pixel Cech NiH Wstęp do bioenergoterapii

Wstęp

Witam w odczarowanym świecie,

w świecie wypełnionym obrazami, dźwiękami, zapachami. Tu dopiero poznasz, jak wygląda Twoje i innych ludzi wewnętrzne życie. Co kieruje Twoimi reakcjami, zachowaniami - i dlaczego właśnie tak, a nie inaczej odbierasz otaczającą Ciebie rzeczywistość.

Jesteś na naszych stronach ponieważ już wiesz, że poznając lepiej swój umysł staniesz się bardziej świadomy rzeczy, z których wcześniej nie zdawałeś sobie sprawy. Wszystko stanie się wyraźniejsze, będziesz więcej widzieć i słyszeć. Poczujesz, że życie znowu w Tobie pulsuje.

Każdy może się doskonalić i każdy posiada niepowtarzalne możliwości rozwoju. Każdy człowiek jest ważny, różnimy się tylko wyglądem, sposobem ekspresji.Tylko pełne zrozumienie mechanizmów działania ludzkiej psychiki pozwoli przekroczyć jej ograniczenia.

Być może przez pomyłkę uznasz, że to co piszę na tych stronach odnosi się do Wiedzy Tajemnej. Ale Wiedza Tajemna jest z zasady otoczona aluzjami i niedopowiedzeniami. A człowiek, który myśli jasno, również jasno swe myśli wykłada. I jeżeli władający wiedzą tajemną sprawia wrażenie, że wiadome jest mu coś takiego, co rzekomo może powiedzieć tylko zaufanym osobom, a w czasie wykładów wyraża się przy pomocy aluzji, głębokich sentencji i czyni tajemne miny, to znaczy, że najprawdopodobniej ten mądrala sam nie ma do końca pojęcia, w czym tkwi istota wiedzy. Nie musisz mi wierzyć, ale spotkałem wielu takich pseudo nauczycieli, trenerów, joginów i guru.

Ja zaproponuję Tobie proste ćwiczenia, jasno wyrażone teorie. Czy je wdrożysz do swojego życia, czy staną się Twoim doświadczeniem - jednak zależy to w dużej mierze od tego, czy będziesz praktykował uważność na co dzień. Zależy od tego, czy nowy sposób patrzenia na świat uczynisz Swoją Drogą.

Nie będę nawet próbował przekonać Ciebie, że można w lewitacji unieść ciało w powietrze. Gdyby to było takie proste, wszyscy by wiedzieli, jak to zrobić i nie byłoby już o czym dalej mówić. Będę jednak przekonywał o tym, że jest przestrzeń wielości wariantów i możliwości wyborów – więc i Ty wybierz swój wariant i sprawdź, jak naprawdę jest.  Moje zadanie polega jedynie na tym, by przekazać wiedzę i mam nadzieję nauczyć Ciebie, jak osiągać cel wykorzystując swoje, już tak naprawdę posiadane możliwości.

Neurotransgresja

NeuroTransgresja dostarcza wiedzy mogącej obudzić siły, których nie wykorzystywałeś dotychczas. Nie trzeba w tym celu męczyć się do końca życia medytacjami, treningami, świadomym śnieniem i innymi mistycznymi zajęciami. To przecież tylko narzędzia pozwalające zmienić Tobie optykę widzenia. Pozwalające zmienić punkt widzenia i punkty odniesienia.

Wiem, że zaproponowany przeze mnie model NeuroTransgersji może na początku wydawać się nieprawdopodobnie trudny - wiele osób o tym mówi, ale na początku w wiele rzeczy jest trudno uwierzyć - to naturalne.

Niemniej wystarczy zweryfikować zwykłe poglądy na świat, a będziesz mógł osiągnąć to, co wcześniej wydawało się nawet dla Ciebie nieosiągalne i wkrótce przekonasz się, że rzeczywiście można zmusić zewnętrzny Świat, tym razem do pracy na Twoją korzyść.

W świecie może narodzić się wiele filozofii, ludzie mogą wyjść poza niejeden dogmat, ale tylko poprzez pełne zrozumienie mechanizmów podejmowania takich a nie innych decyzji, poprzez pełne poznanie siebie, ludzie mogą uwolnić się od ograniczeń.

Gdy już nauczysz się przekraczać granice i je pokonywać, znajdziesz się w zupełnie innym świecie. Wtedy poczujesz, jak dużo w życiu straciłeś, nie biorąc tego, co mogłeś wziąć.

Nie możesz uwolnić się od problemu przymykając na niego oczy. Tylko szaleniec może sądzić, że wróg zniknie, jeśli tylko sam zamknie oczy. Struś na pustyni myśli w ten sposób. Wpycha głowę w piasek i ponieważ nie widzi już wroga to sądzi, że go tam nie ma. Tego rodzaju logikę można wybaczyć strusiowi, ale nie ludziom.

Na kolejnych moich stronach znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań. O istnieniu kilku może nawet nie wiedziałeś, jak i może nie wiesz jeszcze, że chcesz to wiedzieć.

  • Co to jest NLP, hipnoza, NeuroTransgresja? Co dają szkolenia, trening, warsztaty, kursy? Co sądzi o NLP akademicka psychologia? Dlaczego NLP postrzegane jest jako manipulacja i kto na tym traci? Jakie są techniki wywierania wpływu - perswazja, język perswazji? Jak osiągnąć rozwój osobisty, poprzez zmianę swoich zachowań? Co to są certyfikaty Praktyk NLP, Master NLP? Jak poprzez NLP udoskonalić biznes, sprzedaż, marketing, reklamę? Jak znaleźć odpowiedniego partnera dla siebie?
  • Oraz - … Kim byli i co napisali: Richard Bandler, John Grinder, David Gordon, Michael Lebeau, Joseph O’Connor, Robin Prior, Ian McDermott, John Seymour, Lucas Derks, Connirae i Steve Andreas, Anthony Robbins, Robert Dilts, Joseph Murphy, Ken Wilber, Tenzin Wangyal Rinpocze a przede wszystkim Milton H.Erickson?

 

Co Tobie to da!

Może dla Ciebie zabrzmi to banalnie, ale pomyśl, czy już w pełni zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo może interesować Ciebie to, co przynosi spełnienie?

Z pewnością potrafisz wykonywać rutynowe czynności, ale czy jesteś kreatywny?

Być może żyjesz minimalnie, a może pragniesz żyć maksymalnie, w pełni sięgać zenitu, szczytu, punktu kulminacyjnego – bo tylko to jest życiem, prawdziwym życiem.

Naszą stronę odwiedza około 2000 osób dziennie.

Pewnie się zastanawiasz, co z naszych szkoleń będziesz mieć dla siebie! Poznając NeuroTransgresję w praktyce świadomie ukształtujesz swój wizerunek, pokierujesz emocjami, wyeliminujesz ograniczające nawyki, szczęśliwie będziesz mógł budować związki z ludźmi, osiągniesz bez dotychczasowego wysiłku - a więc szybciej - satysfakcję.

Zastosowanie tej technologii umysłu przyniesie Tobie efekty w bardzo krótkim czasie. Możesz szybko nauczyć się tego, co wcześniej było tylko udziałem ludzi posiadających talent, dar przekonywania, charyzmę - o których mówiono, że to szczęściarze.

Gdy poznasz wzorzec prowadzący do sukcesu to osiągnięcie go znajdzie się w zasięgu Twojej ręki. Czy skorzystasz z tej szansy?

Zaproponuję Tobie oprócz wielu darmowych informacji, ciekawe szkolenia. Przekaże Ci całą wiedzę. Ja także przeżyłem niejedną trudną chwilę, ale dzięki temu zdołałem wiele się nauczyć i wykorzystać w praktyce to, co przekażę Tobie. Dzięki tym szkoleniom staniesz się nie tylko jeszcze lepszym, skuteczniejszym, pewniejszym i szczęśliwszym - to przecież oczywiste - staniesz się przede wszystkim naprawdę dopiero teraz sobą. Prawdziwym sobą. Masz na tyle wyobraźni, aby siebie poznać?

Dodatkowo dla pragnących pogłębić swoją wiedzę zaproponuję warsztaty, na których poznasz strukturę otaczającego Ciebie świata - dowiesz się, dlaczego wiele osób stosuje magię planowania i co dzięki niej osiągają. Odtąd sam będziesz mógł ułatwić sobie życie stosując w praktyce dobytek tysięcy lat pogłębiania wiedzy przez szamanów, mnichów i joginów.

Oprócz tego poznasz techniki bioterapii, świadomego śnienia, a nawet techniki jasnowidzenia i regresji oraz doznań z wyjść poza ciało - OBE. Jest tylko kilku trenerów na świecie, którzy zamiast powszechnie znanych filozofii przekazują czyste techniki. Bandlerowskie NLP to zaledwie początek, techniki NeuroTransgresji idą zdecydowanie dalej.

Jeżeli potrzebna jest Tobie pomoc, dowiesz się o terapii NLP, terapii hipnozą, uzdrawianiu. Poznasz Model Miltona, czyli specyficzny język oddziałujący z niesłychana mocą na podświadomość. Poznasz będące już klasyką zwroty językowe takie jak:

„Nie to, czego nie wiesz, jest źródłem twoich kłopotów, lecz to, co uważasz, że nie jest ich źródłem, wywołuje Twoje kłopoty. A to, co wiesz, nie wiedząc, że to wiesz, jest źródłem jeszcze większych kłopotów!”

 

 

 

Uwaga! Każda osoba zamawiająca e-zin weźmie udział w losowaniu bezpłatnego szkolenia finansowanego przez Fundusz.

Zamów bezpłatny biuletyn, formularz znajdziesz w stopce strony, na samym dole wpisz swój adres mailowy.

 

Kilka słów o paradygmacie kwantowym

Najnowsze badania w neuropsychologii podkreślają znaczenie ludzkich intencji w procesie konstruowania rzeczywistości. Badania te wskazują, że przynajmniej 80% wszystkiego, co jest spostrzegane jako zewnętrzne, jest wewnętrznie tworzone przez umysł.

Ludzkie intencje są procesem psychologicznym, w którym rzeczywistość jest konstruowana. „Intencja jest siłą, która porządkuje informacje w świadomości”. Intencja koncentruje uwagę, a to, co jest zauważone, staje się „rzeczywiste”.

Niektórzy teoretycy motywacji sugerują, że niezbędne jest napięcie pomiędzy pożądanym rezultatem a obecną rzeczywistością - napięcie, które to napędza proces osiągania celu. Jest to newtonowskie myślenie. Opiera się na założeniu, że siła lub pęd są koniecznymi częściami procesu zmiany. Ten typ myślenia zakłada niezgodność pomiędzy obecną rzeczywistością a rzeczywistością pożądaną, która wyzwala siłę, konieczną do osiągnięcia celu. Kwantowe postrzeganie jest zdolnością widzenia intencjonalnego.

Teoria kwantowa dostarcza nowej możliwości przez zasugerowanie, że kreowanie jest raczej wynikiem koncentracji, niż siły. W perspektywie kwantowej, gdy zmieniamy naszą koncentrację, życie ukazuje się inaczej.

Czy wiesz, ze ludzie chętnie zmieniają swoje samochody, ale często nie zmieniają swojego sposobu myślenia?

Każdy może się doskonalić i każdy posiada niepowtarzalne możliwości rozwoju. Każdy człowiek jest ważny, różnimy się tylko wyglądem, sposobem ekspresji. Większość ludzi nauki zgodzi się zapewne z stwierdzeniem, że wiedza naukowa jest wiedzą racjonalną. I nie ma w niej miejsca na pozaracjonalną wiedzę intuicyjną. Dlatego A. Tversky stawiając pytanie, dlaczego mądrzy ludzie podejmują głupie decyzje, odpowiada, że główną barierą są ich przekonania. Innymi słowy, chodzi o przekonania, które składają się na obowiązujący w nauce paradygmat.

Grzegorz Halkiew

 

 

 


1) M. Csikszentmihalyi, 1990, Flow: The psychology of optima experience, New York: Harper Collins, s. 27 Tłum. Anna Mazur (Uniwersytet Warszawski), Michał Jaksa (Wyższa Szkoła Menedżerska)

Komentarze   

 
0 # Kamil Graczyk 2008-07-20 19:04
Uważam,że "Wstęp" jest napisany klarownie, rzeczowo i zachęcająco. Sporo w nim technik psychologii społecznej i psychologii zarzadzania. Czytałem już kilka pozycji książkowych n/t hipnozy. Interesuje mnie ta dziedzina, dlatego chciałbym pogłębić swoją wiedzę w tej profesji, być może nie tylko w teorii. Pozdrawiam.

Kamil Graczyk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marcin Milowicz 2009-07-05 10:29
Jest to bardzo interesujące i ciekawe. Chciałbym poznać cała tajemnicę otaczającą mój mózg. ;]

Marcin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook
Analytics