Terapeuci technik manualnych identyfikują każdy nieprawidłowy objaw i przywracają homeostazę za pomocą odpowiednich technik manualnych, którym poddają ciało. W obrębie tych technik jest kilka kierunków, w których kładzie się nacisk na różne struktury ciała.

Terapia oparta jest na technikach miękkich, bazujących na pracy z informacją, mającą wpływ na kondycję  struktury energetyczno fizycznej.

Na harmonijne funkcjonowanie organizmu składają się dobrostan ciała, psychiki i umysłu. Poza tym każdy organizm dąży do zdrowia i ma zdolności do autoregulacji. Czasami proces ten ulega zaburzeniu w wyniku pojawienia się napięć i dysfunkcji w strukturach ciała.

Biomasażysta wykonuje zabiegi w celach biostymulacyjnych, tj. przyspieszających procesy regeneracji psychofizycznej organizmu człowieka. Podczas zabiegu biomasażu wykorzystuje się między innymi związek pomiędzy skórą, układem nerwowym a narządami wewnętrznymi.

Chiropraktyk koncentruje uwagę na ulegających przemieszczeniu lub dysfunkcji kręgach, które mogą prowadzić do nieprawidłowych ruchów w obrębie kręgosłupa. Nie ma ludzi, którzy mieliby idealny kręgosłup - nawet najmniejsze skrzywienie powoduje uciski na nerwy obwodowe, a po dłuższym czasie skutkuje różnymi dolegliwościami. Istotne są również napięcia okolic okołostawowych także powodujące uwięźnięcia nerwów i w konsekwencji – ból.

Podobnymi dysfunkcjami zajmuje się osteopatia. Statyczne przeciążenia podczas długotrwałego utrzymywania złej pozycji ciała, wszelkie mikrourazy będące wynikiem aktywności fizycznej, a nawet zła dieta oraz stres, powodujące brak elastyczności tkanki łącznej - to wszystko powoduje utratę zdrowia.

Edycja I-sze półrocze 2021

  • Osteopatia 21-23 maja

Edycja II-gie półrocze 2021

  • Biomasaż 10-12 września
  • Chiropraktyka 8-10 października
  • Chiropraktyka 12-14 listopada
  • Osteopatia 17-19 grudnia

 Godziny zajęć praktycznych:

  • piątek 15:00- 20:00
  • Sobota 10:00- 18:00
  • Niedziela 10:00- 15:00

Do każdego zjazdu dodatkowy materiał online.

Cena weekendowego zjazdu: 870zł 

Każdy z tematycznych modułów kursu stanowi odrębną całość. Po zakończeniu każdego z nich otrzymasz stosowne zaświadczenie potwierdzające kwalifikacje zawodowe.

Instruktor zawodu: Andrzej Bednarczyk

Po zakończeniu wydane zostaną zaświadczenia zgodnie z wzorem Ministra Edukacji Narodowej, informacje szczegółowe znajdziesz TU. Niezbędna jest znajomość podstaw anatomii w zakresie układu kostnego i mięśniowego. Ze względu na praktyczną formę kursu, zalecany jest strój lekki, sportowy z możliwością rozebrania się do bielizny. 

Zgłoszenie

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

Poznaj opis standardów zawodów

Przeczytaj i poznaj opis kwalifikacji, uprawnień i zakresu działania