemii umysłu na stronie: Alchemia umysłu

Komentarze   

 
0 # Małgorzata Sembrat 2008-05-25 00:11
Bardzo dziękuję za przysłanie mi tego jakże ważnego i cennego dla mnie artykułu.Zagłęb iam się weń całym umysłem i duszą.Serdeczni e pozdawiam i czekam na"Jeszcze."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Małgorzata Sembrat 2008-05-28 01:08
Odizolować się od otaczającego nas zła i toksycznych ludzi nie jest łatwo.Coraz więcej osób,nie radzi sobie z otaczającą rzeczywistością .Coraz częściej zdarzają się załamania nerwowe i samobójstwa.Tel ewizja ,w istocie, należy do największych roznosicieli negatywnych wirusów umysłu.Zdobyć umiejętność obrony przed tym i posiąść wiedzę radzenia sobie z problemem,naucz yć się żyć szczęśliwie to naprawdę wielka rzecz, to wielka sztuka.Zdobyłam już pewne doświadczenia dzięki warsztatom u p.Grzegorza Halkiewa.Zamier zam pogłębiać wiedzę i umiejętności.Na prawdę serdecznie polecam.Dziękuj ę za artykuł.-Małgor zata Sembrat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ważne!
1. Warsztaty choć mają charakter terapeutyczny i często prowadzą do uzdrowienia, to są jednak inną formą niż leczenie, które jest odmienną dyscypliną. Jeżeli jesteś w trakcie psychoterapii lub leczenia psychiatrycznego, lub jesteś osobą wymagającą takiego leczenia, przed zapisaniem się na szkolenia skonsultuj się ze swoim lekarzem.

2. Informacje o szkoleniach, warsztatach i kursach są czymś innym niż oferta w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w nich zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

 

Facebook
Analytics