pixel Cech NiH NeuroTransgresja

Oczyszczanie- ryt wody

OCZYSZCZENIE cz.1

Neurotransgresja dokonuje się poprzez użycie technik związanych z żywiołami. Podjęty wcześniej post, oczyszczanie wodą, ogniem i ziemią ma za zadanie uwolnienie od obciążeń, zahamowań i poczucia niemożności, w celu podjęcia działań w kierunku oczekiwanych zmian w swoim życiu, swoistego odrodzenia się, rozpoczęcia życia na nowo.

Rytuały stanowią impuls dla ciała, emocji, umysłu i duszy- do rozpoczęcia procesu przemiany. Wszystkie gatunki żyjących istot od bakterii po ssaki dążą do osiągnięcia równowagi. Rytuały, których podstawą jest więź z naturą i jej najpotężniejszymi żywiołami umożliwiają nam pobudzenie pierwotnej siły natury w nas. Umożliwiają oczyszczenie z tych obciążeń i uwolnienie siły intencji, woli do dokonywanie korzystnych zmian w swoim życiu.

Współczesna nauka badająca cechy struktury wody określiła, ze struktura wody w organizmie człowieka jest identyczna jak struktura wody w miejscu gdzie się urodził. Dlatego też nasze wewnętrzne połączenie z miejscem narodzin trwa przez całe życie. Duchowe powtórne narodziny po procesie oczyszczania żywiołami natury: wodą, ogniem i rytuale zakopywania w ziemi – mają w świetle tych badań wyjątkowe symboliczne znaczenie. Kilkudniowy warsztat Czarodzielnicy pozwala na oczyszczenie wielopłaszczyznowe- tym razem napiszemy o rytuałach wody.

RYTUAŁ WODY.

Przeciwwskazania do udziału w rytuale oczyszczania wodą: brak przeciwwskazań.

Działanie terapeutyczne rytuału oczyszczania wodą:

· doświadczenie obmycia,wypłukania, odświeżenia i orzeźwienia;

· doświadczenie wewnętrznego skupienia i koncentracji na celu

· uczucie pozbycia się ciężaru

· element pracy transformacyjnej związanej z przemianą życia.

WSTĘP DO RYTUAŁU WODY.

1. Odpowiednie miejsce.

Najbardziej odpowiednie miejsce to naturalne otoczenie z dostępem do czystej wody, wodospadu lub rzeki, jeziora itp. Jeśli jednak rytuał wykonywany jest w pomieszczeniu – zadbaj o żywe elementy natury, takie jak kwiaty, gałązki drzew, szyszki, kasztany, kamyki, owoce,...

2. Wybór czasu.

Rytuał wody jest rytuałem oczyszczenia i uwolnienia w celu uzyskania czystości intencji i poczucia niewinności. Najdogodniejszym czasem na przeprowadzenie go jest czas przesileń w przyrodzie: przesilenie letnie, zimowe, pełnia czy nów Księżyca. Pora dnia ma również ogromne znaczenie. Najlepiej tuż przed wschodem lub zachodem Słońca, bądź jako pierwszy element cyklu rytuałów. W przypadku intencji wprowadzenia znaczących zmian w życiu wyjątkowym dniem do wykonania rytuałów oczyszczających jest najdłuższy dzień w roku, związany z wędrówką Słońca po niebie - dominacją światła nad ciemnością. Jako taki może być wykorzystany do rozproszenia ciemności w życiu.

3. Przygotowanie uczestników rytuału.

Celem przygotowania jest zadbanie o świadomość uczestników w postaci omówienia rytuału i jego głównego celu.

4. Właściwa część rytuału.

Rytuał rozpoczynamy błogosławieństwem oczyszczających sił wody. Zdejmujemy buty (nawet gdy wykonujemy rytuał w pomieszczeniu), by pozostać w symbolicznym kontakcie z Ziemią i ustawiamy się w kręgu. Wspomnienie żywiołu wody, która gasi pragnienie, kojarzy się ze zmianami i oczyszczeniem. Podczas rytuału symboliczne obmyjemy się z tego co mąci spokój duszy, co mogłoby powstrzymywać w pełnym, niewinnym uczestnictwie w zdarzeniach życiowych czy, w przypadku kursu - następnych rytuałach.

WŁAŚCIWA CZĘŚĆ RYTUAŁU WODY.

I WERSJA: KRĄG WODY – wszyscy stają w kręgu. Kolejno każdy z uczestników dzieli się tym, dlaczego bierze udział w rytuale i wyjawia otwarcie swoją intencję. Prowadzący/a wyznacza dwie kobiety do przyniesienia wody zaczerpniętej ze źródła/rzeki/jeziora-strażniczki wody (element żeński). Kobiety podchodzą do pierwszej osoby, jedna trzyma miskę z wodą, a druga ręcznik. Strażniczka z wodą mówi: Oto święta woda, zmywa grzechy, winy i choroby. Pierwsza osoba mówi do strażniczek: „Biorę Ciebie na świadka mojego oczyszczenia, bym z czystymi intencjami i czystym sercem przystąpił do rytuału. Odpowiedź: „Jestem Twoim świadkiem”. Osoba oczyszczająca się zanurza dłonie w wodzie, obmywa je i twarz, wyciera w ręcznik trzymany przez drugą strażniczkę. Następnie osoba ta przejmuje od pierwszej strażniczki naczynie z wodą i staje się świadkiem oczyszczenia kolejnej osoby. Osoby w kręgu kolejno siebie biorą na świadka swojego oczyszczenia i uwolnienia przygotowującego do wejścia w następujące wydarzenia z czystymi intencjami.

II WERSJA: Wszyscy siedzą w kręgu, a przy prowadzącym rytuał zrobione jest jedno wolne miejsce. Kolejno osoby z kręguzajmują to miejsce i dokonują oczyszczenia biorąc na świadka prowadzącego. Osoba podaje swoje imię i mówi o swojej intencji oczyszczenia. Obmywa dłonie i twarzw wodzie stojącej naprzeciw w misce i wyciera je w podany przez prowadzącego ręcznik.

UWAGI.

Schemat takiego oczyszczenia wodą jest następujący:

1. proszę duchy o oczyszczenie i jeśli się zgodzą to

2. oczyszczam się mocą żywiołu

3. dziękuję lub składam ofiarę.

Rytualne obmywanie można zastosować albo w warunkach domowych, czyli pod prysznicem, albo za pomocą naturalnych środków, czyli deszczu, wodospadu, lub wody z rzeki, jeziora itp (nabierając wodę w naczynie). Podobnie jak przy rytualnej kąpieli skupiamy się na oczyszczającej mocy duchów wody. Różnica polega na tym, że gdy biorąc kąpiel niejako pozwalamy wodzie wymyć z siebie nieczystości, rozpuścić, przy obmywaniu nie sięgamy tak głęboko, skupiając się raczej na zmyciu z siebie„brudów” i „naładowaniu” energią wody.

KĄPIEL RYTUALNA.

Kąpiel rytualna stosowana jest głównie jako przygotowanie do rytuału oczyszczającego, ale też może być rytuałem samym w sobie, np. po rytuale, który wymaga oczyszczenia, lub w celu oczyszczenia siebie z energii, które są niepożądane. W warunkach domowych można zastosować kąpiel w wannie. Jeśli mamy możliwość zastosować kąpiel w naturalnym zbiorniku lub w rzece, wówczas poniższe uwagi również można zastosować, poza oczywiście zasoleniem. Z narzędzi pomocne będą: - świeca (lub świece), - kadzidło lub olejek aromatyczny do podgrzewacza, - sól kąpielowa lub kamienna.

Przebieg rytuału.

Jak łatwo się domyśleć, w warunkach domowych najczęstszym miejscem rytuału będzie łazienka. Podczas przygotowań najlepiej nie rozmawiać z nikim i skupić się na intencji oczyszczenia. Poproś nawet domowników, aby w tym czasie ci nie przeszkadzali. Jeśli nie rozumieją i nie chcą zrozumieć roli rytuału, powiedz im, że chcesz odpocząć i poleżeć we wannie. Nalewając wodę do wanny rozpuść mała ilość soli. Zapalając świecę najlepiej poświęcić błogosławieństwem ogień. Od poświęconego ognia zapal kadzidło. Rozbierz się, uklęknij, dotknij powierzchni wody tak, jakbyś zapoznawał się z nią, zaprzyjaźniał. Poproś ducha wody o oczyszczenie, o to, by jego moc obmyła cię ze wszystkiego, co cię osłabia, zanieczyszcza. Mogą to być myśli, emocje, uczucia, stan psychiczny, zmęczenie. Duch wody ma w sobie wielką moc. To woda obmywa ziemię, woda gasi pożar. Nawet zanieczyszczenie wody nie pozbawi jej mocy. O tę moc poproś ducha wody, zanim wejdziesz do wanny. Wejdź do wanny powoli, jakbyś wchodził do czystej sadzawki. Możesz sobie nawet wyobrazić, że jesteś w jakimś leśnym ustroniu, w którym jest małe jeziorko albo oczko wodne, krystalicznie czyste. Leż we wodzie jak długo uznasz za stosowne. Na koniec możesz wziąć chłodny prysznic. Spuszczając wodę wyobraź sobie, że oto spływa całe twoje zmęczenie, negatywne dawne emocje, dawna choroba, etc. Podziękuj duchom wody za pomoc. Przy okazji możesz im złożyć drobną ofiarę, np wrzucając monetę do studni, rzeki lub jeziora. Gdy Ojciec posyła Wodę do Matki, pada deszcz. Gdy Ojciec dotyka Matkę Ogniem –promienie Słońca dotykają ziemię. Gdy Matka daje swoją Wodę Ojcu – unosi się mgła. Gdy Matka wybucha gniewem plując Ogniem – wybucha wulkan. Ojciec karmi, i Matka karmi. Tylko równowaga między Matką a Ojcem daje życie. Miejsce, które nie należy ani do Matki, ani do Ojca, jest wejściem. Jest Bramą. poranna-ablucja-ludzie-

Alchemia

Alchemia

Człowiek jest mikrokosmosem, lub małym światem, ponieważ jest on ekstraktem z wszystkich gwiazd i planet całego firmamentu, z ziemi i elementów; tak więc jest on ich kwintesencją.

Theophrastus Paracelsus, Szwajcarski alchemik XVI wiek

Alchemicznym uzdrawianiem nazywać więc będziemy proces przemiany człowieka, w zgodzie ze starożytnymi prawami natury. Tak naprawdę proces ten występuje we wszystkich znanych nam naukach akademicjch od medycyny po psychologię.

Gdy wszyscy z was nie wątpią już w świadomość, współczesne czasy stają się bardziej interesujące! Nasze polityczne, medyczne, edukacyjne, społeczne i religijne instytucje poddają się analizom i radykalnym zmianom, włączając w to nas jako jednostki.

BHP- OBRONA PSYCHICZNA

Postrzeganie pozazmysłowe - jako analogia do dotykania i smakowania.

Gdy dotykasz coś, lub nawet smakujesz, to nie wchłaniasz tego w siebie. Ty rozpoznajesz poprzez zmysły coś, co już znasz - rozpoznajesz i wiesz, ponieważ w Tobie są doświadczenia ze styczności z tym.

Smakowanie to nie jest to samo, co zjedzenie. Dotykanie, to nie jest to samo, co połknięcie. Znawcy potrafią rozpoznać największe trucizny poprzez testowanie węchem, smakiem, dotykiem.

Smakowanie nie jest to wchłonięcie w siebie, ale poznanie zmysłowe. Egzorcyzmy bazują na poznaniu zmysłowym. Doświadczając energii na poziomie eterycznym, astralnym czy mentalnym rozpoznajesz ją z wcześniejszymi informacjami, jakie znajdują się w Twojej duszy. To czasami wygląda tak, jak gdybyś sięgnął na samo dno worka i wyciągnął coś, co nie było używane, oglądane od wieków przez Twoją duszę. Od tego momentu to coś znajduje się już na podorędziu - dlatego czasami można doświadczyć emocji, o których już dawno się zapomniało, że istnieją. Wówczas niektórzy się boją, że przyjęli w siebie coś, czego w nich wcześniej nie było. To niemożliwe, aby rozpoznać i doświadczyć zmysłowo coś, czego nie ma w bazie Twoich karmicznych historii doświadczeń. Jeśli doświadczysz czegoś, czego w Tobie wcześniej nie było, umknie to Twojej percepcji i nic w Tobie nie drgnie.

Oczywiście, niektórzy nie chcą zaglądać na dno worka swojej duszy i sądzą, że w ten sposób uchronią się przed tym, co nieodzowne. Czekają, aż inni rozpoznają, przetworzą, zagospodarują - zawsze siedząc w ostatniej linii frontu ewolucji. Czy tak można, czy nie - ja nie wiem. Ale wiem, że życie ma w zanadrzu niespodzianki dla każdego, więc lepiej uczyć się z książek życia, …. I pomagać innym, aby i Tobie pomagano. Gdyby nie było liderów, nie byłoby rozwoju.

Aby prowadzić egzorcyzmy należy nauczyć się samo decydowania o sobie. Trzeba zrozumieć, że strach, lęk, trwoga jest tylko informacją o energii, której doświadczasz. Strach ostrzega przed wydarzeniem, ale sam nie jest wydarzeniem.

Gdy widzisz siebie w sytuacji niebezpiecznej odczuwasz strach. Ten strach powinien wyzwolić w Tobie adrenalinę i instynktowne siły zapobiegawcze i ratujące. Niestety czasami na skutek dziedziczenia posiada się w sobie programy, które w obliczu strachu powodują paraliż ruchowy, emocjonalny, mentalny. Te programy zamiast pomóc w przezwyciężeniu zagrożenia, zamiast doenergetyzować, to zabierają energię, osłabiają, wpędzają w rolę ofiary.

Adept rozwoju duchowego, w tym przypadku nazwijmy go egzorcystą, powinien poprzez ćwiczenia wyrobić w sobie nawyk samo decydowania o swoich odczuciach. Powinien wyrobić w sobie odruch wycofywania się emocjonalnego, zgodnie z własną wolą, w bezpieczne miejsce.

Inna rzecz, o której trzeba pamiętać to, że praca z energią jest na planie eteru, a nie na planie mentalnym. Czasami ludzie zamykają oczy i tworzą coś w bliżej niezidentyfikowanej przestrzeni - a to trzeba tworzyć w przestrzeni zmysłów.

Ćw.

Co zrobisz, gdy niechcący dotkniesz czegoś bardzo gorącego? Szybko cofniesz rękę, prawda! W Tobie jest wiele programów zabezpieczających, one Ciebie ochronią. Dbaj o to, aby były one zawsze sprawne, bez wirusów i koni trojańskich.

Nie oglądaj horrorów dla wzbudzenia adrenaliny, bo zbudujesz program wyszukujący kłopoty - a życie jest bogate i emocjonujące i bez tego…..

- chyba, że horrory mają wyrobić w Tobie instynktowne unikanie emocji i patrzenie chłodnym okiem.

Bardzo dobrym ćwiczeniem jest patrzenie na wydarzenia poprzez pryzmat tego, co za nimi stoi - co doprowadziło do ich wystąpienia i do czego one doprowadzą. Wówczas postawisz siebie w pozycji obserwatora - i jest to najlepsza pozycja dla egzorcysty.

NAKAZUJĘ WAM, BYŚCIE NA TYM ŚWIECIE DO KOŃCA SWOICH DNI BYLI SZCZĘŚLIWI

Witam,

w pewnym bardzo ważnym momencie mego życia ta przypowieść przyszła do mnie
i nawet jak dzisiaj ją czytam, to nadal mnie porusza:

A mistrz rzekł do nich:

- Gdyby człowiek powiedział Bogu, że chce pomóc cierpiącemu światu, bez
względu na cenę, jaką musiałby zapłacić, i gdyby Bóg pouczył go, jak ma to
zrobić, czy człowiek ten powinien zrobić, jak mu kazano?

- Oczywiście, mistrzu! – krzyknął tłum – gdyby Bóg go o to poprosił,
radością byłoby dlań znosić nawet piekielne męki!

- Bez względu na to, jakie to męki i jak trudne byłoby to zadanie?

- To honor cierpieć, chwała do krzyża być przybitym, chwała spłonąć na
stosie, jeśli tego właśnie oczekiwałby Bóg – krzyczeli wszyscy.

- A gdyby Bóg – zapytał ich mistrz – powiedział wam prosto w oczy:

NAKAZUJĘ WAM, BYŚCIE NA TYM ŚWIECIE DO KOŃCA SWOICH DNI BYLI SZCZĘŚLIWI,
co byście wtedy zrobili?

A tłum pogrążył się w ciszy; na zboczach gór, w dolinach, gdzie
zgromadzili się wszyscy, nie było słychać ni głosu, ni dźwięku żadnego.

Mózg a umysł

Każdy z nas wykorzystuje mózg w takim zakresie, w jakim jest on sprawny. Niekiedy następują chorobowe zaniki kory mózgu, co może mieć wpływ na sprawność umysłową, ale nie musi, gdyż często inne partie mózgu przejmują funkcje tych, które zanikły. Ja postrzegam mózg jako fizyczny łącznik ciała z umysłem, który widzę jako element już - nie tyle fizyczny - co właśnie duchowy.

Generalizując, lewa półkula łączy nas z elementem męskim naszej osobowości, a prawa z elementem żeńskim.

1. Półkule mózgowe i ich funkcje w świadomości.

Każdy z nas jest pod wpływem dwóch głównych energii psychicznych - energii żeńskiej i męskiej. Te energie przez psychologów utożsamiane są z prawą i lewą półkulą mózgu. Każdy z nas rodzi się jako kobieta lub mężczyzna, jednak wszyscy mamy w sobie energię zarówno żeńską, jak i męską. Nie mówimy tutaj o energii kobiecej i męskiej w kategoriach płci, ale o energii psychicznej, która istnieje w nas niezależnie od płci.

Energia męska związana jest ze świadomym umysłem, intelektem, logiką, strukturą i dynamiką.

 • ćwiczenie: Według starożytnych, elementami męskimi są powietrze i ogień. Niech symbolem energii męskiej będzie Słońce, wysoko na niebie - ujrzyj je wzrokiem wewnętrznym i pozwól, aby ten aspekt psychiki wypełnił całe Twoje ciało. Utrzymuj koncentrację na wizualizacji Słońca nad Tobą i połącz to z regularnym oddechem, który będzie doprowadzał ten męski aspekt psychiczny do Twojego ciała.

Energia męska przejawia się w następujących dziedzinach:

 • Gotowość do tworzenia
 • Podejmowanie działań i dynamika
 • Moc realizowania planów

Jest to motywacja do rozpoczynania nowych rzeczy. To chęć kształtowania, formowania i skupiania energii w celu tworzenia czegoś nowego. Jest to też odwaga do rozpoczynania nowych odkryć zewnętrznych, jak i wewnętrznych, w tym - co jest bardzo ważne - chęć poszukiwania prawdy i sensu życia oraz zrozumienia, kim jesteśmy i na czym polega tworzenie. Jest to energia wprawiania w ruch. Wszyscy, którzy osiągnęli w życiu coś wielkiego, mieli pod dostatkiem tej samonapędzającej energii.

Jest to również instynktowna i spontaniczna energia dawania i chronienia. Bardzo często, kiedy ukochana osoba jest w niebezpieczeństwie, uaktywnia się ten męski instynkt zapewnienia jej ochrony. Mówienie, że dawanie, zapewnienie ochrony i schronienia to męskie cechy - nie jest stereotypowym przypisywaniem ról: jest to opis jednego z przejawów męskiej energii, a mianowicie dynamicznego tworzenia.

Energia żeńska związana jest z podświadomością, intuicją, emocjami i manifestacją nieświadomych wzorców na poziomie fizycznym. Żeńskie elementy to woda i ziemia (matka).

 • ćwiczenie: Wyobraź sobie, że od strony Ziemi wzmacnia Ciebie psychiczna energia żeńska. Niech symbolem tej psychicznej energii będzie właśnie Ziemia. Oczyma wyobraźni ujrzyj ją i pozwól, aby z każdym oddechem energia żeńska wypełniła całe Twoje ciało, myśli i emocje.

Energia żeńska przejawia się w następujących dziedzinach:

 • Wyobraźnia, uczucia, pragnienia
 • Zdolność do działania
 • Umiejętność bycia

Wszelkie wyobrażanie sobie upragnionego rezultatu i odczuwanie jego istnienia, to wielka moc, jaką daje żeński aspekt psychiczny. Ten rodzaj wyobraźni to nie logiczny, intelektualny proces, typowy dla energii męskiej, ale wyobraźnia połączona z odczuwaniem, pragnieniem spełnienia marzeń i aspiracji. Pragnienie to kolejne narzędzie służące do tworzenia pozytywnej rzeczywistości. Marzenia, pragnienia i zdrowe potrzeby łączą nas z siłą życiową i stymulują naszą witalność. Niektóre kobiety sądzą, że tylko przez mężczyznę mogą dotrzeć do swojej energii męskiej, tak samo jak wielu mężczyzn myśli, że potrzebują kobiety, aby skontaktować się ze swoją żeńską częścią. Jednak równowaga jest przede wszystkim tworzona wewnątrz nas i nie zależy od tego, czy mamy z kim dzielić życie.

Przywrócenie równowagi można zacząć od zaakceptowania w sobie elementów męskich. Będzie to oznaczać cieszenie się swoją dynamicznością, siłą działania, konsekwencją. Odrzucenie jakiejkolwiek części jedynie zwiększy wewnętrzną dysharmonię. Te dwa aspekty energii nie mogą funkcjonować bez siebie nawzajem. Żeński i męski aspekt są zawsze obecne w każdym z nas.

Kiedy męska energia chce tworzyć - żeńska wyobraża sobie, odczuwa i pragnie tego. Zanim męski czynnik zacznie działać, musi mieć żeńską zdolność do działania. Energia męska dynamicznie tworzy i działa - podczas gdy żeńska zdolność do tworzenia pozwala, aby działanie mogło nastąpić. Męski aspekt energii ma moc realizowania planów, natomiast żeński - intuicyjnie przyzwala na realizację. Wyobraźnia, odczuwanie, pragnienie, zdolność do tworzenia i bycie to żeńskie aspekty, które tworzą przestrzeń dla męskiej energii i pozwalają jej działać, i tworzyć.

2. Rola świadomości i podświadomości.

Świadomość w pojęciu ludzi zachodu odnosi się do wiedzy o sobie oraz o swoich wewnętrznych aspektach i uzgodnionej rzeczywistości. Jednak z globalnego punktu widzenia, świadomość ma charakter chwili, a decydującą rolę odgrywa podświadomość - pole wrażeń i niesprecyzowany zasób informacji. Podświadomość zwana inaczej nieświadomością, jest zasobnikiem doświadczeń - osobistych, rodowych, narodowych, ludzkich.... Do zasobów wiedzy mającej charakter nauki mamy dostęp poprzez lewą, logiczną półkulę mózgową. Do zasobów nieuświadomionych płynących z osobistego doświadczenia i będących zbiorem nieświadomości zbiorowej mamy dostęp intuicyjny - poprzez prawą półkulę.

 

Logika i intuicja są wzajemnie uzupełniającymi się elementami świadomości. Każdy wynalazek, każde działanie, każdy fakt naukowy znajduje swój początek w umyśle. Tam pojawia się inspirujący zalążek, który ubogacany logiką i przeczuciem nabiera kształtów. Zazwyczaj ludzie nie są świadomi tego, co inspiruje ich do wysiłku twórczego. Często uzasadniają to potrzebą chwili, potrzebą sytuacji, potrzebą zawodową, ale nie zastanawiają się nad tym, dlaczego to właśnie oni podejmują ten wysiłek, a tysiące lub miliony innych ludzi tego nie robią? Świadomość i podświadomość pomimo odmiennych aspektów, są nierozerwalnymi elementami Świadomości Wyższego Rzędu – SWR, którą ja nazywam Nową Świadomością - świadomością własnej podświadomości.

W celu zrozumienia tego, czym jest Nowa Świadomość proponuję rozważyć jej aspekty przy pomocy figur geometrycznych.

Niech świadomość będzie reprezentowana przez Okrąg,

  kolo-kopia

a podświadomość przez a podświadomość przez Kwadrat.  

  kwadrat  

 

 

Jeśli używasz świadomości zwykłej, rysunek wygląda tak-.....

3

..twoja świadomość korzysta z zasobów w tej chwili uświadamianych. To one mają decydujący wpływ na to, jak i co postrzegasz (rzeczywistość uzgodniona). Podświadomość ma wpływ marginalny.

 

Jeśli jesteś w stanie medytacji i korzystasz z podświadomości,….

4

…. to podświadomość wypełnia prawie cały obszar spostrzeżeń, pozostawiając minimalną przestrzeń dla rozważań logicznych.

 

Jeśli jednak korzystasz z wielopoziomowej Nowej Świadomości, której w polu percepcji masz zarówno obszary świadome jak i nieuświadomionej, rysunek wygląda tak, jak poniżej-

  5

Osoba wyszkolona w medytacji może podczas procesu obserwacji śledzić chwile i zauważać, jak te zdarzenia powstają i znikają.

Zgodnie ze starożytnymi naukami buddyjskimi istnieje siedemnaście stopni lub chwil poprzedzających Twoje odczuwacie, słyszenie i widzenie każdego obiektu. Pełnego znaczenia zdarzeń nie można poznać umysłem świadomym. Umysł świadomy wszelkie odczucia związane ze zdarzeniem uważa za irracjonalne i pozbawione znaczenia. Tak naprawdę sens ma tylko postrzeganie całości obrazu, a nie jego wyrwanego z kontekstu znaczenia.

Nowa Świadomość jest w pewnym sensie tym, co w buddyzmie nazywa się nie-działaniem. Nowa Świadomość jest zrozumieniem, że wszystko samo się dzieje. Dzieją się sytuacje, w których Ty widzisz siebie i które to pozwalają Tobie się wyrazić. Kiedy używasz Nowej Świadomości, wyczuwasz to, co za chwilę się zdarzy, oraz rodzącą się tendencję do kolejnych wydarzeń, będących wynikiem tych poprzednich. Odczuwasz, że rzeczy poruszają się jakby same z siebie. Obserwując przedmiot możesz mieć przeczucie, ze zaraz on zacznie się poruszać. Nic nie robisz, to Twój wzrok, wola i przedmiot wchodzą we wzajemną reakcję. Gdy przedmiot zaczyna się poruszać bez wkładu Twojej energii inni sądzą, że to magia. Gdy coś wiesz, nie znając wcześniej faktów, inni sądzą, że to jasnowidzenie. A ty nic nie robisz, pozwalasz tylko dziać się temu, co jest ("Wu-wei").

3. Świadomość społeczna, inaczej - duch czasu.

Człowiek ma swój wymiar nie tylko osobowy, ale i społeczny. Każdy z nas odgrywa rolę społeczną, czy chce, czy też nie - czy zdaje sobie z tego sprawę, czy też nic o tym nie wie, wręcz niczego w tym kierunku nie przeczuwa. Duchy społeczeństw, duchy czasu mają niejednakowy wpływ na każdego z nas. Na jednych ludzi większy, na innych mniejszy. Zazwyczaj swoją wiedzę przekazują one poprzez wiele osób - w różnym zakresie, na różnych kontynentach, w różnym kontekście. Tak rodzą się ideologie, mody, nowe przekonania. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, co/kto przez nich przemawia, co/kto ich inspiruje do działania. Sa też tacy, którzy dostrzegają ten wpływ zewnętrzny - potrafią zagłębić się w swoim umyśle i odróżnić to, co własne od tego, co przychodzi z zewnątrz, co mówią przewodnicy.

 • ćwiczenie: proszę, powiedz: ile masz okien w swoim mieszkaniu?

Czy wiesz, że niektórzy odpowiadają od razu dowodząc, że to wiedzą - tak jakby tego uczyli się na pamięć? Nie zauważają nawet tego błysku obrazów w świadomości, zliczającego okna. Nie zauważają procesów własnego myślenia.

 • proszę, powiedz w jakim jesteś teraz nastroju?

Na Twój obecny nastrój ma wpływ obraz tego, co Twój umysł ma najwyraźniej przed oczami duszy. Jeśli jest to wspomnienie radosnej chwili, tą radość odczujesz teraz.

Jesteśmy bardzo podatni na obrazy duszy. Im więcej jest tych pozytywnych obrazów, tym częściej jesteśmy radośni, mamy większe poczucie bezpieczeństwa, lepszy dostęp do wiedzy - jesteśmy odważniejsi. Obrazy przed oczami duszy wpływają na nasze działanie - są bezpośrednim inspiratorem tego, co myślimy, co mówimy, ...i tego, co piszemy ;)

Podczas warsztatu Regresji uczę dostrzegania obrazów, które są mocno zakorzenione w duszy i mają największy wpływ na życie. Poznanie tych obrazów pozwala na podjęcie decyzji - czy chcesz nadal pozostawać pod ich wpływem, czy tez postanawiasz to zmienić?

Podczas warsztatu Superwizji pokazuję, jak obrazy ze strefy rodowej, zazwyczaj właśnie nieuświadomionej, determinują los. I tym razem masz okazję podjąć decyzję - które z tych obrazów pozostawić i wzmocnić, aby ukorzeniały Ciebie; a które zrozumieć, docenić za naukę i - pożegnać.

Podczas warsztatu Autohipnozy uczę, jak tworzyć nowe obrazy, polepszające Twoje życie. Jak doprowadzić do uporządkowania obrazów dysharmonizujących.

Nadszedł czas na jeden z najważniejszych - warsztat o Telepatii. Warsztat o sposobach pozwalających przyjrzeć się swojemu całemu wnętrzu - temu osobistemu, jak i odziedziczonemu po przodkach, po innych współplemieńcach tworzących naród, oraz temu, co stanowi dorobek całej ludzkości.

Wzmianka o warsztatach ma charakter nie tylko marketingowy, ale i uświadamiający - skoro można tego dokonać na warsztatach, to znaczy, że każdy jest już na poznanie Nowej Świadomości gotowy - Ty też.

Takie możliwości daje Ci Twój mózg :)

Medytacja świadomości

Medytacja świadomości

Werner Heisenberg jeden z ojców fizyki kwantowej stwierdził, że kwantowa funkcja falowa ukryta za fizyczną rzeczywistością reprezentuje niemożliwą do zmierzenia tendencję kierowania rzeczywistością. Mniej skomplikowane sformułowanie Aborygenów dowodzi, że świat zaistniał w Epoce Snów (DreamTime - Tjukurpa). Siła ciszy jest ideą oraz doświadczeniem pierwotnych źródeł zdarzeń.

Zostań wizjonerem

Zostań wizjonerem

Jak to możliwe, że Leonardo da Vinci oczyma wyobraźni dostrzegł rzeczy, które później się sprawdziły. Jako inżynier, Leonardo tworzył projekty wyprzedzające jego czas, opracowując koncepcję helikoptera, czołgu, wykorzystania podstaw tektoniki płyt, podwójnego kadłuba łodzi i wiele innych innowacji. Względnie mała liczba jego pomysłów została wcielona w życie za jego czasów.

Sławę Michaelowi de Notredame przyniosły przepowiednie dotyczące losu Henryka II. Jedna z nich głosiła, że wkrótce nadejdzie czas, „kiedy jednooki zostanie królem”. Następna głosiła: „Młody lew pokona starego na polu walki w bezpośrednim pojedynku; utkwi oczy swoje w ich złotej klatce; dwie rany w jednej, po czym skona okrutną śmiercią.”

Imperium Intuicji

Co to jest intuicja i jak ona działa?

Intuicja jest zdolnością, która polega na tym, że wiesz coś bez słów, że znasz prawdę bez żadnych wyjaśnień.

Działa ona poza czasem i przestrzenią, i stanowi ogniwo między subiektywnym i obiektywnym światem. Funkcjonuje ona ze świadomością, że przeszłość, teraźniejszość i przyszłość istnieją jednocześnie.

Odczytuje ona pragnienia twojego świadomego umysłu, wybiega w przyszłość i znajduje sposoby ich realizacji.
Przemawia do ciebie za pomocą olśnień i objawień.

Intuicja

Intuicja jest dla człowieka tak samo naturalna, jak instynkt dla zwierząt. Intuicja to wiadomość pochodzenia pozarozumowego. Człowiek może w przeciwieństwie do zwierzęcia decydować czy podążać za swoim rozumem, czy za intuicją- może też podążać za ich kombinacją.

Zdolności intuicyjne posiada każdy, jednak na skutek ewolucyjnego korzystania z rozumu, intuicja jest tłumiona i często prawie w zaniku.

Człowiek świadomy ma jednak dostęp do wszystkich źródeł wiedzy. Może on zatem przypomnieć i rozwinąć zdolności intuicyjne oraz duchową dojrzałość, aby ponownie odbierać intuicję w sposób świadomy.

Magiczne Życie

Człowiek jako gatunek podbił wprawdzie kosmos dzięki takim wynalazkom jak rakiety czy satelity, lecz jego postęp bywa często tylko czysto funkcjonalny, mechaniczny, wyzbyty z wyższych idei i duchowości.

Wszystkie wynalazki człowieka przesadnie wzniosłe i pompatyczne przyniosły mu utratę bezpośredniego kontaktu z Ziemią, kosmosem, ze sobą.

Masz przecież takie możliwości, aby nie żyć w oddzieleniu od przestrzeni kosmicznej, możesz tworzyć z nią duchową jedność. Musisz tylko odnaleźć je w sobie i odbudować, a także zmienić swój sposób myślenia.

Na tropach świadomości

Wolność jest wszystkim.

Tam gdzie brak wolności, brak też i miłości.

 

Wszyscy czujemy jak etyka - to z pozoru solidnie zbudowane rusztowanie moralne i ideologiczne, które przez długi czas było dla mas normą i wyznacznikiem, teraz chyli się ku upadkowi. Załamanie tej pewności standardów zachowań wywołuje u wielu ludzi uczucie paniki, strachu, bezradności oraz rozpaczliwe próby uchwycenia się zmurszałej struktury wiedzy.

Wielu utraciło naturalne związki i współzależności. Wielu uważa, że Ziemia została tak dalece wytrącona z równowagi, że nieodwracalną koniecznością jest ukierunkowanie wszystkich ludzkich poczynań na ponowny powrót do harmonii, aby w ogóle móc zapewnić przyszłe życie na naszej planecie.   

Nadszedł już czas, aby zrzucić opaski z oczu i zaprzestać chodzenia za zaślepionymi przywódcami.

Alchemia jako ścieżka wewnętrznej przemiany.

 Alchemia jako ścieżka wewnętrznej przemiany.

Z alchemią najbardziej kojarzy się pojęcie kamienia filozoficznego i eliksiru.

W bardziej zewnętrznym zrozumieniu kamień filozoficzny miał służyć do przekształcenia zwykłego metalu w złoto. Jednak w głębszym zrozumieniu kamieniem filozoficznym miało być poznanie najgłębszej zasady i tajemnicy życia i wszechświata, której odkrycie dawałoby nieśmiertelność. Znalezienie klucza do wiecznego życia i duchowego oświecenia.

Eliksirem miała być substancja materialna lub subtelna, która pomagałaby chorym w odzyskaniu zdrowia, jak i zdrowym w przedłużaniu ich życia.

Oprócz tych dwóch zainteresowań alchemicy czynili szereg badań na polu medycyny, chemii, metalurgii, zgłębiali nauki przyrodnicze, religijne i magiczne.

Alchemia umysłu

Każdy z nas uczy się przez całe życie. Każda nowa informacja, nowe doznanie, zjawisko zapisuje się w ludzkiej pamięci i tworzy indywidualny zasób wiedzy i doświadczenia. Każdy z nas bogaty jest również w głęboko nieuświadomioną wiedzę przekazaną dziedzicznie, będącą wynikiem doświadczenia rodu bądź narodu.

Badania psychologiczne dowodzą, że mózg ludzki magazynuje gigantyczną ilość takich informacji, z których większość ma charakter aktywny i nieustannie w nas krąży. Pamięć nie jest zwykłym, sztywnym zbiorem danych, jak w komputerze, lecz pewnym żywym systemem, pozostającym w ciągłym ruchu skojarzeń i wyobrażeń.

Gdy człowiek ma dobre geny, prawidłowe, radosne, pełne pozytywnych wrażeń dzieciństwo, dobry kontakt z rodzicami i dobrami kulturalnymi, to nabiera umiejętności dokonywania prawidłowej oceny i rozwija w swojej wyobraźni coś, co nazwać można świadomością środków prowadzących do osiągnięcia celu. Środków pozwalających na skuteczne przewidywanie najlepszych rozwiązań.

Taki powinien być idealny człowiek – zawsze radosny, zawsze skuteczny, zawsze zdrowy, bogaty, otoczony przyjaznymi ludźmi.

Neurotransgresja - telepatia i telekineza

Telepatia

Widzenie na odległość – to zdolność uzyskiwania informacji bez użycia pięciu podstawowych zmysłów (wzroku, smaku, słuchu, powonienia, dotyku). Tego rodzaju poznanie prawdopodobnie leży u podłoża niektórych przypadków intuicji. Umiejętność tę nazywa się także postrzeganiem pozazmysłowym (ESP – od ang. extrasensory perception), telepatią, jasnowidzeniem, prekognicją. „Widzenie na odległość” to najnowszy zwrot opisujący to zjawisko.

Era hipnozy

Ziemia przechodzi obecnie duże transformacje społeczne, obyczajowe i duchowe. Stare, zdewaluowane systemy chylą się ku upadkowi, a kreują się nowe, jeszcze nieznane. I chodź nieznane budzi w wielu osobach pozbawione uzasadnienia obawy, to mamy wielkie szczęście uczestniczyć w tych znaczących przemianach. Jedną z korzyści życia w tak ciekawych czasach jest możliwość sięgania po świadomość duchową. Jeszcze sto lat temu nauka mistrzów była dostępna tylko dla wybrańców. Edukacja duchowa wymagała wtedy od uczniów wiele lat poświęceń i całkowitego oddania, a ujawnienie jej było srogo karane. Dziś wszystkie te tajemne nauki dostępne są dla wszystkich ludzi. Z roku na rok spotykam coraz więcej osób, które już podczas warsztatów dokonują całkowitej przemiany swojej duszy wkraczając w niedostępny wcześniej świat.

Przestań czekać i marnować życie

Zalewający wiele osób potok słów w głowie, to edukacja. Uczy ona tylko jednej połowy procesu - jak używać umysłu. Nie uczy jednak, jak go zatrzymać, żeby mógł się odprężyć. Czy wiesz, że u wielu, nawet kiedy śpią, umysł nadal pracuje? Pracuje bez przerwy... pracuje przez siedemdziesiąt, osiemdziesiąt lat. Jest sposób na wyłączenie umysłu, kiedy już jest on niepotrzebny - jest to hipnoza lub medytacja.

Hipnoza zapewni ci spokój i ciszę, których być może nigdy wcześniej nie znałeś - zapewni odpoczynek dla umysłu. A kiedy już będziesz w stanie zapewnić mu odpoczynek, relaks, to on będzie w stanie pracować efektywniej, bardziej inteligentnie. To tak, jak z twoim ciałem - gdy dostarczysz mu odpoczynku, pracuje później bardziej efektywnie - bardziej efektywnie niż pod ciągłym obciążeniem.

Dając swojemu umysłowi chwile relaksu, odniesiesz korzyść, zarówno ze względu na swój umysł, jak i na własne wyższe ja. Musisz się tylko nauczyć, jak powstrzymywać mózg od funkcjonowania. Musisz się nauczyć, w jaki sposób powiedzieć mu: "Wystarczy, teraz idź spać. Ja czuwam, bądź spokojny". Wykorzystuj umysł wtedy, kiedy jest potrzebny. W pozostałym czasie pozwól mu odpocząć. Wtedy będzie on świeży, młody, pełen energii i sił witalnych. Wtedy, cokolwiek powiesz, nie będą to po prostu suche słowa; będą pełne życia, siły, prawdy i szczerości, będą miały ogromną wagę. Być może użyjesz tych samych słów, ale umysł zbierze siły dzięki odpoczynkowi, a wszystko, co powiesz, będzie przeniknięte pasją, będzie miało moc przekonywania.

Umysł, który potrafi się relaksować, pozwala energii zebrać się. Dlatego, kiedy mówi, to słowa same układają się w poezję. Przemawiać będziesz płomiennie, ta twoja nowa energia ma taki wpływ na to, co powiesz, ma wpływ i na słuchaczy. Ludzie od dawna wiedzieli, że istnieje coś, co nie każdy potrafi zrobić. Dar przemawiania. Kiedy umysł pracuje dzień i noc, to wcześniej czy później musi osłabnąć, staje się powolny, nieatrakcyjny, często głupi. W najlepszym wypadku będzie praktyczny. Z zakupami sobie poradzi, ale nie będzie go stać na coś więcej. Miliony ludzi, którzy nie potrafili odpowiednio zrelaksować umysłu pozostali biedni i nieatrakcyjni, bez autorytetu i siły. Wiem, że niektórzy z was zastanawiają się, czy twój umysł też to potrafi. Tak, jest to możliwe, aby wyciszyć umysł i używać go tylko wtedy, kiedy to potrzebne - wówczas jego moc ulegnie zwielokrotnieniu. Zbierze tyle energii, że każde jego słowo trafi do serca słuchacza. Umysł zrelaksowany może być tak potężny i wypełniony siłami, jakby zawsze panowała w nim wiosna.

Jeżeli zaś chodzi o wyższe ja, to cisza ukaże tobie nieskończoną krainę nieśmiertelności i wszystkiego, co można nazwać błogosławieństwem. Hipnoza udostępnia każdemu co najmniej dwa światy. Tamten świat - duchowy - a również ten świat, fizyczny. Nie będziesz już biedakiem. Zyskasz bogactwo, bogactwo, którym nie są pieniądze. Istnieje wiele rodzajów bogactwa. Można by powiedzieć, że człowiek majętny jest najbiedniejszym z bogaczy. Człowiek niezamożny określiłby go, jako najbogatszego biedaka, ale ludzie kreatywni, artyści, tancerze, muzycy, naukowcy powiedzieliby właśnie, że jest najbiedniejszym i ograniczonym bogaczem. Hipnoza ukaże ci świat twojego wnętrza, sprawi, że staniesz się największym bogaczem. Uczyni ciebie bogatym, ponieważ przejawi moc twojego umysłu poprzez różne talenty. Przecież każdy rodzi się z jakimś talentem i jeśli nie wykorzystasz go w pełni, coś w twoim wnętrzu pozostanie zmarnowane. Wciąż będziesz czuć, że czegoś tobie brakuje. Daj umysłowi odpocząć. Teraz ty zacznij go obserwować.

Twój umysł powoli, powoli, nauczy się zachowywać ciszę. A kiedy już się tego nauczy, stanie się potężny. Słowa jego przestaną być tylko pustymi słowami. Nabiorą celności, giętkości i jakości, jakich nie miały nigdy wcześniej. Będą trafiać w sedno spraw, jak strzały. Słowa twoje bez względu na bariery przekonań, postaw, logiki dotrą zawsze bezpośrednio do serca słuchaczy. Umysł otoczony ciszą stanie się dobrym sługą wewnętrznej mocy. Wtedy twoja istota będzie panem, a pan może używać umysłu, kiedy go potrzebuje i wyłączać go, kiedy już nie jest mu potrzebny. Potęga umysłu, weź ją - przestań czekać i marnować życie.

Grzegorz Halkiew.

Świadome JA

- czyli NLP a rozwój duchowy

Ludzie często myślą o minionych wydarzeniach i z poczuciem winy mówią sobie: „Dlaczego ja to zrobiłem? Przecież to było takie głupie!”.

Całe dnie, a nawet tygodnie, rozmyślają o tym zadając sobie ból i cierpienie. Jeśli ich przekonanie jest głęboko zakorzenione, doprowadza to do depresji na długie miesiące, a nawet lata. Ciągle spoglądają wstecz i przypominają sobie jakieś nieistotne rzeczy, które zostały kiedyś zrobione lub nie zrobione, opowiedziane lub nie opowiedziane, zrealizowane lub nie – i w ten sposób karzą się ograniczeniami, które sami wprowadzają do swojego życia.

Logicznie rzecz biorąc, dlaczego jakieś odległe wydarzenia miałyby mieć tyle energii, żeby teraz ciebie ranić, osłabiać lub zniechęcać do życia? Po co miałyby niszczyć rodzinę, związki z innymi ludźmi, kariery zawodowe. Wywoływać spustoszenie, nie tylko w twoim umyśle, ale i w organizmie. Posiadasz przecież moc, o której nawet nie wiesz, która umożliwi ci natychmiastową zmianę minionych wydarzeń. Możesz dokonywać niezwykłych rzeczy sięgając do przeszłości po to, aby zmienić przyszłość.

Myśl nie zna granic, ani czasowych, ani przestrzennych z wyjątkiem tych, które sam sobie narzucasz. Dzięki bezpośredniej dynamicznej myśli można zmienić przeszłość zmieniając nasze wyobrażenie o niej.

Wszystkie rodzące się w teraźniejszości problemy mają swoje źródło w przeszłości. Czerpią one siłę z twojej wyobraźni. Jeśli je zrozumiesz i dobrze nimi pokierujesz, zmienisz wiele negatywnych sytuacji w twoim życiu. Jeśli w przeszłości zrobiłeś coś głupiego, to pewnie myślisz sobie: „Gdybym choć na chwilę mógł do tego wrócić, na pewno postąpiłbym inaczej”.

Nie miej złudzeń. Zrobiłbyś to samo. Przecież zawsze starasz się robić jak najlepiej. Jeśli byłbyś taki sam, jak wówczas, w tej samej sytuacji. Gdybyś odczuwał te same emocje, miał te same możliwości, wiedzę, stan umysłu, zasób energii – postąpiłbyś w ten sam sposób.

Natomiast, jeżeli obecnie uważasz, że kiedyś zrobiłeś coś głupiego i teraz żałujesz, świadczy to o twojej większej dojrzałości. Nie zmieniłbyś opinii na temat tego, co kiedyś zrobiłeś, gdybyś się jeszcze bardziej nie rozwinął. Obecnie dysponujesz całkiem innymi możliwościami. Wzrosła twoja świadomość, inteligencja, wiedza i na minione wydarzenia patrzysz z perspektywy, znasz także wyniki swojego poprzedniego postępowania.

Minione wydarzenia odcisnęły ślad w twoim życiu, ale nie one cię ukształtowały, ale twój stosunek do nich.

Możesz powiedzieć: „Przecież nie można zmienić czegoś, co już się stało”. A jednak można, ponieważ nigdy nic nie wygląda tak, jak myślimy, że wygląda. Nie jest możliwe zapamiętanie wszystkiego w sposób dokładny i obiektywny. To, jak zostałeś kiedyś zaprogramowany oraz twoje przekonania zawsze koloryzują daną rzeczywistość.

Aby zmienić minione wydarzenie należy zmienić wspomnienia o nim. Dokonasz tego, zmieniając postawę wobec tego wydarzenia. Trzeba tylko cofnąć się w czasie i zmienić swój sposób myślenia.

Za pomocą odpowiednich technik możesz porozmawiać z dawnym JA i pod kierunkiem obecnego JA dokonać wszystkich zaplanowanych zmian. W ten sposób NLP wpływa bezpośrednio na rozwój duchowy, a pośrednio na karmę (nieuświadomione uwarunkowania).

Patrząc na różne zdarzenia nie jak na porażki, lecz jak na informacje zwrotne, widzisz w nich drogowskazy kierujące ciebie ku lepszemu. Traktuj wszystko jako doświadczenie. Jedynym sposobem, aby przekonać się, co może się powieść, jest zrobić to. Jeśli coś się nie udaje, wiesz, że po raz drugi już nie musisz z tego korzystać. Nie ustawaj w próbach, by odkryć, co może się powieść. Najważniejszą rzeczą jest wytrwałość. Zrób to od zaraz. Zacznij się czymś cieszyć. Tylko zacznij. Nie hamuj tego, co w konsekwencji się wydarzy. Ciesz się tym. Cokolwiek robisz, ciesz się tym. Bowiem kiedy jesteś zadowolony, zrelaksowany, twoja energia przepływa swobodnie bez żadnych zakłóceń i zapewnia ci pełną równowagę.

Zmiana oznacza rozwój. Bez zmian nie byłoby rozwoju świadomości, idei, ewolucji. Zmiana jest nieodzowną częścią ludzkiej egzystencji. Unikanie zmian jest unikaniem życia.

O tym, jak praktycznie pracować w hipnozie ze swoją biografią, dowiesz się na warsztacie Regresji hipnotycznej.

Dlaczego NeuroTransgresja

Słowo TRANSGRESJA jest pojęciem raczej ogólnie znanym.

Etym. – łac. transgressio - przejście od transgredi - przekraczać, gdzie trans oznacza - przez, poprzez, poza, za, gradi - kroczyć, iść.

Transgresją nazywamy działanie, myśli i przeżycia, w których człowiek intencjonalnie wychodzi poza granice dotychczasowych doświadczeń i osiągnięć.

Proszę, wykonaj pewne ćwiczenie:
- weź sześć zapałek i połóż je przed sobą, i nie łamiąc ich ułóż je w taki sposób, by powstały cztery trójkąty równoboczne. 

Udało się? Jeśli NIE,  zobacz rozwiązanie na dole strony*.

 

Popatrz szerzej na to, czego doświadczasz

Ogólnie rzecz biorąc, biografia jednostki składa się przede wszystkim z niższego rzędu czynności codziennych, z działań nawykowych, stereotypowych i powtarzalnych, zaspokajających jej elementarne potrzeby. Jednak człowiek nie tylko działa i myśli w granicach wyznaczonych przez biologię oraz społeczeństwo. Często działa i myśli kierowany czymś, z czego nie zdaje sobie nawet sprawy - kierowany swoją nieświadomością, archetypami, a przede wszystkim swoim przeznaczeniem, sensem istnienia tu i teraz.

 

Rodzaje transgresji

Ogólnie rzecz biorąc transgresje zachodzą w czterech przestrzeniach: naturalnej, społecznej, psychicznej i symbolicznej. W konsekwencji można powiedzieć, że istnieją:

 • transgresje naturalne - rozumiane przez działania skierowane ku biologicznie i fizycznie pojętej naturze. Zawiera się w tym wszelka architektoniczna i humanistyczna (świat fizyczny) oraz medyczna i genetyczna (świat ożywiony) działalność człowieka.
 • transgresje społeczne - pojmowane jako działania ku grupom społecznym, instytucjom, a także ku jednostce. Od wieków ludzie próbują tworzyć nowe łady społeczne, nowe ustroje, wiążą się w sekty religijne, zakładają przeróżne organizacje i związki.
 • transgresje intelektualne (symboliczne) - dzięki którym powstają nowe jakości intelektualne, rozwija się sztuka, nauka, religia, słowem wszystko to, co można nazwać kulturą symboliczną.
 • transgresje sfery psychicznej - kiedy to człowiek zaczyna spostrzegać sprawczość swoich myśli.

Jak oddzielić od siebie istotne transgresje od mniej istotnych?

Odpowiedzi na te pytania próbuje udzielać "Epistemologia bez podmiotu poznającego" Karla R. Poppera. Popper na podstawie sformułowanej przez siebie teorii Wiedzy Obiektywnej, nie odrzucając oczywiście możliwości innych podziałów, dzieli rzeczywistość na trzy grupy:

 • Pierwsza to grupa przedmiotów lub stanów fizycznych;
 • druga, to grupa obiektywnych treści myślenia, myśli naukowej i poetyckiej oraz dzieł sztuki;
 • trzecia to grupa stanów psychicznych - stanów świadomości.

Grupę trzecią wypełnić powinna moim zdaniem również wiedza naukowa, rozumiana jednak nie w prostym sensie słowa "wiem", które należy do drugiego świata, ale w sensie teorii obiektywnych, poruszanych przez nie problemów, oraz formułowanych za lub przeciw nim, argumentów.

 

NeuroTransgresja - Transgresja myśli.

Słowo "wiem" pojmowane na sposób dzisiejszy, powinno zostać zastąpione zwrotem

 "wiem i rozumiem ogólną zasadę Świata",

dlatego za pierwszoplanową transgresję uważam tą dotyczącą aktów z przestrzeni grupy stanów świadomości. Zasada makro i mikrokosmosu, wyrażana też czasem zwrotem:

"jak na górze, tak i na dole",

pozwala dostrzec analogie pomiędzy światem ducha i materii, przyznając pierwszeństwo i wyższość ducha nad materią.

NeuroTransgresja to nowe spojrzenie na otaczający ciebie świat. Spojrzenie wolne od stereotypów, uprzedzeń, ograniczeń.

NeuroTransgresja, to podróż w sferę już nie tylko duszy, ale i ducha.

Na dalszych stronach przedstawię swoje doświadczenie z zakresu hipnozy, bioenergoterapii, a także wiedzę na temat dawnych oraz współczesnych technik zarządzania umysłem, oraz wpływu umysłu na jakość życia w wymiarze materialnym jak i duchowym, lecz w nowy sposób - oparty na paradygmacie kwantowym.

Grzegorz Halkiew

 

--------------------------

Jeżeli założyłeś, ze rozwiązanie leży w płaszczyźnie, to uległeś stereotypowi. Zaskakujące, prawda? Tylko transgresja, polegająca w tym przypadku na WYJŚCIU POZA dotychczasowe doświadczenie operacji na płaszczyźnie i poszukiwaniu rozwiązania w trzech wymiarach, pozwala na sukces.

 

 

NeuroTransgresja jako droga...

...droga do poznania energii płynących w naszym ciele i we wszechświecie.

Niezwykle łatwo utracić poczucie duchowości we współczesnym świecie. Wielu z nas żyje bez jakiegokolwiek kontaktu z siłami świata przyrody, natura to dla nas rośliny odgrodzone w parkach i ogrodach. W oświetlonym mieście noc nie jest już mroczna i nieprzenikniona...

W domach panuje taka temperatura, jakiej sobie życzymy. Wielu z nas prowadzi życie, które zostało zredukowane do reakcji chemicznej, gdzie gwiazdy są martwą materią, a życie po śmierci ciała nie istnieje. Współczesne społeczeństwa stworzyły doskonałe technologie, sztukę i naukę, ale życie w martwym świecie, konieczność szukania przelotnej satysfakcji w przemyśle rozrywkowym, to wysoka i niepotrzebna cena, jaką płacą za postęp. Są takie momenty w życiu każdego człowieka, kiedy jednak naprawdę potrzebuje pomocy i zwraca się wówczas do czegoś potężniejszego niż on sam, większego niż jego problemy. Zwracasz się do czegoś, co ma większą wartość i znaczenie niż twoja depresja, lęk, nienawiść do samego siebie czy poczucie rozczarowania. Poszukujesz swojej duchowości. Otwierając na nią serce i umysł zaczynasz również otwierać się w każdym innym aspekcie. Otwierasz się na energie, które uzdrawiają. Twoje dobre samopoczucie staje się niezależne od zewnętrznych okoliczności. Świat jest potężniejszy i bardziej żywy w każdym swoim przejawie. Nie jest już wszechświatem martwej materii nihilistów, ani nieczystym światem dualistów Łączysz się z twórczymi energiami, które tworzą istotę egzystencji.

Jedną z dróg do poznania energii, jakie płyną w człowieku i we wszechświecie jest NeuroTransgresja- nauka bioenergoterapii. Zgłębiając ją poszerzysz swoje horyzonty i poznasz tajemnice, które znacznie przerastają codzienne zmartwienia - a zetknięcie z nimi to zapierające dech w piersiach doświadczenia. Już w najstarszych przekazach istnieją opisy zjawisk dotyczących energii. Opis jej funkcjonowania w człowieku potwierdza współczesna fizyka. Użyte przez twórców akupunktury kanały energetyczne nie są, jak kiedyś myślano, drogami przebiegu nerwów, chodź są im bliskie. Kanały energetyczne- kanał suszumny, ida, pingala- są przejawem istnienia swoistym światłowodów zasilających ciało w energię.

Ośrodki zwane czakramami są wielkimi magistralami energetycznymi, na miarę mikromózgów, regulującymi transmisję energii ( informację ) między wieloma, nie tylko fizycznymi, powłokami naszego ciała. Organizm w czasie dróg ewolucji wykształcał jednocześnie formę fizyczną i energetyczną człowieka. Materia była raczej tworzywem dla dynamicznej energii wszechświata. Energia w wyższych formach modelowała zapis poszczególnych organów, które w danych warunkach zapewniały egzystencję systemu. Zmieniające się środowisko ziemskie na przestrzeni milionów lat modelowało możliwości formy ciał. Istnieje zapis energetyczny wraz z bioelektromagnetycznym modelem danego zespołu, formy czy organu. Mózg, układ hormonalny, i w końcu pojedyncza komórka, biorą udział w wielkim teatrze światła i tajemnicy, jakim jest życie. Plan bioenergomagnetyczny ma nie tylko najmniejsza komórka, ale również całe organy, czy ich zespoły. Wszystko jest niczym innym jak kombinacją energii między atomami pierwiastków (fizyka kwantowa)

Człowiek jako istota żywa i zdrowa, szczęśliwa i aktywna świeci energią subtelną. Każdy, kto podniesie swój poziom wrażliwości zobaczy drugiego człowieka jako fizyczność cielesną, spowitą w tęczowym świetle. Zdrowy człowiek emanuje silnym, często wielobarwnym światłem, którego największe skupisko jest w okolicach głowy. Nazywane jest ono aurą, biopolem. Pole biologiczne jest coraz bardziej delikatniejsze w miarę schodzenia w kierunku stóp Całe ciało człowieka wraz z aurą otoczone jest substancją znacznie większą co do rozmiarów i bardziej płynną.. Płynność swą pole to zawdzięcza funkcjom świadomości (emocje, uczucia itp.) Człowiek zdrowy w swej emanacji przypomina kwiat wraz z niewidocznym zapachem, którym są tutaj niewidoczne, aczkolwiek odczuwane, ciała świetlne. Ta róża świateł ma na swojej gałązce (linii kręgosłupa) kolorowe kwiaty czakramów. Każdy z nich w zależności od osobowości i duchowości człowieka ma zróżnicowany kolor. Można wspomnieć o emanacji świetlnej rąk, która bywa też różna i zależna od wewnętrznego zharmonizowania i dominującej półkuli mózgowej.

Taki człowiek z równowagą energetyczną i harmonią jest barwny jak tęcza. Kiedy jednak nie ma harmonii między ciałami fizycznym, psychiką i duchem, zaczyna się choroba. Chorobą zgodnie z bioelektromagnetycznym spojrzeniem na człowieka, jest niewłaściwym przepływem informacji między którymiś z elementów (ciałem fizycznym, psychicznym i duchem). On to zaburza określone mapy bioelektromagnetyzmu i w punktach newralgicznych dla danego systemu człowieka daje zmiany energetyczne, zmieniające się jakościowo i ilościowo w czasie. Zmiany w mapach bioelektromagnetyzmu dają zmiany fizyczne w funkcjonowaniu organu czy układu. Każda z tych zmian daje informacje, sygnał do układu centralnego.

Najbardziej czytelne dla radiestetów i bioenergoterapeutów są przede wszystkim promieniowania, bioemanacje tkanek, czy zespołów fizycznych organizmu człowieka. Promieniowanie to jest odbierane jako określona wibracja, barwa radiestezyjna, czy też jako odczucie fizyczne ciepła na ciele badającego- lub zimna, kłucia, mrowienia itd. Jest to pierwszy sygnał o zakłóceniu, wysyłany przez rejony chorego organizmu. Mapa tych sygnałów jest zdecydowanie silniejsza od sygnału ogólnego zdrowego człowieka. Można odczytywać zaburzenia za pomocą sygnałów występujących w aurze człowieka znajdujących się wokół jego głowy. Każda informacja o zakłóceniu docierająca do układu centralnego, daje sygnały zaburzeń tak że pozostaje rzecz najprostsza- po sile, rodzaju i miejscu w aurze występowania danego zaburzenia określić odpowiedni rejon zmian w organizmie. W paśmie całej aury inność promieniowania, wibracji oznacza miejsce, a jego nasilenie- stan zaawansowania zaburzeń wewnątrz organizmu (choroby). Natomiast ogólny stan aury i jej wielkość oznacza stan energii całego organizmu i jego homeostazę. Z tych kilku parametrów można w bardzo wczesnym stadium określić rodzaj dolegliwości i ich zaawansowanie.

Poznając zjawiska występujące w bioenergoterapii możemy nauczyć się obserwować aurę i biopole człowieka, widzieć wspaniały świat barw i świetlistość naszego organizmu. Uzdrawiać siebie i innych. Zmienić swój sposób postrzegania świata. Widzieć to, co dla wielu niewidzialne.

Jak osiągnąć Nieśmiertelność?

Nic nie rodzi się z bezczynności. Jedna tona teorii odpowiada jednemu gramowi praktyki. Współczesne życie czasami pozostawia niewiele czasu na cokolwiek poza zdobywaniem dóbr materialnych .. oraz na ich konsumpcję. Jeśli chcesz uczynić duchowe postępy musisz poświęcić nieco czasu na wykonywanie ćwiczeń wzmacniających. Ich praktyka powinna stać się częścią twoich codziennych zajęć. Im więcej wykonywanych ćwiczeń, tym lepszy efekt. Jeśli będziesz ćwiczyć tak regularnie, jak regularnie wstajesz rano z łóżka, szybko osiągniesz efekt.

Starożytni mistrzowie ponoć doświadczali życia jako harmonijnego przepływu energii. Według terminologii wschodniej przepływ ten odbywa się w człowieku od qi do jing, a następnie do shen – od oddechu do esencji płciowej i do ducha. Przepływ ten, będąc zarówno widzialnym jak i niewidzialnym strumieniem energii, jest nieustanny- krąży w tobie, krąży też pomiędzy tobą a otaczającym ciebie światem. Krąży też pomiędzy niebem a ziemią, z człowiekiem będącym pośrodku. Tak też i krew płynie- pomiędzy sercem a nerkami. Miłość i nienawiść przepływa pomiędzy kobietą i mężczyzną. Burze i światło słoneczne krążą pomiędzy niebem a ziemią.

Facebook
Analytics